Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goodluck Hayırlısı size.

USCIS’in kendi içerisindeki değerlendirme ve yönlendirme sürecine bende çok hakim değilim, ancak dosyamızı i-485 formunda belirttiğimiz adrese göre hangi eyaletteysek şu linkteki https://www.uscis.gov/uscis-lockbox-filing-locations-chart-for-certain-family-based-forms Lockbox’lardan birisine göndermemiz gerektiğini, ordan da USCIS’in gerekli ayrıştırmaları yaparak, dosyanızı Approved ettikten sonra, size Notice yollayıp, sonra sizin dosyanızı zip kodunuza en yakın Field Office’e yönlendirdiklerini biliyorum.

Bu arada USPS, FedEx, UPS ve DHL hangisi üzerinden yollayacaksanız, ona göre göndermeniz gereken adres değişiyor, dikkat etmek gerek.

• @Gulbahar-Demirci CN’iniz yüksek ancak bültenin mantığıyla baktığımızda, AOS yapacaksanız en geç Temmuz’da current olacaksınız, belki daha da erken current olabilirsiniz ya da hiç current olamayacaksınız, bilemiyoruz. Current olur olmaz dosyanızı gönderebilmeniz için, bir tarih öngörüp, örneğin Temmuz’da current olacağınızı düşünüyorsanız (bunu her ay bülteni takip ederek kendinizin kestirmesini öneriyorum), Haziran’ın başında en geç ABD’ye geliyor olmanız lazım ki, tüm hazırlık sürecinizi tamamlayabilesiniz.

Ülkeye girip hiç current olamamak da var, lakin maddi gücünüz el veriyorsa ve zamanınız da varsa, ben sizin yerinizde olsam bu riski alırdım.

• ⭐⭐

@erenotti, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@goodluck Hayırlısı size.

USCIS’in kendi içerisindeki değerlendirme ve yönlendirme sürecine bende çok hakim değilim, ancak dosyamızı i-485 formunda belirttiğimiz adrese göre hangi eyaletteysek şu linkteki https://www.uscis.gov/uscis-lockbox-filing-locations-chart-for-certain-family-based-forms Lockbox’lardan birisine göndermemiz gerektiğini, ordan da USCIS’in gerekli ayrıştırmaları yaparak, dosyanızı Approved ettikten sonra, size Notice yollayıp, sonra sizin dosyanızı zip kodunuza en yakın Field Office’e yönlendirdiklerini biliyorum.

Bu arada USPS, FedEx, UPS ve DHL hangisi üzerinden yollayacaksanız, ona göre göndermeniz gereken adres değişiyor, dikkat etmek gerek.

Evet tesekkurler. Ona gore yollamistim

• @goodluck Ofis neresi, gizli değilse sizin için?

• ⭐⭐

@erenotti Fort Myers

• @erenotti Eren bey tekrar teşekkür ederim. Bizim de gözümüz kulağımız vize bulletin de ve form da. Çocukların okulu biter bitmez oradayız. Konaklama sorunumuz yok. Şimdide gelebilirdik ama asıl talihli eşim, işi nedeniyle bu kadar uzun kalamaz. Önce cut off olsun istiyoruz. Veya haziranda zaten tatil için de olsa geleceğiz. Hayırlısı

• @OzdeNeslihan Çok çok geçmiş olsun.- Üzüntünüzü gayet iyi anlıyorum.

• @ack, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar DV2024 sürecinde bu yıl AOS yapıp mülakat alan biri var mı veya mülakatsız onay alan?

Şu ana kadar onay aldığını gördüğümüz 3 ayrı dosya mevcut. 3 dosya da mülakatsız onay aldı.

Onay alan bir arkadaşımızla Chicago'da aynı field office'teyiz.

O arkadaşın onay aldığı gün officer bizim dosyamıza da bakmış ve Ek belge talebi göndermiş. Gelen Ek belge talebinde F-1 olarak bulunduğumuz tüm dil okullarına online değil de fiziksel olarak katıldığımıza ve okulların olduğu şehir veya metropolitan bölgesinde yaşadığımıza dair kanıtlar istediler. Bazı belgeleri okullardan kapalı mühürlü zarfta talep etmişler. Şu anda bu belgeleri okullarımızdan toplamaya çalışıyoruz ama bazı okulların kayıtlarında sorun olduğunu gördük. Düzeltmek de istemiyorlar üzerinden süre geçtiği için. Siz kendiniz mektup yazıp durumu açıklayın diye cevap veriyorlar.

• @Plus19 Merhaba. RFE aldiginizi elinize posta geldiginde mi ogrendiniz yoksa oncesinde online olarak USCIS sisteminde guncelledilermi?

• Bu ileti silindi!

• Aos yapmayı düşünenlere naçizane tavsiyem, geçen yıl 16 binlerde case numarasına sahip ve aos yaparak green cardı alamamış biri olarak hiç vakit kaybetmeden vizesi olanların amerika'ya giriş yapması olacaktır. Geçen yıl Mayıs 1'de giriş yaptım ve card kotası dolduğu için alamadım, benzer bir senaryo yaşamamanız adına hiç ertelemeden giriş yapıp işlemleri başlatmanız olacaktır.

• @barlaymash çok geçmiş olsun.. sürecini olumlu şekilde bitiremeyen herkes için gerçekten çok üzülüyorum. siz hangi eyaletten başvuru yapmıştınız?

• @Sini-sini teşekkürler, ben sürecimi New Jersey'de yürütmüştüm.

• Aos yapanlar case numaralarındaki performansı bu site üzerinden takip edebilirler. https://www.casestatusext.com/

• @Plus19 ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederiz.

• @Plus19 verdiginiz detayli bilgi icin tesekkur ederiz

• @barlaymash Selamlar, çok geçmiş olsun, hakkınıza hayırlısı. Forumun bu başlığında defaatle arkadaşlara bende hep aynı şeyi söylüyorum.

Siz ülkeye 1 Mayıs’ta girmişsiniz, lakin I-485 paketinizi ne zaman file etmiştiniz? DV Fee receipti çok beklediniz mi?

Görünen o ki, herkes genelde o tarihlerde geldiği için Mayıs’tan sonra gönderilen dosyalarda USCIS’te bir yığılma oluyor.

• @barlaymash çok teşekkürler 🙏🙏

• @barlaymash çok teşekkürler 🙏🏻 siteyi nasıl yorumluyoruz acaba çok anlayamadım 😞

• @OzdeNeslihan Bu baslikta paylastiginiz cok iyi olmus, sadece sizin degil 2023 ozelinde bir cok AOS yapan kisinin basina buyuk talihsizlikler, danisman hatalari ve avukat hatalari geldi. Tekrar cok gecmis olsun diyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |