Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @panda33 Almanya transit vize uygulayan bir ülke türkiyeye. Ayrı da alsan @VolkanU nun dediği gibi aktarmalı uçuş da yapsan bu vizeyi almalısın almanya için. Benim gittiğim dönemde transit bize uygulanmıyordu ve ben lufthansa ile frankfurt aktarmalı olarak istanbuldan philadelphia ya uçmuştum. Ama artık öle değil. Transit vize ücreti ve bekleme eziyeti ayrıca bavullarınızı transfer ederlerken kaybolma riskleri nedeniyle aktarmalı uçuşları tavsiye etmiyorum. Ama bu da bunlar olacak anlamına gelmez 🙂

• @mardin47-47 önceki yılın kazananları da bu önden mail olayının bu sene çıktığını söylemiştiler. DS260 formunun yazıcıdan çıkarılıp elle doldurulup posta ile gönderildiği dönemler de vardı sonuçta 🙂 Bence bu yöntem süreci zorlaştırmıyor. Sölenene göre yeni uygulama nedeniyle hız biraz düştü sadece deniyor.

• Expedia.co.uk uzerinden istanbul-thy-londra -virginatlantic-newark bileti aldim, kisi basi iki bavul ve havayollarinin sitelerinden koltuklari da hemen ayarlayabildim. Tavsiye ederim.
    Bu arada ayni ucusu expedia.com vermiyordu.

@panda33 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba. Sorum ucus planlamasiyla ilgili. Iki ucus arasi baglanti suresi azda olsa, Frankfurt veya Londra uzerinden farkli havayoluyla gidersem ara noktada transit vize sorarlar mi ? Schengen vs gerekir mi yoksa alanda satin alinabilir mi Turkiyedeki gibi ?

• ⭐⭐ Yasaklı

Almanya kanada ve abd den Japonya finlandiya isvec oturbma belgesi veya uzun sireli viza olanlardan transit istemiyor .Fakat üçüncü dünya ülkesinden üçüncü dünya ülkesine yani türkiyeden almanya aktarmalı peru bolivya gideceklerden istiyor. Mumkunse Fransa ve hollanda, italya ve ispanya aktarmalarını tercih edin. İtalya roma aktarmalı kanadaya uctum. hiçbir problem yaşamadım.Avm ye girmekten farksız gibiydi.Almanya aktarmasında terörist gibi arandım. Beter olsunlar

• ⭐⭐ Yasaklı

Ayrıca izlanda aktarmalarını da sakın ha sakın görmezden gelmeyin

• @calibraturbo bu net bilgimidir. Sıkıntı yaşamayalım 🙂 aktarmalı ciddi ucuz bilet bulunuyor.

• Bu sene bu kadar yavaş gitmesinin sebebi mail ile önden belgelerin istenmesi olabilir mi? Uygulama ilk başladığında süreci hızlandırır diye yorumlamıştık, fakat görüyorum ki geçen seneden de yavaş ilerleme söz konusu. Üstelik geçen seneye göre oldukça az talihli varken... Tüm sahip olduklarımızı geride bırakıp gitmeye niyet etmişken sürecin olumsuz sonuçlanması çok acı bir durum. Numaram yüksek olduğu için kaygı doluyum doğal olarak. Eminim çoğu kişi benimle aynı durumdadır.

• @mindi 6000-7000 de olanlarda kaygı dolu çünkü randevu alamayan çok insan var herkes diken üstünde benim 28xxx zaten gözden çıkarmış durumdaım

• Arkadaşlar,
    Bu KCC'den mail gelmesi ne anlama geliyor?
    Forum excel sayfasında 19binlere gelmiş görünüyor. Temel sorularım için kusura bakmayın lütfen.

• @volkanu cok tesekkurler 🙂

• Bu bizim canımızı sıkacak bir şeye benziyor ve sanırım hiç konuşulmamış forumda aradım bulamadım https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42745671

• @karadenizden Okuduğum ve anladığım kadarıyla bence çok kısa bir süre olacak en geç ocak ayına kadar çünkü yeni meclis üyeleriyle iş başı yapmak zorundalar gibi gözüüyor söylediğin gibi umarım canımızı sıkmaz.

• @deejake şu an benim gibi mülakat bekleyenler için sıkıntı olabilir sistemin o bacakları da duruyor diye anladım ben. çekiliş bekleyenleri etkilemeyebilir ama kapıda bekleyenleri geciktirecek sanki

• @karadenizden DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bu bizim canımızı sıkacak bir şeye benziyor ve sanırım hiç konuşulmamış forumda aradım bulamadım https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42745671

Şöyle bir açıklama yapılmış.
    ABD Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye'deki Konsolosluklar
    Acil Duyuru – ABD’de Federal Hükümetin Kısmen Kapanması (22 Aralık 2018)

ABD’de federal hükümetin ödenek yokluğu nedeniyle kısmen kapanmasına karşın, Türkiye’deki ABD Misyonu’nun Konsolosluk bölümlerinde vize ve ABD vatandaşlık hizmetleri verilmektedir. Vize hizmetleri ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda; ABD vatandaşlık hizmetleri ise ABD Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Adana Konsolosluğu’nda devam edecektir.

Yazının devamı için sitesine bakınız :https://tr.usembassy.gov/tr/acil-duyuru-abdde-federal-hukumetin-kismen-kapanmasi-22-aralik-2018/

• @karadenizden çok haklısın ben mülakat bekleyenleri düşünemedim. Umarım sizleri etkilemezde sağsağlim alırsınız vizeyi.

• @rüzgar iyi haber ama KCC çalışıyor mu acaba randevu bkleyenler var şubat randevusu alabilen yok sanki henüz. bende pek umut yok zaten 28xxx olunca @Deejake 5000 6000 7000 de randevu alamamış olanları vurur (umarım vurmaz)

• ⭐⭐ Yasaklı

@the-black-eagle elçiligin vebsitesindan bakabılırsın dogrulamak için

• şubat mülakatı alan var mı bide Kcc noel sebebiyle tatilde sanırım bu 10-15 gün bi gelişme beklemiyorum ben

• @berkergn13 noel tatili 2 gün. çarşambadan itibaren yine gelir bence KCC çalışacaksa bu hükümetin kapanması konusundan dolayı

• @karadenizden hükümetin kapanma olayı nedir ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |