DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EmirS Tebrikler, dikkatli tavrınızla şansınızı yaratmışsınız. Yeni hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

• @oguzbhan Tebrikler, yeni hayatınızda mutluluklar!

• @Yıldıray81 mailde sadece ekstra kardeş bilgilerimizi yazdık. Diğer sorular ds-260 formundakiyle aynıydı çoğu zaten onlara da “provided on ds260 form“ yazdık sadece. Neden ap ye kaldığımıza dair bir bilgi verilmedi.

• @ibrahimumut ds5535 formu gönderildi bize ordaki bilgileri ds260 doldurmadıklarımızı doldurduk o da kardeş bilgisiydi. Ds5535 forumda örneği var bu arada.

• @Darya-Mirzaei merhaba vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınız size güzellikler getirsin. Bir sorum olacaktı bende de benzer bi sorun var isim soyisim ters yazma konusunda. Ben ilk ekimdeki başvuruda da yanlış girmişim isim yerine soyismimi, soyismim yerine ismimi girmişim. Sorum şu ilk başvuruda ekimdeki formda mı yanlış girdiniz yoksa onu doğru girip ds formunda mı yanlış girdiniz?

• @aslanamca yeni farkettim güzel temennilerin için teşekkür ederim. yolun da bahtında açık olsun kardeşim

• Ekim kayıt olurken doğum yeri city olan yere yanlış yazılmış olursa çıktıktan sonra ds 260 formunda doğru yazmak olur mu? Yoksa çıksada artık formda doğru yazsamda elenir miyim?

• @onetime il ilçe anlamında yanlışlık

• @oguzbhan anladım çok teşekkür ederim.

• Merhaba, öncelikle bu forumdan çok bilgi öğrendim. Kuruculara ve yöneticilere teşekkürlerimi sunarım. Şimdi deneyimimi sizlere aktaracağım.
    Sağlık Raporu Deneyimim
    Öncelikle gidilmeden önce Doctorun sitesindeki yönergeleri okumanızı tavsiye ediyorum, sonra siteden randevu alıyorsunuz. Sağlık Raporu için gittiğinizde ilk olarak gerekli belgeleri veriyorsunuz. Kan ve yaş durumuna göre idrar tahlili yapıyorlar. Daha sonra röntgen çekimi oluyor. Daha sonrasında doktorla görüşüyorsunuz sözlü olarak size sorular soruluyor ve size gerekli aşıları yapıyorlar. Oradaki herkes doktor dahil nazikti ve yardımseverdi. 1 gün sonrasına da raporunuzu kapalı zarfta veriyorlar, onu açmayınız konsolosluğa götüreceksiniz.

Konsolosluk Deneyimim
    Mülakat sabahı 30 dakika önceden konsolosluğun önüne geldim. Pasaportunuzu veriyorsunuz önden sonra sizi içeri çağırıyorlar. Binaya giriş yapınca ilk vize ücreti sonra istenen belgeleri en sonunda da görüşme yapıyorsunuz. Size daha önceki deneyimlerde okuduğunuz gibi sorular soruyorlar. Farklı bir soru gelmedi bana. Daha sonra vizemin onaylandığı söylendi ve binadan ayrıldım. İçeride yardımcı oluyorlar ve güzel davranıyorlardı. Umarım dileyen herkes bir gün bu deneyimi yaşar.

• @moyo56 yeni hayatınızda şans ve mutluluk dilerim.

• @phenex Teşekkür ederim. Size de başarılar dilerim.

• @moyo56 öncelike hayırlısı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. İnşallah çok az sıkıntılar yaşayarak yeni hayatınızı dizayn edersiniz. İmzanız tam olmadığı için sorma gereği duydum. Mülakat tarihiniz neydi?

• @oguzbhan Merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Tercüman kısmını biraz açabilir misiniz rica etsem? Nerde girdiniz mulakata cn neydi?

• @Redbeard Teşekkür ederim. Darısı size inşallah. 18 Ağustos ta mülakata girdim. Submit tarihiniz ve Cn niz güzel sizede sıra gelir bence.

• @moyo56
    Tebrik ederim.Vizenizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

• @devrim09 Teşekkür ederim. Size de yeni hayanızda mutluluk ve başarılar dilerim.

• @moyo56 İnşallah çok teşekkürler. Ben kısmet olur ise riske atmamak için Ankara'yı beklemeden "AOS" yapmayı düşünüyorum. Gerisi kısmet. GC çekilişinden bugüne kadar emin olduğum tek şey "GC" çıktı oooo iş bitti değilmiş 🙂 "AOS" yapan ve GC alamayan arkadaşlar gördüm. (Üzgünüz) ya da bu seneye özel eylül sonu gelmeden kotanın bittiğini gördük. 😞 O nedenle işimi şansa bırakmadan "AOS" ile inşallah GC'yi alırım.

• @zge Teşekkürler. Biz Ankara’da girdik mülakata. Cn 7k idi. Mülakat başlangıcında tercümana ihtiyacınız var mı diye soruldu biz de olur dedik sonra orada çalışan bir tercüman da dahil oldu.

• @Redbeard AOS kesinlikle öneririm. . Üzgünüm ki bu sene baya mülakat alamayan oldu. Current olunca AOS işleminizi başlatırsınız. Çok yüksek ihtimal mülakatsız alırsınız kartınızı. Şans sizinle olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

318

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.1k

| | | |