DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rasitcenngiz Merhaba hocam, evet oraya da mail attım olumsuz döndüler. Ancak ileride olumlu dönüş olabilir belki böyle bir karar değiştirirlerse ilk olumsuz cevap alanlara sırayla dönüş yapılabilir (Bknz. kısmen Viyana) Bu nedenle sizlerin de bireysel mail atması daha iyi olacaktır.

Cevap buydu; Unfortunately the United States Embassy in Cotonou cannot accept your file for processing.

• @gucarslan apostil ne zaman gerekli olur abi?

• Case No Ocak ayında aktif oldu, bizde beklemedeyiz, Bakalım hayırlısı.

• Ayrıca Asya ve Africa başvurusu olan yaklaşık 300 kişi Ankara'dan randevu almış görünüyor. Bu kişiler dosyalarını Ankara'ya mı taşımışlar. Bilen var mı?

Capture.JPG

• Merhaba herkese. Paylaşıldı mı bilmiyorum ama bu yıl Mart'a kadar olan süreçte hangi şehir kaç adet DV vermiş onu çıkardım, belki faydası olur.

• mülakat talimatları bildiren mail aldım 14 yaşından küçük çocukların katılmasına gerek yok yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilolcu haftaya saat 14:30 gibi 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz siz yine de götürün, or ada yazana bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sezai-Çakır hayır, türkiye'de ikamet eden afrikalılar.

• @gucarslan ais kaydı için acelemi ediyoruz dosya hazır değil uyarı alıyorum

• Selamlar herkese,
    DV2024 talihlisiyim. Sıram 10xxx lerde ve Ankara takip ettiğim kadarıyla henüz 4800 5000 aralığında alım yapmış henüz. Bu gidişle benim sıram gelmeyecek gibi hissediyorum. Forumdan okuduğum kadarıyla da Ankara'ya güven olmaz deniyor zaten :). En kısa ve sorunsuz olarak nereden bu işi çözebilirim. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum. Herkese çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ens-kutlu sokak hayvanlarına ya da lösev'e destek olup dekontu buraya atın, hemen çözelim işinizi 😉

• @gucarslan abi seve seve tabikide. 10 dakika içerisinde hallediyorum. İş güç arasında buraya göz atayım dedim bakıyorum, arama kısmına yazıyorum ancak bir türlü işime yarayacak içeriği bulamadım. Benim beceriksizliğim kusura bakmayın. Eminim ki biryerlerde mutlaka defalarca konuşulmuştur...

• @gucarslan BAGIS SONUÇ BILDIRIM SAYFASI.pdf Epey zaman olmuştu katkımız olmayalı. Teşekkür ederim :))

• Merhabalar, 30 nisanda KCC den Viyanada adıma randevu verildiğine ilişkin aşağıdaki mail aldım.

Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Embassy in Vienna on June 24, 2024. You will receive a notification letter by email within the next 7-10 days, from [email protected]. Within 3-5 days of receiving the letter, you will be able to log into https://dvprogram.state.gov/ to verify your appointment date. Please follow the instructions provided at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected.html for Interview Preparation and Fee Payments. The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office listed above and you should carry any new or changed information with you to your interview appointment.

Ceac’nin sitesinden girdiğimde de adıma hazirandaki randevumu (saatine kadar) görüyorum. Bu güne kadar Viyanadan evraklar ile ilgili olarak hiç bir mail gelmeyince bu gün Viyanaya mail attım. Gelen mesajda dosyamın KCC den henüz gelmediğini geldiği zaman evrak listesini göndereceklerini belirtmişler. Bu noktada ne yapmam gerektiğini bilemedim. Siz değerli forum üyelerinin bu konuda bana yol gösterecek açıklamaları olursa çok mutlu olurum. Herkese iyi günler dilerim.

• @sonokege Merhabalar, CEAC üzerinden kontrol ettiğinizde dosyanız henüz ''At NVC'' olarak mı gözüküyor yoksa ''in Transit'' olarak mı gözüküyor ?

• @Revolter At vienna olarak görülüyor.

• @sonokege Ceac sitesinde ''Check My Visa Application Status'' üzerinden case numberdaki Bölge ile numara arasındaki 0(sıfır)'lar olmadan kontrol edin isterseniz çünkü onu kastetmiştim.

• @Revolter bey evet haklıymışsınız. O şekilde girince “Transit” yazıyor. Peki bu Transitten geçmesi çok uzun bir zaman mı alır acaba. Sizde bu süre ne kadardı?
    Gördüğüm kadarıyla 14 mayısta sizin de randevunuz var. İnşallah her şey gönlünüzce olur.

• @sonokege Tahminim yakın bir zamanda konsolosluk sizinle tekrar iletişime geçecektir çünkü dosyanız NVC'den çıkmış ve mülakat planlaması yapılmış anladığım kadarıyla. Benim dosyam özelinde saat 14-15 gibi Transit olmuştu akabinde ayın gün konsolosluğun benim ile tekrar iletişimi sonrasında saat 18 gibi Ready olmuştu. Tabi teknik olarak benim bilmediğim ama konsolosluk görevlilerinin yapmış olduğu işlemler olduğu için bu süreç her dosya özelinde böyle değildir diye düşünüyorum. Umuyorum ki size belirtilen maksimum süreç içerisinde sorun çözülecektir. Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sağolun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |