DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hanhun
    Mesnetsiz bir suçlama olmuş.
    DV-2022 talihlileri Ankaradan 26K'ya kadar randevu aldı.
    DV-2023 talihlileri Ankaradan 15K'ya kadar randevu alabildi.
    İnşallah DV-2024 talihlileri 30K'ya kadar alır. Ama eğer Ankaranın canı istemez ve 9999'den sonrasına randevu vermezse o zaman bu abartmayı sevenlerden özür dilemek zorunda kalabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@barbie Aslinda henuz bunlari konusmak icin zaman uygun degil, veri yok cunku. Fakat sunu soyleyebilirim ki, bultende aktif dosya numarasinin dusuk olmasi esasinda baska konsolosluklarin asiri mulakat vermesinin onune gececegi icin diger secenege (baslangicta yuksek olamasina gore demek istiyorum) gore avantaj. DV2023 surecinde hem once hizli yukselttiler bulteni, sonra durgunlasti ve 30.000 bandinda de uc bulten boyunca sabit kaldi, ki bu cok iyi bir isaret degildi, bu sirada Nisan ayinda Haziran ayi icin bir cok mulakat dagitmis oldu konsolosluklar. Unutmayin ki mesele sadece Ankara'nin az vermesi degil, bazi ulekerin de hizlica dagitim yaparak vize kontenjani erkenden doldurmasi. Kulaga absurt gelebilir bu soyledigim ama ornek verecek olursam; Frankfurt ve Varsova gibi postlar hepimize korku dolu anlar yasatti cunku vize kalmayacak korkusunu Nisan ayinda yasamaya baslamistik bile. Umarim anlatabilmisimdir.
    Ozetle, veri olmadan, bosluklar bilinmeden tahmin yapmak bile guc ve dahasi akilci degil.

• @lumos Elimizdeki veriler zaten son derece kısıtlı ve belirsizlik hat safhada, bunun farkındayım. Ancak yine de böyle bir fark gözüme çarptı ve hatta bültenin açıklanma tarihlerine bile göz attım ve büyük farklılıklar arz ediyor seneden seneye. Bir anlam çıkarmak belki güç ama akılcı olmadığına katılmıyorum yine de verdiğiniz yanıt ve çıkarımlarınız için teşekkür edeim. Hepimize bu süreçte musmutlu sonlar.:)

• ⭐⭐⭐

@barbie Tabii ki, haklisiniz. soyle soyleyeyim bultenin aciklanma ve websitesinde yayimlanma tarihleriyle ilgili ayri ayri (butun gecmis bultenlerle birlikte) hesaplar yapip, algoritma ya da minnacik bir hesaplanabilir oruntu/model pesine bile dustum ben. Yani cok icsellestirdim sureci, her seyi hesaplamaya calismayi, azicik da olsa bir adim onde olmak icin sistemi sindirmeyi. Sonucta ise yarayan tek sey, yuksek CN ile doya tasima kararini gereklestirmek oldu (bu karar sonuc aciklanan gun verildi), fakat her sekilde Ocak ayi kritik, o beklendi.

• @lumos Anladım, gerçekten beklemekten ve belirsizlikten dolayı son derece çıkarımsal yaklaşımlarla süreci bir an olsun omuzlarımızdaki yükünü hafifletebilmek istiyor insan. Bu arada, normalde, yani olması gereken Ekim ayında current olmuş CN sahiplerinin Ekim ayında mülakata girmesi değil midir peki? Sürekli bir sonraki aya ya da 1,5 2 ay sonrasına mülakat atanması, garip bir durum, yoksa bu sadece Ankara için geçerli olan bir şey mi?

• ⭐⭐⭐

@barbie Normalde olamasi gereken dediginiz gibi bulten ayinda mulakat verilmesidir, ki yigilma olmasin. Bununla birlikte maalesef ki, Ankara gibi, bultenle paralel gitmemekte olan postlar, planlamayi anakronik de yapabiliyor. Ornegin, DV2023 surecinde, Ekimde bultende aktif olan arkadaslarin bazilari Mart 2023 icin davet edildiler mulakata.

• @lumos evet gerçekten buna çok şaşırmıştım, çok tuhaf bir durum. Umarım bu sene bu tarz uzatmalar yaşanmaz ve her şey yolunda gider, herkes için güzel sonuçlanır

• @yusufalak Lotoya başvuran kişilerin bunları düşünerek katıldığını varsayıyorum hocam, işin ucunda kıta değiştirmek var. Bu psikolojiyi kaldıramayacak olanlar en başından vazgeçmelidirler çünkü ileride yapamayabilirler

• @barbie benim şahsi görüşümdür 4500 aktif olmuş tabloda kayıtlı olanlardan 3 kişi ankaradan mülakat almış artık ekim ayına mülakat olmaz diyorlar ankara gc de ekimde relaks bülten ekim ayında 4500 kalırsa mülakatta böyle olursa benim anladığım 10000 sonrası hatta 8000 bile sonrası sıkıntılı olur ds 260 formunu haziran ayı içinde gönderende sıkıntılı günler yaşar çünkü 2023 çok kötü bir performansla kapandı ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözümüz meşhurdur benim cn 5000 lerde ds 260 25.05 2023 olmasına rağmen mart sonu biter dediğim mülakatta nisan mayıs sonu endişesi sardı o yüzden 2025 dv tekrar başvuracağım

• @yusufalak dort gozle bekliyoruz ama zor gibi

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak Lotoya başvuran kişilerin bunları düşünerek katıldığını varsayıyorum hocam, işin ucunda kıta değiştirmek var. Bu psikolojiyi kaldıramayacak olanlar en başından vazgeçmelidirler çünkü ileride yapamayabilirler

Tabikide hocam dediğiniz gibi düşürüyorlar. Ama demek istediğim işler ciddiye binip gitme vakti yaklaşınca (şafak şıktırmaya başlayınca) içini bir korku sarıyor hafiften onu demek istedim.

• @Detroit2222 bunu elbette sorumlu kurumlara sormanız daha sağlıklı olur ama bir sorun olmaz orada ki sigortanız buraya yansıma olasılığı çok düşük

• ⭐⭐⭐

@ferhatdemirhan yapmanız gereken şu olur diyelim ki DV25i kazandığınızı öğrensiniz ve henüz DV24 döneminde mülakat almadınız. Hemen ds260 formunu doldurup beklersiniz iki sürecide. Bu bekleme sırasında diyelim ki DV24den randevu aldınız, vizeniz basıldıktan sonra DV25deki dosyanızı açtırmak için mail atarsınız ki boş yere 1 mülakat yemeyin DV25 sürecinden

• Hala acıklanmadı bülten bugun cok garip normalde bu saate kadar acıklanıyordu

• ⭐⭐⭐

@misha90 Bultenin aciklanma tarihi aslinda bellirli degil, ikinci haftasindan sonra bir gun gibi dusnun bultenin yayimlanma tarihini. Ayrica daha gun ortasi orada, belki gelir 🤞 . Hayirli bultenler!

• ⭐⭐⭐

@Yıldıray81 Boyle iki arkadasimiz var, hatta aralarindan bir tanesi DV2024'u kazandiklarindan kisa bir sure sonra CN'leri current olamadigi icin (32Bin uzeri) surec onlar icin sonlandi, ama umuyorum ki DV2024 ile vizelerine kavusacaklar.

• @lumos ben bugunden umudumu kestim artik 😞

• Arkadaşlar bende bülten bir an önce açıklansın istiyorum ama sakın olun daha sürec başlamadı bile ve daha çok başındayız 2024 ün ola ki sürec yavaş işlicek olursa ilerki uzayan dönemlerde daha iciniz sıkılıp karamsarlasicaksiniz biraz sakın olup rahatlayin ilerleyen dönemlerde zaten sıkılıcaz beraberce

• @symbi0te normalde sabri olan biri degilimdir.Bu green card beni sabir tasi yapti cidden

• @misha90 ayin 2. Carsambasi aciklanir genelde ..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |