Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Davut-Korkmaz receipt notice en altında nebraska service center yazıyor sanırım orası. Peki en hızlı servisten birisi mi yoksa yavaş mı

• @Berkan-Duru Teşekkürler, geçmişte verdiğin bilgiler içinde minnettarım👋👋

• Herkese merhaba I-130 formu ve I-130A formunda türk olan eşin bilgileri türkçe kareketer ile doldurulmasımı gerekiyor yani kimlikte pasaportta yazan.

• Bu ileti silindi!

• @Davut-Korkmaz rica ederim!

• Herkese merhaba uscis I-130 evlilik belgesi yüklerken aynı yere e- devletten alınan çok dilli formül b ingilizce çevrilmiş belgesi ile birlikte yüklesem olurmu? yoksa yeminli tercümana evlilik cüzdanı çevittirip yüklemem mi gerekiyor?

• @notron bu sürelerin çok değişken olduğunu düşünüyorum, bizim onayımız 14 aya yakın sürdü, bir başka arkadaşımızınki 12 ayda onaylandı

• @eren123 Ben formül B yükledim ve sorun olmadı, aynı zamanda evlilik cüzdanımı da ingilizceye çevirip yüklemiştim ama 🙂 Beklememek için hepsini yaptım

• @eren123 uscis basvurusunda evlilik cuzdaninizin işlem görmüş tüm sayfalarıni yeminli tercumana çevirtip yuklemelisiniz, çevirileri çevrilen orjinali ile birlikte yüklemeyi ihmal etmeyin. Bazı arkadaşlar sadece çevrilmiş sayfayı yukledikleri için sorun yaşadılar o sebeple bunu ayrıca belirtmek istedim.

• Merhaba arkadaşlar
    Mülakat deneyimini sizlerle paylaşacağım
    Randevum 5 Ocak 7:45'teydi
    İşler iyi gitti
    Türkiye'den önce başka bir ülkede (Ürdün'de) yaşadığım için benden polis belgesi istediler
    Sisteme yüklediğimi söyledim
    Pasaportu mavi bir kağıtla bana iade etti
    Kağıdın çıktısını alıp pasaportla birlikte posta yoluyla göndermemi istedi.
    Pasaport geldikten bir hafta sonra vizenin verileceğini söyledi.
    umarım bunun sonu iyi olur
    Herkesin sevdikleriyle birlikte olmasını diliyorum

• @Abdul-0 Merhabalar, bu web sitesinde yazıyordu, o belgeyle gitseydiniz size direkt olarak vereceklerdi, neyse canınız sağ olsun, benim mülakatım'da yarın. Burada paylaşacağım.

• @yenibasladim
    Evet aldım
    Türkiye için (adli sicil kaydı) getirdim.
    ama (Ürdün) için getirmedim.
    sana başarılar diliyorum

• @Abdul-0 öncelikle hayırlı olsun. Ürdünde ne kadar bir süre yaşamıştınız sayın Abdul bey?

• Bende kktc de yaşadım ve i-130 da bunu belirttim. Sanırım benim de almam gerekiyor. Kktc abd tarafından tanınan bir ülke değil yine de isterler mi

• @notron 12 aydan fazla yaşadığın ülkeden farklı yabancı bir ülkede yaşıyorsan police certificate gerekli. Kimisi 6 aydan fazla yaşadığında gerekli diyor ama resmi kaynaklar 12 ay olarak belirtiyor.

NVC'nin resmi sitesinde aynen şu şekilde belirtilmektedir:

If you are older than 16 years of age: The original police certificate from your country of current residence and countries of previous residence. If these three items are all true, you must bring a more recent police certificate to the interview:

1. You are older than 16 years;

2. You obtained a police certificate more than two years ago; and

3. You still live in the country that issued the police certificate.

If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available or was arrested for any reason, regardless of how long they lived there, a police certificate is also required from that country. Please visit travel.state.gov for information regarding other country police certificates.

• @chicallonis1 Teşekkür ederim.. Ürdün'de doğdum ve 24 yaşıma kadar orada yaşadım, 8 yıldır da Türkiye'de yaşıyorum.

• @Abdul-0 Cevabınız için teşekkürler. Konsolosluk pasaportunuzu postalamak için nasıl postalayacağınıza dair talimatlar içeren bir form veriyor mu yoksa herhangi bir PTT şubesinden mi göndermeniz gerekiyor?

• @chicallonis1 Konsolosluk memuruna sordum
    PTT'den göndermemi söyledi.
    Konsolosluğun yanındaki postaneye giderek pasaport ve evrakları konsolosluğa göndereceğimi söyledim.

Sadece açıklama alanına ATT: IV UNIT yazmalısınız.

• Kktc tanınmayan bir ülke oranın verdiği belgeyi kabul ederler mi yoksa Kıbrıs cumhuriyeti yani güney kıbrıs'ın vereceği belgeyi mi isterler

• @chicallonis1 6 ay bilgisi de, 12 ay da dogru aslinda. Sadece sartlari farkli.

Eger vatandasliginiz olan herhangi bir ulkede 6 aydan fazla kaldiysaniz, o ulkeden adli sicil kaydi almaniz gerekiyor. Vatandasliginiz olmayan, herhangi bir ulkede 12 aydan fazla kaldiysaniz, yine o ulkeden adli sicil kaydi isteniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |