DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barbie Bu durum mülakata çağırılma konusunda herhangi bir aksilik yaratmaz.

Mülakat görüşmesi için konsoloslukta evraklarınızı teslim ederken yeni adresi ve iletişim bilgilerini boş bir kağıda yazarak evrakları teslim alan görevliye teslim etmeniz halinde gerekli güncelleme yapılacaktır.

Vize görüşmeniz olumlu geçerse, vizenizi aldıktan sonra green card'ın gönderimi için konsolosluğa yeni verdiğiniz adresteki arkadaşınızın tekrar taşınması ve telefon numarasını kapatması halinde, ABD'ye ilk giriş yaparken pasaport kontrolde sarı zarfınızı teslim edeceğiniz pasaport kontrol memuruna adres değiştirmek istediğinizi beyan etmeniz ve yeni adresi iletmeniz gerekir.

• @Jiyan-Zoroğlan cutt-off ne demek mülakat maili almak için ne yapmak gerekir.?

• @ATS16 teşekkür ederim tüm cevaplarınız için

• @barbie, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese tekrardan selamlar. Karşılaştığım bir problemim var. DS-260 formuna yazdığım Amerika adresindeki arkadaşımız taşınmış ve telefon numarasını da kapatmış. Bu durum mülakata çağırılma konusunda herhangi bir aksilik yaratır mı acaba? Ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olacak yorumlarınızı bekliyorum, sevgiler.

Hayır aksilik yaratmaz , mülakat aldıktan sonra ds260 formunu açtırıp adresi güncelleyebilirsiniz ya da mülakat esnasında adresi değiştirmek istiyorum diyebilirsiniz dert etmeyin.

Yeter ki mülakat alın 🙂

• @tnpturkey-TNP-project merhaba. Karadağ'dan nasıl oturum alınır, bilmiyorum.

• @KEMALAKKAYA merhabalar.
    cutt-off olması case numaranızın aktif olması demek. Yani mülakat alabilecek numaraların arasında olması demek. Sizin case numaranız 47XX Eylül ayı bülteninde 4500 e kadar aktif oldu. Büyük olasılıkla Ekim ayında ki bültende sizin numaranız da aktif olacak. Eğer yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler lütfen, okuduklarımı yanlış yorumlamış olabilirim🙂. Tüm arkadaşlar umarım vizelerine kavuşurlar. 🙏

• Sanırım cuma günü gibi belli olur degil mi önümüzdeki ay cutoffları?

• @misha90 2022 yılının temmuz ayında da ayın 1'i cuma gününe denk gelmiş ve 1 temmuzda bülteni onaylayıp, 8 temmuzda da ağustos bültenini yayınlamışlar. Muhtemelen perşembe ya da cuma bülten çıkar diye düşünüyorum.

• @KEMALAKKAYA evet hong - kong'ta belki okuyan arkadaşlar olur önceki yıl başka konsolosluklardı belli olmuyor hangisinin bu şekilde yaklaşacağı belli olmuyor o yüzden ankaraya güvenme denemeye devam et demek lazım

• @feranduil geçmiş yılların excell tablolarını inceleyip vizelerin hangi konsolosluklar tarafından verildiğine, DV21-DV22-DV23 deneyimlerini okuyarak hangi konsolosluklara dosya taşıma ve sürecin nasıl yönetildiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dosya taşıdığınız ülkede ingilizce mülakata girersiniz. O ülkenin vatandaşlarına kendi dillerinde mülakata girme seçeneği sunar tıpkı Ankara'da hem Türkçe hem İngilizce mülakata girebilme seçeneği sunduğu gibi.

Geçmiş yıllar ve DV24 excell tabloları
    DV2021 tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ
    DV2022 tablosu: https://bit.ly/3ep3byM
    DV2023 tablosu: https://bit.ly/3KzLHwc

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/428RByc

• @imrank merhaba cn numaranız cut off olmuş mülakat alabilirsiniz. Genelde mülkattan 6 hafta öncesinde mail gönderiliyor (istisnalar da yaşandı tabiki) mail aldığınızda çoğu belgeyi zaten e-devletten alacaksınız. Ama şimdiden ön hazırlık olması adına istenilen belgelerin bir check listini hazırlayabilirsiniz. Eksik ya da temini uğraştırıcı bir durumunuz varsa kolaylık sağlayacaktır. (Mesela 6 aydan fazla yurt dışında kaldınız police certificate ihtiyacınız olacaktır onu temin etmek için o ülkeyle mailleşmeniz gerekebilir.)

• @KEMALAKKAYA, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Jiyan-Zoroğlan cutt-off ne demek mülakat maili almak için ne yapmak gerekir.?

Bu iletiyi okumanız iyi olur.
    Mülakat maili almak için yapmanız gereken şey numaranız aktif olduktan sonra, ki yakında olur diye tahmin ediyorum, beklemek ve mailinizi takip etmek

• @gucarslan Merhabalar, Size bir şey sormak istiyorum; Ankara'da mülakata girecek olanların da apostil yapıştırması gerektiren evraklar var mı yoksa sadece başka ülkelerde gireceklerden mi isteniyor??? şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akaynak-3546 olsa bunu bu başlığın ilk iletisinde sizlere söyler, temin etmenizi salık verirdik 😉

• @akaynak-3546 Konsolosluktan konsolosluğa bile değişebiliyor. Muscat'a dosya taşıyan biri olarak ben noter apostil yaparken @salihzeki arkadaşımız apostilsiz notersiz sadece çeviri olarak evraklarını teslim etti ve her ikimizin de vizesi onaylandı. Deneyimlerimizi okuyabilirsiniz. Ankara için gerekli olsaydı uğur beyin de dediği gibi ilk iletide yer alırdı.

• @gucarslan Teşekkür ederim aslında hergün bakıyorum foruma ama youtube de dinlediğim bir kaç video aklımda soru işareti oluşturdu:)) o yüzden size danışmak istedim sağolun gerçekten :))

• @SeyfettinB Teşekkür ederim yanıtınız için elimden geldiğince her gün yeni yazılanları ya da eskileri okuyorum ama kafama takıldı sormak istedim:)) size de Amerikada ki hayatınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum darısı biz bekleyenlere inşallah:))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akaynak-3546 asıl sorun cümlenizde saklı;
    "youtube'da dinlediğim.." 🙂

• @akaynak-3546 Umarım en kısa sürede cut off olup mülakat alırsınız. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

• @gucarslan 😅 Haklısınız gerçekten

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

191

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |