Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Buaralar kimse mulakat tarihi almıyor mu 😕

• @Samet-Ünlü evet tamda bunu kast etmiştim.

• @lavita bunu kast ediyorum

• @Erik Noa1 receipt ten mi bahsediyorsunuz? Dedigim gibi genelde orada yazan center islemiyor belgenizi.

• @ksmdgn, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü evet tamda bunu kast etmiştim.

Geliri yeten herhangi bir greencard sahibi veya vatandaş size sponsor olabilir akraba olmasına gerek yok. Eşinizin bir tanıdığı filan varsa ancak o şekilde gelmesi mantıklı olur.

• Merhabalar, eşim Amerikan vatandaşı ve Mart/2023 ayında evlendik. Vize başvurusunu yaptıktan sonra süreç uzun olduğu için Türkiye'ye taşınma kararı aldı. Sosyal medya yönetimi işi yapıyor, müşterileri Amerika'da, şuan geliri 2000$ civarına düştü. Vergilerini düzenli olarak ödüyor. Benim sorum aylık 2000$ sponsorluk için yeterli midir? Ayrıca USCIS sonuçlandıktan sonra tahmini ne kadar zamanda vize randevusu veriliyor?

Teşekkürler

• @yakup-budakci 38 bin $ ve üstü olmasi gerekiyor yıllık geliri tek kişi ise

• @Nailaysegul Bu bilgiyi nereden aldınız bilmiyorum fakat yıllık poverty guidelines'ın 125%'si olması gerekiyor eşine sponsor olmak isteyen çocuksuz bir bireyin. Bu da bu yıl için 24,650$.

• @yakup-budakci, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar, eşim Amerikan vatandaşı ve Mart/2023 ayında evlendik. Vize başvurusunu yaptıktan sonra süreç uzun olduğu için Türkiye'ye taşınma kararı aldı. Sosyal medya yönetimi işi yapıyor, müşterileri Amerika'da, şuan geliri 2000$ civarına düştü. Vergilerini düzenli olarak ödüyor. Benim sorum aylık 2000$ sponsorluk için yeterli midir? Ayrıca USCIS sonuçlandıktan sonra tahmini ne kadar zamanda vize randevusu veriliyor?

Teşekkürler

Merhaba, 2 kişilik bir aile için yıllık geliriniz en az $24,650 olmalı. Tax return'da başka kimsenin isminin olmadığına dikkat edin. Maalesef eşiniz aylık $2054 altı gelire sahipse size sponsor olamaz. Bu linke tıklayarak 2022 yılı için ne kadar vergi ödediğinizi görebilirsiniz. Eğer eşinizin geliri sınıra yakınsa üzerine olan ev, araba ve arsa gibi hemen satılabilir malları göstererek de onay almanız mümkün. Eğer eşinizin geliri yetersiz ise greencard sahibi veya Amerikan vatandaşı herhangi biri size joint sponsor olabilir. Detaylar için bu linke bakın Uscis aşamasından sonra vize randevusu verilmiyor. Dosyanız Dış İşleri Bakanlığı'na (bkz: Department of State) aktarılıyor ordan da Ankara Konsolosluğu'na geliyor ve ortalama 4-5 ay sonra vizenizi almış oluyorsunuz.

• @kadargo yakin zamanda eşim sponsor olamadı bu sınırdan dolayi ayrica 3 yaşında oglum var

• @kadargo ve bi arkadaşımız sponsor oldu

• @Mihok Peki nasıl öğrenebilirim hangi service center olduğunu?

• @Erik Uscis tarafından gönderilen kabul evrakın sağ altında yazıyor sanki bir faturaya kaşe imza atılmış gibi uscis sayfana giriş yap dökümanlar veya gelen kutusu ikisinden birinde göreceksin

• @kadargo Evet doğru olan cevap bu teşekkürler kardo

• @Davut-Korkmaz Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

• @Samet-Ünlü Anladım çok teşekkür ederim. Peki bu yeterli olmayan durumlarda bize bildirip sponsor olmak için maddi durumu yeterli olan birini istiyorlar galiba değilmi? Yani eşimin durumu yeterli değil diye direkt dosyayı kapatıp vize vermeme durumları olmuyor değilmi?

• @Erik Selam maalesef beklenenden daha uzun sürüyor yazısı çıktı bizim de. Receipt noticede de Nebraska yazıyor orası mı emin değilim ilgilenen servis. Eğer sizin başvurunuz ilerlerse buraya yazın en azından biz de ona göre umutlanırız tekrar..

• Beyler bu doğum belgesinden sürekli ret alıyorum nedir bu işin formatı

• @Erik

Düzenleme; birkaç kere farklı kişilere farklı sorular şeklinde sorduğunuz için açık ve net yazayım. Receipt Notice'de sol en alt köşede yazan servis merkezi genelde doğru olmuyor. Bir arkadaş bunu söylemiş zaten. O nedenle USCIS sayfasından Emma ile live chat başlatıp başvurunuzun şu an hangi merkezde olduğunu sorabilir, en doğru ve güncel bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

• @portroyale65 Tr vatandasi olarak sizin dogum belgenizden bahsettiginizi varsayiyorum.
    E-devletten vukatli nufus kayit ornegini en kapsamli olarak indirip yuklediginizde kabul edilmesi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |