Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo Vize Bulteninin linki degisti. Vize bultenine artik su sayfadan ulasabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorusuvar ugurlu olsun sayin sorusuvar, bundan sonraki surecinizde bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@trader bildigim kadariyla evet, kullanilabiliyor.
    Zaten vize durumunuza gore sizi kabul eden kurum tarafindan F/M icin I-20, J icin DS2019 formlari hazirlaniyor, bu formlarda maddi kaynak gosteriliyor. Size sponsor olacak kisi bu formu doldurabilir. Sanirim bu durumda size bir sirketin degil, sahsin sponsor olmasi gerekiyor. GEnel olarak avantajli ya da dezavantajli olup olmadigi konusunda kesin bir cumle kurmak zor, bu biraz dosyanin geri kalanina bagli. Genelde ogrenci vizelerinin kabulu rahat oluyor, eger ciddi bir yerden kabul alirsaniz basvurunuz ona gore degerlendirilecektir ve sponsorluk formu da kabul edilecektir, ama cok da ciddi olmayan bir yer ise sponsorlugun da pek faydasi olmayacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐

Doğrudur @Burak-Yavuzalp, onlar 2017 nin. Toplam da 49000. AoS lerle birlikte 50000 rakamını Eylül ayında yakaladılar.

• Aralık ayının ilk güzel haberi @sorusuvar dan geldi.Yeni hayatınızda her şey gönlünüzce olsun.
    Aralık ayı mülakatlarını ve şöyle yüksek bir current numarasının yayınlandığı visa bultenini sabırsızlıkla bekliyoruz.

• Herkese merhabalar, yaklaşık 1 saat önce çıktık, vizemiz onayladı, gerekli gereksiz bütün ayrıntıları aktaracağım size, bu belge listede yok yanımıza almayalım demeyip herşeyi fazla fazla yanımıza almanın faydasına bir kez daha şahit oldum. Gün içinde ilk fırsatta detayları yazacağım. 🙂

• Bizim vizemizin de onaylandığını konsolos bildirdi. Pasaportlar gelince detaylı yazıcam

• Hayirli olsun arkadaslar...

Allah gonlunuze gore versin

• Herkese hayırlı olsun ayrıntıları bekliyoruz 🙂

• Bize cd ve 1 tane a4 verdiler. Sarı zarf pasaport ile mi gelecek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow evet.

• Tekrardan merhabalar herkese,

Sabah 07:00 civarı büyükelçilik önünde dikildik, tabi yağmur da cabası. Bekleyişe geçmeden önce karşıdaki büfeye emanetlerimi bıraktık.

Öncelikle 7:30 ve 8:00 randevuluları aldılar içeri akabinde 8:30 randevuluları yani bizi de aldılar içeri, içeri girerken polis memuru herkese biyometriklerin gözlüksüz ve 5x5 olup olmadığını sordu, hepimiz uymuştuk buna, teker teker güvenlik kısmına aldılar montumu çıkardım ne olur ne olmaz diye kol saatimi evde bırakmıştım, herhangi bir elektronik cihazın yanımda olup olmadığı soruldu ki yoktu, eşimin cebinde standart lipstick şeklinde bir dudak nemlendiricisi vardı, artık o çöpte, onu dahi almadılar, belgelerimiz olduğu dosya ve montumuz x-raydan geçerken ben de metal dedektöründen geçtim ardından bir polis fiziksel olarak basit bir arama yaptı ardından açık hava bir bölümden geçerek bekleme salonuna girdik, bekleme salonunun girişindeki bankoya birer adet fotoğraf ve pasaportlarımızı verdim sıra numarası almak için, sıra numaralarımız ile pasaport ve fotoğraflarımız geri verildi ve oturup beklememiz söylendi, içerisi yavaş yavaş kalabalıklaşmaya başladı saat 8:15 civarında. 8:30 da belgelerimizi teslim etmek için sıra numaramız yandı, bankodaki Türk ve zannımca yeni başlamış olan bir hanımefendi sırayla belgelerimizi istedi istenilen bütün belgeleri eksiksiz teslim ettik. Bunlar; Tabii pasaportlar, ikişer adet özelliklerini hepimizin bildiği biyometrik, talihli ben olduğumdan sadece benim diplomam ve diplomamın fotokopisi, ikimiz için kırmızı mühürlü vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikimiz için arşivli adli sicil kaydı, evlilik cüzdanımızın aslı ve iki adet fotokopisi, unganlardan aldığımız zarflar (cdler ve kağıtları yanımıza almıştık ne olur ne olmaz diye fakat istenmedi), mali belge(banka hesap dökümü) ve 25 yaş aldında olduğum için Selective Service formunun imzalı hali. Belgelerin tesliminden yaklaşık 15 dakika sonra ödeme veznesinde sıra numaramız belirdi ve 660 Dolar nakit olarak ödedim ardından beklememiz söylendi.

Saat 11:00 civarında artık sadece göçmen vizesi olanlar kaldık bekleme salonunda, diğer bütün vize türleri adayları işlemlerini halledip çıktılar, aynı dakikalarda görüşme bankosunda sıra numaramız belirdi hemen ışınlandık bankoya, görevli bey sağ elimizi kaldırıp tamamen doğruları söyleyeceğimize dair yemin etmemiz istedi, yemin ardından birkaç basit sordu herkese sorulan cinsten ve parmak izimi aldı ardından sistemde sorun çıktığını söyleyip beklememizi söyledi. Aynı şekilde başka birinde daha oldu ve o da beklemeye geçti.

Herkes bittikten sonra işlemlerinden sorun çıkan son ikiliden bizi aldılar ve eşime DS-260 doldurmamışsınız denildi bizde hayır doldurduk hatta çıktısı da yanımızda dedik (yanınızda gerekli gereksiz her şeyi götürün kopyalarıyla) çıktıyı görmek istedi verdik 1 dakika sonra geri dönüldü ve sorunun çözüldüğü söylendi, ardından eşimin de parmak izleri alındıktan sonra "tebrikler, vizeniz onaylandı, iyi yolculuklar" denildikten sonra, sonrası malum 🙂

Herkese bol şans 🙂

• @tırtık tebrik ederim . Darısı bizim hikayemizin başına 🙂

• @caglaror teşekkür ederim, şunu söyleyebilirim, Türk vatandaşı olmayan biri vardı o hariç vizesi reddedilen görmedim, bizi zaman harcama ve uğraştan kurtaran şey tamamen hazırlıklı olmamızdı. Ne olur ne olmaz her şeyi götürün yanınızda.

• Eksik evrağı unganlardan alıp direk elden konsolosluğa verebiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow eger dosyanin aciliyeti varsa (genelde olmuyor) elden kabul ediyorlar, oradaki konsolosa sorun, kendisi izin verirse kapidaki gorevlilere birakirsiniz, eger posta ile gondermenizi isterse posta ile gonderirsiniz.

• ⭐⭐

Sn @tırtık vizesi reddedilen kişi iranlı mıydı. Yoksa yanlış bilgi ile mi başvuru olmuş bilginiz var mı ?

• @arnblt evet sanırım iranlıydı. türk değildi.

• @arnblt

@schadow DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@arnblt evet sanırım iranlıydı. türk değildi.

Aynen İran asıllıydı, büyük bir hüsran yaşadı ama neden ret edildi bilmiyorum. Umarım sizler yaşamazsınız böyle bir şey.

• @tırtık Umarım en kısa sürede Amerika ya gidip yeni hayatınıza başlarsınız

Benzer Başlıklar

• 8
  • 6431
  • 1476
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |