Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efsun Schengen başvurumuz olmadı. Daha önce yurt dışı çıkışı da yoktu. Başvuruda Amerika f2a başvurumuz olduğunu da açıkça belirttim. Onlar zaten ABD redlerini görüyor diye redlerden de hiç bahsetmedim.

• @sait33 teşekkür ediyorum. Sanırım bizde şansımızı deneyeceğiz. Başvuru sürecinde çalıştığınız herhangi bir vize şirketi oldu mu peki? Yoksa kendiniz mi başvurdunuz?

• @gokhan_fb07 son durum nedir. benimde sana bir kaç sorum olabilir mi

• Bu ileti silindi!

• @Erdoğan-0, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

1. Benim merak ettigim bu surecin 15-19ay surdugunu biliyorum, yorumlari okumaya calistim ancak genellikle iki tarafinda Turk oldugunu gordum. Yabanci biri oldugu taktirde durumda degisiklikler var mi?

15-19 ay iyimser olmuş, umarım öyle veya daha kısa olur. Yabancı biri olduğu takdirde sadece konsoloslukta az bekleyebilir. Ama zaten konsolosluğa gelene kadar epey vakit geçiyor.

1. Ben GC riske atmamak icin giris cikis yapicam ancak eslerden bir tanesinin Abd'de olmasi gerektigini okudum. Bu surecte ayni anda re-entry icin basvurabilir miyim?

Re-entry detayını bilmiyorum ama Abd'de bir adres gösterebilirsiniz. Bu sürede İngiltere'de yaşamaya devam edebilirsiniz. Durumunuzu sağlamlaştırmak istiyorsanız adınıza ev kiralayabilir veya ev satın alıp taksidini ödeyebilirsiniz. Ama iş adresinizi ne yazacaksınız, bilemiyorum.

1. Nisanlim Ingiltere'de Abd merkezli bir sirkette hali hazirda calisan biri yine de Amerika icin bir sponsor ihtiyaci soz konusu olacak mi? Eger re entry sureci olursa ben Ingiltere'de oldugum icin kendimi sponsor gosteremeyecegim.

Geliriniz minimum için yeterli olabilir ama sponsor şartlarını tekrar gözden geçirip mutlaka Abd içinde gelir kazanmak şartı var mı bir bakın derim.

Kolaylıklar

• Merhabalar. Eşim greencardlı. Süreci Aos olarak devam ettirmek istedik ama aksilikler çıktı case reddedildi. Bu sebeple sürece f2a vizesi ile devam etmeyi düşündük. Zaten I-130 Approval notice gelmişti. PD için de 1 September 2023 öncesinde basvuranlar için acık görünüyor sanırım. Şu an I-864 ü vs doldurmamız mı gerekiyor? ve şu andan itibaren süreç tahmini kaç ay sürebilir? Aynı zamanda türkiyeye geri dönmeyi düşünüyorum şu an Amerikadaki statüm bitti, o yüzden f2a başlatmak istedik. Sizlerin tavsiyeleri önerileri nelerdir simdiden teşekkürler

• @ICu tesekkur ederim vakit ayirip cevap yazdiginiz icin🙏🏻

• Mart ayı vize bülteni açıklandı.

• @Ceyda-Abalı AOS olarak başlatıp case’in reddedildiği durumda, aynı I-130 başvurusu için consular processing’e dönüp, Türkiye’den başvurabilir misiniz onu bilmiyorum açıkçası. Belki sürece sıfırdan başlamanız gerekebilir. Belki tecrübesi olan arkadaşlar vardır. Avukata da danışmanızda fayda var diye düşünüyorum.

• @sait33 tebrik ederim. hayırlı olsun.

• Mart vize bulteni Jun 22, 2020 olarak aciklandi. Bu tarihlerde olup mulakat bekleyen var mi?

• 4.5 ay gibi bir ilerleme oldu. Adım adım gidiyor Nisan ve mayısta forumda olanlardan bazıları askıdan inecek gibi umarım askıdan inince randevu çok uzamadan gelir

• @crazycells Merhaba. F1 vizesini 2018 de unv den kabil aldiginda almisti. 2023 temmuzda bitti. Fakat master kabilu aldi ve abd icindeyken I20 ile devam etti. Master b mayista bitecek. Simdi yine 2 unv den doktora kabulu aldi.
    Biz bu arada I130 formunu doldurup gonderdik. Kontrol ettigimizde California center servis 78 ay bekleme suresi diyor. Nebraska olsaydi 22 ay olacakti. Yani biraz da sans mi anlamadim. Bu bilgiler dogrumu?
    Simdi doktora yaparken TR ye gitse F1 vize alma ihtimali nasildir? Riske etmeye gerek yok diye dusunuyorum ama uzun zamandir TR den uzak gidip aile buyuklerini de gormek istiyor. Cevaplar icin tesekkurler.

• @itsmebb bildiğim kadarıyla forumda bu tarihlerde bekleyen yok ama ilerleme umut verici.

• @patron3535 kotaya tabi başka vize türlerinde bültende tarihleri aktif olduğu ay randevu geldi hızlı bir şekilde. Umarım bizlerdede böyle olur.

• Yukardaki tweet'lerde bu seneki toplam aile birleşimi yoluyla göçmen vizesi kotasının yine 21000'inin çalışma yoluyla göçmen vizesine aktarılacağı söylenmiş. Bu da bir dava sebebi olabilirmiş. Doğru mu anlıyorum?

• @ICu yeni bir kabus daha. 😱

• @ICu zaten Ankara kac yildir aile dosyalarina vize vermiyor simdi bir de bunu bahane edip hakkimiz yenmesin lutfen 🙏🏼 4 yil oldu ya 4 yil! Evlilik bu anlamiyorum nasil bir kafadalar!

• @ICu zaten yaptıkları bir şeydi en azından bir hukukçunun dile getirmesi belki birazda olsa etkili olurda hatirlaniriz diye umuyorum. Daha önce covid bahaneleriydi bu yıl neyi bahane edebilirler bu kadar mağdur varken

• @itsmebb
    'Göçmenlik bir hak değildir, lütuftur.' gibi bir söylemleri var 🙂

Nitelikli çalışan kişilerin green card alması niteliği garanti olmayan ailelerin green card almasından daha önemli diye düşünüyor da olabilirler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |