DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. 6XXX için mülakat tarihi yaklaşık olarak ne zaman gelir acaba tahmin edebilen var mı?

• @furkansn Forumda her zaman söylenen şey şu: Vizenizi almadan hiç bir şeyinizi satmayın ve bankada gösterebildiğiniz kadar para gösterin. Ekstradan tapu ve araç gibi şeyleri de gösterebilirsiniz.

• @misha90 Bankada para yok, arabayı satıp nakit 30-40k göstericem ben mecburen çıkarsa. Taşınmazları satmayacağım sadece ve tapusunu göstericem. Bir şey satmadan o kadar nakit göstermek gerçekten zor.

• @Yıldıray81 Bende de durum çok farklı değil ama mülakat tarihini alır almaz çevredeki eş dost kim varsa ellerindeki tüm parayı alıp bi haftalığına hesaba koymayı düşünüyorum. Olmadı en kötü kredi çekilip hesap çıktısı aldıktan sonra kredi kapatılır. Tabi ki masrafları olacaktır ama durumu riske atmamak için "15K+5K x kişi sayısı" kuralına uymaya çalışacağım.

• @ridetowild, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Yıldıray81 Bende de durum çok farklı değil ama mülakat tarihini alır almaz çevredeki eş dost kim varsa ellerindeki tüm parayı alıp bi haftalığına hesaba koymayı düşünüyorum. Olmadı en kötü kredi çekilip hesap çıktısı aldıktan sonra kredi kapatılır. Tabi ki masrafları olacaktır ama durumu riske atmamak için "15K+5K x kişi sayısı" kuralına uymaya çalışacağım.

"15K+5K x kişi sayısı"

Böyle bir kural mı var? 4 kişilik bir aile için min 35K dolar eder bu. Çok büyük para. kuru 28'den alsanız bile 1 milyon TL yapıyor.

Emin misiniz? böyle bir kural olduğundan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak kesin bu olacak diye kural yoktur

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak kesin bu olacak diye kural yoktur

Kişi sayısı, yaşanacak şehir, meselek gibi faktörlerde etkili oluyor olabilir.

• @yusufalak USCIS in sayfasinda bu miktarlar aciklanmistir , yaklasik olarak yazdiginiz sekildedir . Kural degil ama belirtilen limitler bunlardir . TR icin tabi cok ciddi bir rakam olarak gorunebilir ( paramizin degersizligi nedeni ile ) ama burasi icin son derece makul hatta dusuk sayilabilecek miktarlar bunlar .https://www.uscis.gov/i-864p inceleyebilirsiniz . Bu arada bahsettim konu USCIS icin Amerika icin daha guncel yani Turkiyede CP bu sekilde miktarlar istemeyebilir .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcugulsn olur, oldu öncesinde.
    o yüzden vizemi alamadım / alamadık işte..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlker-Bulak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. 6XXX için mülakat tarihi yaklaşık olarak ne zaman gelir acaba tahmin edebilen var mı?

11 kasım 13:30 gibi gelmiş olur.

• @gucarslan şuan verilen 1k civarına kadar mı mülakat randevusu?

• @gucarslan keşke 😁

• @gucarslan Kahkaha attım 🤣🤣

• @yusufalak Bu hesaplamayı tahmini rakam olarak bahsetmişlerdi. Ben 5 kişilik aileyim. 40K eder, zorlarım bunu ama bence asla kriter değil. Sponsor bulmanı istememeleri için garanti rakam olur sadece. Ama arkadaşından 4K alıp bankaya yatırıp sonra da aynı parayı eşinin hesabına yatırıp toplamda 8K var diye gösterip gideni de biliyorum.

• @furkansn Tabi haklısınız sizi çok iyi anlıyorum. Bu para miktarının yazılı bir kuralı yok ama, asıl talihli için 10K, diğer talihliler için 5K civarı yeterli olabileceği konuşulmuştu. Tabi bu kesin yeterli diyemeyiz. Çünkü bu arkadaşların neye göre onay/yetersiz verdiği pek anlaşılmıyor bazen… 250K’yı yetersiz görürken, 3K ile onay alan arkadaşlıtımız oldu…

Siz max. nakiti bankada göstereceksiniz ve diğer mülk/yatırım kayıtlarını da destekleyici varlık olarak sunacaksınız. En güzeli bu.

Sonra okunmuş pirinç, şeker artık ne bulursanız yutup mülakata gireceksiniz. :))

• @burcugulsn Oralarda oyalanmayın artık bir an ön giriş yapın US’e. 🙂

• @deep_blue Mülakat tarihine kadar elimize ne geçerse dolara çevirip hesaba atıp, mülakat ta gelince onun üstüne tapuyu da göstersek yeterli olur mu acaba?

• @furkansn, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@deep_blue Mülakat tarihine kadar elimize ne geçerse dolara çevirip hesaba atıp, mülakat ta gelince onun üstüne tapuyu da göstersek yeterli olur mu acaba?

Aynısını bende yapıcam hayırlısı

• ⭐⭐⭐

@barbie Tabii ki satip, bunlari likitlestirebilirsiniz. Ama ozellikle sonuc belli olmadan kimse buyuk kalem varliklarini satmasin, bu hem ne olur ne olmaz vize sonucu belli degilken risk almamak icn, hem de 'satmayin' diye uyardiklari icin onemli. Biliyorsunuz mal varliklarinizi ispatlayip degerlemeleriyle gosterebilirsiniz, ama hic nakit varliginiz yoksa bence yeterli miktar icin aksiyon almakta zarara yok, sattigin detayiniza girmenize de gerek yok. Parayi aciklamak da lazim, bunun icin de mulakat tarihinden sonraki surec tek basina riskli bu tip aksiyonlari onceden almalisiniz.

• Merhabalar kcc ye çalışma izni kira kontratı ve iş sözleşmesiyle birlikte dosya taşıma maili atmama rağmen alakasız cevaplar geliyor neden acaba taşımıyor? Cevaplardan biri bu

Sorunuz için teşekkür ederiz.

DS-260 Formunuzu doldururken fiziksel adresinizi güncelleme ve mülakata girmek istediğiniz konsolosluk bölümünü seçme fırsatınız olacaktır. Genel olarak konuşmak gerekirse, bu, mülakata girdiğinizde ikamet ettiğiniz ülkede yaşayacağınız yere en yakın konsolosluk bölümü olmalıdır. (Posta kutularının ve başka bir kişi adına olan posta adreslerinin mülakat yerinin değiştirilmesini haklı çıkarmayacağını lütfen unutmayın).

DS-260'ınızı gönderdikten sonra adresinizi veya mülakat yerinizi tekrar değiştirmeniz gerekirse, başvurunuzun kilidinin açılması ve dosyanızın yeni bir yere yeniden atanması için [email protected] adresine yazmanız gerekecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |