DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yce5 belki henuz guncellememislerdir denediginizde. Tekrar denediniz mi?

• @Beykentli Merhaba, detaylı yanıtınız için teşekkür ederim. Bir an önce çalışma iznimi almaya çalışacağım, 15-30 gün arasında süreceği söylendi.
    Benim merak ettiğim Abu Dhabi elçiliği son iki senedir EU ların hepsini mülakata çağırıyor mu, yoksa Ankara daki gibi katılamayanlar oluyor mudur? save dv, dvcharts hepsini inceliyorum ama bunun cevabını tam olarak öğrenemedim.

• @Ozannc79 tekrar merhaba. Demekki Abu Dabi'de Dubai'den daha çabuk çalışma izni çıkıyormuş. Bence sizin burada yapmanız gereken şey bir an önce oturma ve çalışma izninizi alıp BAE'ye dosya taşımaya uğraşmak (diğer ülkelere mail atmayı da kesmeyin). Yalnız şurası önemli: BAE'deki ABD Konsolosluğu'na oturumunuzu aldıktan sonra "BAE'de oturumumu yeni aldım." tarzında bir yazı sakın ha yazmayınız. "Benim BAE'de oturum iznim var ve yasal olarak da BAE'de çalışıyorum." diye bir yazı yazınız. Oturum izninizin yeni olduğunu bırakın onlar görürse görsün, siz yazmayın. Çünkü bazı konsolosluklar oturum izninizi de uzun süreli (geçmiş ve gelecek olarak) görmek isteyebiliyorlar. Bunlardan biri de geçen yıl Priştine'deki ABD Konsolosluğu'ydu. Benim başıma geldi. Oturum ve çalışma izni aldığım halde dosyamı taşımamışlardı. Bu izinlerimi yeni almıştım o zamanlar. BAE'deki Konsolosluğun mülakat performansını tam olarak bilemem.

• donotereply başlıklı bir mail gelmiş. mail içeriğinde case numberım yazıyor ve göçmen vize randevu kaydını yapın yazıyor. Bu kısmı nasıl yapacağız?

• ⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu aisten kayıt yapıcaksınız sistem henüz açık olmayabilir 1-2 haftaya kayıt oluşturabilirsiniz o durumda

• @Emre-Kurtulmuş anladım. gelen mail de "Kayit surecini tamamlamadiginiz için" bu bahsettiği ais kaydı o zaman değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heydancen öncelikle forum kuralları gereği sürecinizi imzanıza taşımanızı öndeririz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY bebeğinizin mülakat mailinde olmamaı sorun değil, eğer ona da DS260 doldurup kendi formunuzu da aeklediyseniz sorun olmaz.
    bebeğinizle birlikte gidin mülakata..
    forumuzda ne gibi değişikilikller yapacaksınız? "önemli" dediğiniz değişiklikler nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Beykentli "Size Ankara'dan mülakat %99,99 gelmez." şeklinde youmlardan kaçınmanızı rica ediyorum.
    eğer elinizde hangi dosyalara mülakat geleceğine dair bir evrak ya da bilgi varsa forumdan yayınlayın da insanlar ona göre süreci için masraf etsin ya da etmesin.
    forumda vereceğiniz tavsiyeler eğer genele yönelikse burada sadece tavisyede bulunabilirsiniz.
    yaptığınız yorumlar lütfen bu yönde olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@madeby konsolosluk sizden sponsor istemediğiyse bunu yapmayın.
    bu size yarardan çok zarar verir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu forumdaki başlıkları okuyarak yapacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Movistar74 mülakat sırasında verdiğiniz adres DS260'da güncellenmez.
    abd'ye girişte bunu cbp memuruyla kontrol edin.
    diğer türlü hep eski adresininiz göreceksiniz sistemde.

• @gucarslan çok teşekkürler 🙏

• @gucarslan merhaba, bebegin pasaportu yoktu, artik var onu ekleyecegim. Konsoloslukta yazip verecektim ama bu vesileyle abd’deki adresimizi de guncelleyecegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY bunlar için formu açtırmanıza hiç gerek yok, bunu defaatle yazdım ve yüzlerce kere bilgi verdim.
    yeni alınmış bir pass ile mülakata gitmeniz yeterli, pass numarasını formda güncellemenizin hiçbir anlamı yok.
    hakeza adresinizi de..

• Bu ileti silindi!

• @CANBILBEY Merhaba,

Evet bugün tekrar denediğimde dünkinden farklı bir ekran geldi karşıma. Sanki bilgileri girsem randevu verecek gibi. Fakat mülakat tarihine yakın bir randevu almam daha uygun olacağı için şimdilik bekleteceğim. Teşekkürler.

3be74880-1beb-4ae5-a4d9-7f2682224208-image.png

• @yce5 merhaba, sizin dediğiniz doğru öyle olması lazım. Bizim mülakat 21 şubatta bize de en erken 22 ocakta randevu alabilirsiniz diyor sistem. Martta mülakatı olan birinin şuanda randevu alamaması lazım

• Merhaba, sağlık muayenesi sonuçlarını birkaç gün sonrasında alabiliyor muyuz? Şehir dışında yaşadığım için ona göre gece kalmak için ayarlama yapacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar herkese merhaba!
    yeni mülakatlar dağıtıldıktan sonra ankara'da mülakata girecekleri bekleyen bazı noktalara dikkat çekmek istiyorum;

ilk olarak DOS'un 2 ocak'ta yayınladığı şu açıklamaya bir bakalım;

We issued all the available Diversity Visas during the DV-2023 program year. Since its launch in 1990, this immigrant visa program has helped promote and maintain diversity in the United States through the provision of visas to qualified applicants from countries with low rates of immigration to the United States.

kısaca DOS diyor ki; biz DV2023'te elimizde verilebilecek bütün vizeleri verdik.
    biz bunu geçen yıl mülakat için gittikleri konsolosluktan, vize kalmadığı için kapı dışarı edilen arkadaşlarımızdan biliyoruz.

peki bu bize ne ifade ediyor?
    şuan ki güncel durumu incelediğimizde, üzerinde durmamız gerekn bir noktaya detaylıca bakalım;

0aca6026-341c-49ed-8843-6f8c34d5fa27-image.png

mart ayı mülakatlarını dağıtan KCC, mali yılın 6. ayının mülakatlarını dağıtmış oldu böylece.
    ekim, kasım, aralık, ocak, şubat, mart..
    burada görmediğimiz tek şey, ankara'nın EU için verdiği yüksek mülakat sayısı.
    hal böyle olunca ankara'da mülakata girecekleri bekleyen en büyük riski irdelemeden geçmeyelim;
    tıpkı geçen yıl olduğu gibi; verilecek vize kalmaması sorunu!

nasıl mı?

yukarıdaki listeye bakacak olursak şuan DOS, toplamda 22809 vizeye işlem yapmış.
    evet, kural gereği bizim dikkat etmemiz gereken nokta "Issued" sayısı ancak; biliyoruz ki bu rakam oranlandığında AP ve Refused sayılarına oranlandığında genel bir fikir elde edebiliyoruz.
    eğer DOS bütün dünya için böyle gider ve ankara bu tutumunu bu şekilde devam ettirse geçen yıl yaşanan tehlike aynı şekilde yaşanabilir.
    kısaca ankara, arkadaşını aslan yerken mal mal bakan zebralar gibi olursa bu kaçınılmaz son.

peki ne yapabiliriz?
    1- aos imkanları olanlar kesinlikle aos düşünmeli.
    2- dosya taşıma için imkanı olanlar ve bunu araştıranlar kesinlikle harekete geçmeli.

bunu nasıl yapacağınızı ziyadesiyle forumda anlattık ve eski tecrübelerde çokça detay var.
    bu süreci nasıl bitireceğiniz tamamen sizin ne kadar emek verdiğinizle alakalı..
    size elinizden geleni yapın da, sonuçlanmazsa "keşke" dememek için bi' nedeniniz olsun.

"yau tamam da bu kadar uğraş uğraş diyorsun da sen neden alamadın green cardını?" diye soranlar olursa diye yazıyorum.
    sen bana bakma kardeşim, ben asıl kaybımı rutubet oluyor diye her şeyi bırakıp iskoçya'daki şatomuzdan ayrılan dedemler yüzünden yaşadım.
    gc filan çok da koymuyor bana 😉

ışık sizinle olsun
    namaste!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.6k

| | | |