DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hocam ankara için de dediğiniz formu doldurdum ama olumsuz dönüş yaptılar. Gönderdikleri maili eklemiştim. Șimdi tekrar mail atıp mülakat tarihi aldığımdan vs. bahsedicem.

bende mülakat maili aldığımı belirtmedim bunu belirtmelimiyiz hocam @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan belirtin, xx.xx.xxxx tarihimde mülakatım var şeklinde..

• Yasaklı

@gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Prm-oguzhan belirtin, xx.xx.xxxx tarihimde mülakatım var şeklinde..

geri dönüş bekleyeyim mi ? yoksa tekrar tarihi belirterek mail atayım mı hocam ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan dönüş bekleyin, zaten mülakatınıza daha çok var.

• @gucarslan konsolosluğun email adresine mi yazmam gerekiyor? Bu arada daha davet gelmedi, Şubat için muhtemelen gelir

• @gucarslan Tekrar merhabalar, Ankara’dan “ We have not received your case from KCC. You may either contact KCC or write back to us in mid December.” şeklinde bir dönüş aldık. KCCye mail atarsak randevu tarihimizin değişme ihtimali olur mu? Dosyamızın Ankara’ya henüz ulaşmasının sebebi tarihlerin daha yeni dağıtılması mıdır? Nasıl ilerlememizi önerirsiniz? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vusal-Mansurov gelince yazarsınız, gelmeden yazmayın.
    bu arada bu mülakata ankara'da mı gireceksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheEcot kcc mülakat için dosyaları henüz göndermemiş o zaman.
    bu transfer bir kaç gün sürebilir. aralık'ın 10'u gibi tekrar yazın, merak etmeyin sorun olmadan halledersiniz.
    telaş edecek bir durum yok..

• @gucarslan DS260 sayfamızda dosyamız Ankara’da olarak görünüyor ama sürecin tamamlanması zaman alıyor demek ki dediğiniz gibi. Dönüşünüz için teşekkür ederiz, Aralık’ta tekrar mail atacağız artık.

• @gucarslan tamamdır. Hayır, Tiflis'de gireceğim

• @Hanhun teşekkür ederim bilgilendirme için

• Arkadaşlar merhabalar. Sanırım Almanya oturumu ile dosyamı taşıdım.

Dear Mr. XXX:
    Frankfurt is accepting your application for further processing.
    Our office has contacted Ankara and requested your application.
    Once the application has arrived at Frankfurt Visa Unit our office will contact you.

Bu iletiden sonra dosyam kesinlikle taşındı yorumu yapabilir miyim? Ve bir sorum da ben çekilişe daha önceden vizeye başvurduğum fotoğraf ile başvurmuştum. Vizem onaylanmıştı ancak AP'ye kalmıştı. Sonra zaman aşımı vs. oldu. Yani başvurduğum fotoğraf 8 aylık ve sistemlerinde var diye endişe ediyorum. @crazycells bana Ankara'nın bu konularda anlayışlı olduğunu, sıkıntı olmayacağını söylemişti. Frankfurt bu konuda nasıldır acaba?

Ayrıca 2022 yazında Work and Travel yaparken bir iş kazası geçirdim ve ameliyat oldum. Bununla ilgili davalar açıldı ancak en son arabulucuk ile kapandı. Daha sonradan turist vizesi aldım ve bu dava konusu hiç açılmadı ancak olası bir mülakata gittiğimde evraklarımı götürmekten başka yapmam gereken bir şey var mı acaba? Teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

• ⭐⭐

@Hope-Breaker Hayırlı olsun.
    Dosyanızın taşındığından emin olmak için mülakat yerim neresi diye sorun isterseniz. Daha önce şu mesajımda belirttiğim gibi bir mail yazın:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/386377

• Merhabalar,
    3 ocakta vize mülakatına gideceğim,
    Forumda aradım fakat bulamadım.
    Vaktinizi aldığım için şimdiden özür dilerim.

1. Giderken almamız gereken E devlet evraklarını en erken ne zaman almalıyız?
      2)Vukuatlı nüfus kayıt örneği alırken; Nüfus Kayıt Örneği Tipi: Nüfus aile, Eski Eş Listele: Evet, Vukuatlı Belge (Olayları Göster): Evet, Belgenin Neden Verileceği seçeneğine ne yazmak gerekiyor
    2. Adli sicil kaydı alırken; Kurum Türü ve Belgenin Neden Verileceği seçeneklerine ne yazmak gerekiyor.
  • ⭐⭐⭐

@akincetin Merhaba, bol sanslar.

1. E-devlet belgelerinin gecerlilik tarihleri var, genellikle bir ay oluyor eger son aylarda bu durum degismediyse, ona gore almaniz yeterli.
    2. Tam vukuatli belge alacaksiniz, tum aile (yoksa cikmaz zaten) belgeyi de ABD Ankara Buyukelciligi'ne olarak yazabilirsiniz ya da ABD Ankara Konsoloslugu'na da olur.
    3. Kurum Turu: Resmi; Belgenin neden verilecegi: ABD Buyukelciligi'ne ya da ABD Ankara Konsoloslugu'na ibraz

• Merhaba 2010 yılında babamın isim değişikliği ile ilgili bir mahkemesi olmuştu kendisi mülakata girmeyecek ben ve eşim giricez onlar gelmeyecekler yani bu konu ile ilgili bir belge almam gerekir mi benim nüfus kaydında bu konu ile ilgili bir bilgi var çünkü

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker ankaradan dosyanızı isteyeceklerini söylemişler ankarayla durumu halledincede sizle iletişime geçecekler. Bu durumda ankaranın yok ben vermiyorum diyeceğini sanmıyorum daha önce denk gelmedik hiç herhalde böyle bir şeye. Şu anda almanyaya ulaştığını görmeyebilirsiniz sistemde ama olumsuz olacağını sanmıyorum

• @Serapp @Emre-Kurtulmuş cevaplarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dogukan-Burak sizin ve eşinizin mülakatına babanız zaten giremez, haliyle onun mahkeme kayıtlarının sizin vize süreciyle bir ilgisi yok.
    bu yüzden ilgili mahkeme kaydını almanıza da gerek yok.

• @onurswe Merhabalar, ben ve eşim tek doz aşıya sahibiz. Sizinle aynı fikirdeyiz, çok fazla kirli bilgi olduğu için 2.doz zorunlu olmayacaksa bizi de gereksiz aşı olmaktan kurtarırsınız 🙂
    Bu bilgiye ulaşıp bilgilendirme yapabilirseniz çok mutlu oluruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |