Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @inanc-karadag merhaba. Saldım inanç kardeşim.

• @inanc-karadag hahahahahah😂

• Merhabalar, forumda aradım ama bulamadım. Sağlık muayenesine giderken, alerjim için heyet raporumu da yanıma alacağım. Bunu ingilizce tercüme ettirmem gerekiyor diye anlıyorum istenilen belgelerden doğru mudur? Geçmiş tecrubesi olan var mıdır? Hocam size de danışmış olayım teşekkürler @gucarslan

• Merhaba,
    eşimle beraber gideceğiz, bana çıktı green card.
    Tek banka hesabında Dolar göstermek yeterli olur mu?

• @gucarslan Merhaba,
    yorumunuz için teşekkür ederim.
    eşim de ben de pasaportu yenilesek ve mülakata öyle gitsek sorun olmaz diyorsunuz sanırım. teyit etmek istedim. risk almak istemiyorum 😞

• @eren34 bende aynısını kullanmış olabilirim. Bu diskalifiye sebebi mi ? @gucarslan

• @ozmell muayeniz esnasinda tuberkuloz ile ilgili bir tespit olursa, bunun için doktorlar (Ankara için Unganlar) ekstra testler isteyeceklerdir. Bu testler 8 hafta suruyor, surec sonunda doktorlar gerekli degerlendirmeyi yapip raporu hazirlayacaktir. Mulakata girseniz bile, vize rapor sonucuna gore basilacaktir.

• @Armand-Roulin Merhaba, Ankarada mulakata girecekseniz, hesabinizda gideceginiz eyalette sizi bir sure yetecek kadar nakit beyan etmeniz gerekecektir. Ne kadar yeter konusu tamamen konsolosun takdiri, yetersiz bulmasi durumunda sizden sponsor isteyebilir. Genel ongoru bir kisi icin 15k USD ve diger her bir aile bireyi icin ek 5k USD. Evinizi ve arabanizn bedelini gosterebilirsiniz ek olarak nakit de beyan etmeniz gerekecektir.

• ⭐⭐

@Cengodisco Merhaba, gecmis olun. Saglik gorusmesine Turkiye'de girecekseniz ceviriye gerek yoktur. Bununla birlikte yabanci bir ulkede girecekseniz oranin klinigine sormalisiniz, genelde bireysel (dile hakimseniz tabii ki) tercumeleri gecerli buluyorlar. Eger dil yetkinliginiz yoksa ve baska ulkede girecekseniz ceviri yaptirmnizda fayda var, yine de en buyuk yardimi size muhatap klinik verdigi cevapla yapacaktir.

• @akincetin asıl talihliye ait hesapta göstermek faydalı olacaktır.

• @tolga-a yorumunuz için çok teşekkür ederim. tek hesapta göstereceğiz.

• @gucarslan sağolun 🙏

• @deebee Ben 2 kisilik aile icin max. 10k usd gosterebilecegim ve floridaya gitme dusuncemiz var.birde is teklifi mektubu sunacagim.Olumlu ya da olumsuz ne olursa kader artik.Bu surecin stressi cok yipratti.artik cok dusunmemeye calisiyorum

• @eray26 soyledigim gibi tamamen gorusmeyi yapan konsolosun takdiri, is teklifinin etkisi olumlu olacaktir. Henuz surecin cok basindasiniz, yipratici ve yorucu bir surec ama enseyi karartmamak lazim. Bol sans!

• @Beykentli Merhabalar. Yeşil Pasaport sahibiyim ve size bir kaç sorum olacak. 2 sene önce pasaportumu yenilettiğimde eski pasaportumu delip bana geri vermişlerdi ve yeni pasaportum postayla bana gelmişti. Dediğiniz gibi dosyamı bir Avrupa ülkesine taşırsam ve bordo pasaport çıkartırsam Avrupa'ya yeşil pasaportum olmadan nasıl girebilirim? Yeşil pasaport deaktif olacağı için o pasaportla Avrupa'ya giriş/çıkış yapamayacağım için mülakatım yanmaz mı? Yoksa dosyamı taşıyıp vizemi alıp tekrar Türkiye'ye döndükten sonra bordo pasaport çıkartıp artık yeşil pasaportumu ABD'ye giriş çıkış yaptığım zamanlar yanımda mı taşımam gerekir? Kafamda çok soru oluştu cevaplarsanız çok mutlu olurum.
    Son bir sorum daha var. Pasaportum 5 yıllık olduğu için zaten ilerde Amerika vatandaşlığı almadan pasaportumun geçerliliği biteceği için mülakatımı Türkiye'de yapmak istiyorsam bordo pasaport çıkartıp mülakata 2 pasaportla birden gitmem daha mı sağlıklı olur? Yoksa şimdilik yeşil pasaportumla mülakata girip ilerde Amerika'da yaşarken bordo pasaport alıp oradaki devlet dairelerinden birine gidip Amerika vizesi mi bastırmam gerekir?
    Şimdiden Teşekkür Ederim

• ⭐⭐⭐

@eren34 eski fotoğrafla başvurup vizesini alan bir çok kişi var.
    Diskalifiye olduğunuza dairde herhangi bir mail almazsınız maalesef

• ⭐⭐

@Beykentli Merhaba DV22 surecinde olan asil talihli baska ulke , aile uyeleri Ankara'dan vize alma durumu DV23 icin gecerli olmadi maalesef ( En azindan bildigim yok diyebilirim) Baska ulkeden mulakat alip gecerli sebeplerle mulakatina gidemeyip ankara'ya tekrar tasiyan mulakat almis dosyalara bile yeni mulakat vermedi Ankara.

• @Emre-Kurtulmuş Anladım teşekkürler sadece bekliyorum o zaman.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengodisco mülakata ankara'da girecekseniz gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akincetin sorun olmaz, gösterebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |