Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tesekkur ederim.sistem uzerinden uyari vermeyince bir an tereddüt yasadim

• Ben de Dallas/tx icin bir guncelleme geceyim. 7 temmuzda basvurumuzu yapmistik 6 kasimda oath ceremonyle beraber sureci tamamlamis olduk. Interview yemin toreninden 1 ay onceydi. Pasaport basvurusunu da seromoniden hemen sonra yaptik, onu bekleyecegiz artik.

• Merhaba interview sürecinde ülkeden giriş çıkış tarihlerini görebiliyorlarmı bunu bu süreçte tespit edebilen oldumu acaba bilgi verebilir mi benim I-94 sisteminde en son girişim 2017 görünüyor aradaki tarihler çıkmıyor

• Bu ileti silindi!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@patron3535, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba interview sürecinde ülkeden giriş çıkış tarihlerini görebiliyorlarmı bunu bu süreçte tespit edebilen oldumu acaba bilgi verebilir mi benim I-94 sisteminde en son girişim 2017 görünüyor aradaki tarihler çıkmıyor

Evet görebiliyorlar.

• Merhaba, bu gün itibariyle eşim vatandaş oldu. Benim de 2024 Şubat 3 yılım fiilen doluyor. Belki toplamda 1 ay ayrılmışımdır. Girdiğimden beri de aynı iş yerinde salary alarak çalılıyorum. Vergimi veriyorum. Ortak ev satın aldık vs. Vatandaş çocuğumuz da var🧿🫣

Bu şartlarda Mart24'de 3 yıl dolduğunda benim eşim zaten vatandaş sayılıp öyle mi işlem görüyorum, yoksa vatandaş olduktan sonraki 3 yıl mı baz alınacak öyleyse zaten durmam gereken 5 yılın 3 ü gitti 2si kaldı 😂daha avantajlı. Statüm bu durumda değişebilecek mi? Henüz bir başvuru yapmadım ayrıca. Bilgisi olan varsa ve açıklarsa sevinirim.

• @cesurcaner, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, bu gün itibariyle eşim vatandaş oldu. Benim de 2024 Şubat 3 yılım fiilen doluyor. Belki toplamda 1 ay ayrılmışımdır. Girdiğimden beri de aynı iş yerinde salary alarak çalılıyorum. Vergimi veriyorum. Ortak ev satın aldık vs. Vatandaş çocuğumuz da var🧿🫣

Bu şartlarda Mart24'de 3 yıl dolduğunda benim eşim zaten vatandaş sayılıp öyle mi işlem görüyorum, yoksa vatandaş olduktan sonraki 3 yıl mı baz alınacak öyleyse zaten durmam gereken 5 yılın 3 ü gitti 2si kaldı 😂daha avantajlı. Statüm bu durumda değişebilecek mi? Henüz bir başvuru yapmadım ayrıca. Bilgisi olan varsa ve açıklarsa sevinirim.

ABD Vatandasi ile evlilik yolu ile green card aldiysaniz 3 yılin dolmasına 89 gun, baska herhangi bir yolla aldıysanız 5 yılin dolmasına 89 gun kala vatandasliga basvurabiliyorsunuz. Esinizin sonradan vatandaş olması bir seyi değiştirmiyor.

• Evet evlilik yolu ile green card aldım. Dediğinize göre o halde şu an başvuru hakkım var😂 65gün kalmış ayak bastığım günden 3. yıl dolmasına... Teşekkürler.

• @cesurcaner Esiniz ABD vatandasimiydi siz green card aldiginizda? Yeni vatandaş oldu demistiniz? Esiniz green card sahibi olduğu icin sizde green card aldiysaniz 5 yılın dolmasına 89 gun kala basvurabiliyorusunuz. Esiniz sonradan vatandaş olmuş olsa bile.

• Şimdi oldu, ben bir şeyi değiştirmiyoru iyi anlamda anlamak istemişim😁 Teşekkürler.

• Yasaklı

@Başak-Ayhan vatandasliga basvururken 6 ayi gecen yurt disi ziyaretlerinizi yazin diyor ,basvuru formunda, 6 ayi gecmeyenleri zaten yazmiyorsunuz. 10 ay turkiyede bulundugun sure cikacak, hesaptan ve yazilacak, onun disinda amerikada kaldigin sure 4 yil 9 ay olunca vatandasliga basvur. anladinmi? ilk giris 02/19 , simdiye kadar 4 yil 9 ay yapiyor, 10 ayi cikar 3 yil 11 ay yapar, bu 4 yil 9 ay yaki 10 ay sonra vatandasliga basvur.

• @Ryback, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@divionyedi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

N400 formunda askerlikle ilgili aşağıdaki iki soruya mı YES diyoruz.

• Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a paramilitary unit (a group of people who act like a military group but are not part of the official military)?

• Did you EVER receive any type of military, paramilitary (a group of people who act like a military group but are not part of the official military), or weapons training?

Üstteki No. Paramiliter bir gruba üye oldunmu diyor. Olmadıysanız No. Askerlik yaptıysanız eğer alttaki soru Yes. “Compulsory Military Service” diye açıklama yapacaksınız alttakine.

Ben simdi baktim da bunlara "no" demisim askerlik yapmama ragmen.Interviewde no deyip devam mi etmeliyim yoksa yes deyip duzelttirmeye mi calismaliyim.Turkiyedeki askerlik durumunuzu gorebiliyorlar midir ki ?

• @crywolf34 Ben mülakatta düzelttirmenizi tavsiye ederim.

• @btek14 Merhabalar, bu erteleme konusu ile ilgili bir sorum olacakti size. Arkadasiniz mulakati ertelediginde erteleme sebebi olarak gecerli bir sebep sunmak zorunda kaldi mi? Bunun icin bir belge gostermesi istendi mi? Bir de mulakat tarihi ne kadar ileri bir tarihe ertelendi cevap verebilirseniz cok memnun olurum. Tesekkurler.

• @bmduman merhaba.

USCISi arayip o tarihlerde USA icinde seyahat sebebiyle olamayacagini iletti, herhangi bir belge istenmedi kendisinden. basvurunuz alinmistir bilgisinden sonra 3-4 hafta icinde sonuc iletilecek ama daha kisa surer mulakatiniz da ertelenir dedi gorevli. dedigi sekilde oldu sonrasinda da yaklasik 45 gunluk bir erteleme gerceklesti.

• Merhaba
    Birsey danisacagim . Esim mulakata girdi
    Civisc testi reading ve speaking bölümlerini gecti . Kisisel sorularida gecti en son tax ile ilgili soru sormus net anlamayinca afallamis soruyu anlamadigini farketti ve interviwi kesip benim yanima geldi teyit etmek icin sonra understand englishden kaldigini 60 gun icinde yeni tarih verilecektir dedi . Bir dahaki tarighte butun alanlardan ki girecek nasil olur .

• Merhabalar,
    Red light violation ve non moving violation gibi basit trafik cezaları için formda ilgili soruya YES dememiz gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Trojan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar,
    Red light violation ve non moving violation gibi basit trafik cezaları için formda ilgili soruya YES dememiz gerekiyor mu?

Hayır sadece Kriminal şeyler için. Bahsettiğiniz şeyler kriminal değil.

• @knnrn çok teşekkürler

• Herkese selam. Şuan 2 aylık bir oğlumuz var. EB-3 sürecimiz devam etmekte. Unganlar sağlık kontrolünde vaktimiz geldiğinde oğlumuz yaklaşık 1 yaş olacak. Sağlık kontrolünde 1 yaş bebek için mutlaka olmazsa olmaz aşı var mıdır ? Var ise hangileridir ? Bilgilendirebilir misiniz? ( web sitesinde bebekler için zorunlu aşı bilgisi bulunmuyor) Eşim ve ben oğlumuza bazı aşıları yaptırmak istemediğimiz için zorunlu olan var ise onları yaptıracağız.

Benzer Başlıklar

• 41
  • 2
  • 80
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |