DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @melikemim taşıma taleplerinizde sadece dosya sahibi kendi dosya numarası tam adını paylaşıyor. aile üyeleri sizin dosyanızda görünüyor zaten, onlardan bahsetmenize gerek yok. (tabii onlar dosyayı taşıdığınız yere gelemeyecek veya başka bir durum varsa onu bilemiyorum)
    forumda bulunan örnek taleplerden göndermeniz almaya niyeti olan konsolosluk için yeterli oluyor.
    umarım güzel bir dönüş alırsınız.

• @sebnem_ şimdi fark ettim size de 2 yıl üst üste çıkmış lottery muazzam şans

• @hsn-kartal şans güzel evet 🙂 süreç 2 sene 🙂 (tabii önceki 10+ sene çıkmamış olmasının yanında süper) yaşayan bilir demek isterim.
    geçen sene de viyana'ya taşıyabilmiştim, bu sene de sağolsun arkadaşların bahsetmesi sayesinde taşıdık. bu sene inşallah mülakatımızı alacağız. henüz bize gelmedi, arkadaşlara gün içinde gelmiş.

• @keyifteyiz
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• @sebnem_ inşallah bu defa tamamlanır süreç, hayallerinize uzun bir yolculuktan sonra ulaşırsınız

• @sebnem_ teşekkürler

• @hsn-kartal teşekkür ederim, amin 🍀

• Merhaba arkadaslar, mulakat evraklarinin cevirisini yaptiracagim onumuzdeki hafta. Ceviri disinda Turkiye konsolosluguna onaylatmamiz gerekiyor mu? Cevirileri kendim yapsam kabul etmezler mi acaba 🤣🤣🤣

• @eray26

Yeminliyseniz bilemedim olabilir belki 🙂

• @gucarslan merhaba, bir şey sormak istiyorum. Vize mülakatı maili henüz bana gelmedi bunun için viyanaya mı yoksa kcc ye mi mail atmamız gerekiyor? Zaman aralığı sormak için en azında vize için diye belirtsek sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz konsolosluk sayı verir bu ay şu kadar dosyaya bakıcam diye kccde o sayıda dosya gönderir

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@Satisfaction evet mahkeme kararının ingilizce tercümesinide bulundurun yanınızda

• @eray26 bunu öncelikle konsolosluğunuza sormalısınız, her konsolosluğun farklı kabul şekilleri oluyor. Kimi apostilli istiyor, kimi çevirmenin yetki belgesini de istiyor gibi.
    Ulaşamıyorsanız önceki deneyimlerden Bahreyn varsa bir kontrol edin.

• ⭐⭐⭐

@zynp7tepe Merhaba Lütfen karşınızda konsolosluk olduğunu unutmayın ve hem kendi hem de başkalarının sürecini sekteye uğratmamak için lütfen bu tip taleplerde bulunmayın, vakit geldiğinde ve arzu ettiklerinde zaten size mülakat verecekler. “Bana yaklaşık ne zaman mülakat gelir?” gibi bir soruyu konsolosluğun cevaplanmasını bekleyemeyiz değil mi? KCC zaten bu tip detaylarla uğraşmaz…

Eğer Viyana’ya taşıdıysanız onceki deneyimlerden yaklaşık nasıl bir zamana dilimi gerektiğini öğrenebilirsiniz…

• ⭐⭐⭐

Lütfen DV süre öyle ilgili paylaşımları foruma yapın, herkes özelden sorup öğrense/tartışsa forumun anlamı kalmaz değil mi? Lütfen rica ediyorum, kişisel olarak özel bir durum yoksa mesaj atmayın özellikle de zaten defalarca aktarılan konuları. Paylaşmaktan korkmayın. Ayrıca deneyimleri okuyun!!! Baya baya bunlardan not alın, tablolar yapın, şarkılar besteleyin…

• @zynp7tepe Süreç uzadığı için ben de rahat değilim ama geçen sene de dosyasını viyana’ya taşımış biri olarak söyleyebilirim ki max 1.5-2 hafta içinde mülakat veriyorlar. Tabii bu sene süreç değişebilir ancak genel olarak Viyana’da işler düzgün yürüyor diyebilirim.

• @gucarslan Uğur Bey merhaba,
    Size ve sorularimizi cevaplayan tum arkadaslara tesekkurler.
    Persembe gunu bende saat 18 gibi bir cok arkadas gibi email aldim hala dosyayi tasip tasimak istemedigimi sordular tasimak istedigimi soyledim dosyayiyi tasiyan herkese yazdiklari gibi kabul ettiklerini ve KCC nin dosyayi transfer edecegini soylediler.
    Merak ettigim konu ben bu hafta Viyanaya email atmamistim bir onceki haftalardaki emailime istinaden dosyami tasimislar biz foruma da bilgi verdikten basvuran arkadaslardan bir kismi kabul edildi ve ayni anda randevu emailleri de geldi. Randevu programi excelden kontrol ettigimde Case Numbera gore ilerlemedigini goruyorum. Dosya tasima basvuru zamanlamasina gore de ilerlemedigini gordugumuze gore nasil bir randevu programi yapiyorlar sizce?
    Konu hakkindaki yorumunuz icin simdiden tesekkurler

• İyi akşamlar, ds formunda gösterdiğimiz kişi ve adres değişikliği konusunda bir sorum vardı, benim hem gideceğim adres hem de amerika da bilgisini verdiğim kişi değişti. Bu iki değişikliğide adres değişikliği belgesi içinde bulundurmalımıyım yoksa sadece açık adres bilgisi yeterli mi? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

• @yusufalak yemin ediveririz ya 🤣🤣🤣

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

90

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |