DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimhalılll Hamileyken bir de aşılar konusu farklı oluyor. Gerekmedikçe vurmuyorlar falan..

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• 10.08.2023 UNGANLAR DENEYİMİ:
    10 Ağustos 2023 tarihinde sağlık kontrolü için randevum vardı Unganlarda, Ankara’ ya birkaç kez gitme fırsatım olmuştu ama çok hakim olmadığımdan hem gezme amaçlı hem de randevu gününde geç kalma durumunu yaşamamak için bir gün öncesinde Unganlar aile hekimliğinin yerine bakmak istedim. Kuğulu parkın yakınlarında indim. Parkın hemen yakınında taksi durağı var. Unganları sordum önce tereddütte kaldılar sonra Düzen laboratuvarı deyince tarif ettiler. Ana yola doğru yönlendirdiler, ana yoldan biraz yürüyünce sol tarafta bir kafe göreceksiniz, kafenin içinden geçip binaya girmeniz gerekecek sol tarafta binanın güvenliği var onun yardımı ile yer tespitini doğrulayarak oradan ayrıldım. Sonraki gün yani 10 Ağustos günü randevu saatimden yarım saat önce ordaydım 4. kata çıktım Mehmet UNGAN yazan kısımdan içeri girdim ( bu arada çanta vb şeyler götürmek sağlık kontrolünde serbest). Girdikten 5 dakika sonra aldılar evraklarımı, çok sıra yoktu çünkü. Görevli bayan pasaport, aşı kartım ve case number’ ı istedi. Doğrulama işlemlerinin ardından fotoğrafımı çekerek, pasaportum ve bir kâğıtla birlikte beni 3. Kata kan ve röntgen için yönlendirdi. Alt kata indim ve oldukça kalabalıktı vezneye pasaport ve bana verilen kâğıdı uzattım, alıp beklememi istediler. Ardından görevli hanımefendi 48$ ödeme yapmam gerektiğini söyledi. Bunun karşılığı olan 1281,98 TL lik ödemeyi kartla gerçekleştirdim. (Kartınızın internet ve yurt dışı kullanımına açık olması gerekmektedir sıkıntı yaşanmaması için). Ödemeden sonra oturup beklemeye devam ettim. 10 dakikalık bekleme süresinden sonra kan almak için hanımefendi çağırdı ve imza istedi. İmzaladıktan sonra odaya geçtik bir tüp kan aldı. Damarlar genişmiş, kan alınan yere yaklaşık 5 dakika pamuğu basılı tutmamı istedi. Kanı verdikten sonra ara yerde beklemeye devam ettim ve 5-10 dakikalık bekleme süresinden sonra röntgen için çağırdılar. Evli mi bekar mı olduğum ve hamileliğimin olup olmadığı soruldu. Hayır, cevabımdan sonra Hanımefendi imza istedi. Ardından röntgen çektiler. ( Rahat çıkarıp giyinebileceğiniz şekilde kıyafet giymek faydalı olacaktır bu arada). Tekrar 4. Kata çıktım, pasaport ve verilen kâğıdı kendilerine teslim ettim. 12: 15 doktor muayenesi için orda olmamı istediler ve çıktım. Hemen girişteki kafede oturarak vakit geçirmeye çalıştım. Saat geldiğinde 4. Kata çıktım. Bi süre bekledikten sonra ismimle çağrıldım. Herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığım soruldu, kullanmıyorum dedim ve maskeyi takmamı istedi görevli bayan, muayene odasına geçtik. Hasta önlüğüne benzer siyah bir önlük verdi. iç çamaşırları kalacak şekilde üstünüzü çıkarıp önlüğü giyin denildi zaten duvarda da nasıl giyileceğine dair bilgilendirme görselleri var. Biraz sonra Sn. Mehmet Ungan Bey geldi, daha önce ameliyat geçirip geçirmediğim? Vücudumda kimlik tespiti yapılabilecek herhangi bir iz olup olmadığı? Herhangi bir kaza geçirip geçirmediğim? Alkol ya da sigara kullanıp kullanmadığımı sordu?(hepsi hayır ). Nerden geldiğimi sordu Erzurum dedim. Amerika’da ne yapmak istediğimi sordu? Şu an doktora yaptığımı ve araştırmacı olarak gitmek istediğimi söyledim. Branşımın ne olduğunu sordu İnş. Müh. olduğumu söyledim. Hem bayan hem İnşaat Müh. tebrik ederim dedi. Çok mantıklı bir yol haritası, dedikten sonra bir aşı yaptı ve ardından giyinip çıktım. Daha sonra girişteki arkadaşa 8.395,00 ödeme yaptım. Sonuçları sonraki gün 15.00-17.00 arasında alabileceğimi söyledi. Sonraki gün 15.00 gibi orada idim beklemeden aşı kartımı, kapalı zarfı ve cd yi aldım. Ve sağlık kontrolümü tamamlamış oldum.

18.08.2023 VİZE-MÜLAKAT DENEYİMİ:
    18.08.2023 saat 08.00 da olan randevum için bir gün öncesinde Royal Sweet Hotelde konakladım; Fiyat-performans ve yakınlık açısından (Balgat tarafında) diğer yerlere göre daha uygun geldi o yüzden orayı tercih ettim. 08.00 daki randevum için 07.20 gibi konsolosluk önünde hazırdım. 07: 40 gibi içeri sorunsuz bir şekilde alınabilmemiz için görevli tarafından uyarılar yapıldı. Akıllı saat, elektronik cihazlar, çanta vb. şeylerin alınmayacağının uyarısı yapıldıktan sonra giriş için sıraya girmemiz gerektiği söylendi. Pasaportlarımızı sırayla açılan kutunun içine bıraktık ve aynı sırayı takip ederek yan tarafta çağrılmayı bekledik. Pasaportlarımızın doğrulanma işlemi tamamlandıktan sonra isimlerimiz okunarak içeri alındık. Ceket pantolon giyinmiştim ancak ceketin ününü iliklemiştim. Bunun güvenlikte şüphe uyandıracağı hiç aklıma gelmezdi . Ceket giymeniz durumunda önünü mutlaka açık bırakın güvenlikten geçerken. X-Ray cihazdan geçip içeri doğru yol aldım. 2-3 dakikalık yürüme mesafesinden sonra mülakatın yapılacağı binaya vardık. Greencard mı diye sorulduktan sonra sol taraftan devam ettik ve pasaportlarımızı görevliye verdik. Ardından kabul şartlarını yazan bir çıktı verip okumamı ve kendilerine geri teslim etmemi istediler. Pasaportum ve sıra numarası verilerek beklemem istendi. Az sonra sıram geldi ve 330 $ lık ödeme yapmam istendi. Buna karşılık gelen o anki kur üzerinden 9.202,49 TL lik ödemeyi kartla gerçekleştirdim.(kart yurt dışı kullanımına ve internete açık olmalı ). Yan tarafa geçip evrak teslimi için beklemem söylendi. Bekleme süresinden sonra sıram gelince istenen evrakları teslim ettim. 1-) Pasaport 2-)Diploma ve fotokopisi 3-Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı 4-) Nüfus kayıt örneği 5-) Banka hesap dökümü ve imza sirküsü 6-) 2 fotoğraf 7-) Sağlık raporu. Bunları teslim ettim ais kaydını götürmüştüm ama istenmedi, hesap hareketlerine de gerek duymadılar, DS 260 formunu da istemediler. Daha önce evlilik yaptınız mı? Çocuğunuz var mı ? Yurt dışına çıktınız mı daha önce ? Adres değişikliği yapmak istiyor musunuz? En son mülakatı Türkçe mi İngilizce mi istediğim soruldu. (elbette Türkçe dedim ) ve sonra mülakat için yan tarafta beklemem istendi. Beklemenin ardından sıra geldi ve mülakatı yapan kişi gözlüklü zayıf gözlüklü bir bey; mülakatı Türkçe mi İngilizce mi istediğimi tekrar sordu. Türkçe deyince yanındaki hanımefendiyi gösterdi o da ben yardımcı olacağım tercüme etmede dedi ve ufak bir tebessümle başladık. Öncelikle sağ elimi kaldırarak yemin etmem istendi. Evli misiniz? Çocuk sahibi misiniz? Daha önce evlilik yaptınız mı? Amerika’da ailenden biri var mı? diye soruldu ve Hayır deyince. Tanıdık var mı peki? Evet, cevabını verdim. Nereye gitmek istediğim soruldu. New York deyince hesabımda ne kadar para olduğunu sordu. Evrak olarak elbette bunu vermiştim ama bana teyit ettirmek için tekrardan sözlü sorma gereği duydu. Ardında üniversite okuyup okumadığım soruldu? Yüksek lisans mezunu olduğum; doktora sürecimin devam ettiğini söyledim. Gidince ne iş yapmak istediğimi sordu. Araştırmacı olarak gitmek istediğimi söyledim. Doktoramın ne zaman biteceğini sord. Ben 6 aya biter dedikten sonra. Duymak istediğim o kelimeyi duydum artık, okey, okey CONGRATULATIONSS  pasaportunuz bir hafta içinde PTT ‘ yle ulaştırılacaktır, Vizeniz onaylandı. Ve mülakat sürecim bu şekilde sonlanmış oldu. Bekleyen arkadaşlara bol şans dilerim.

• @lumos @evrimooloji Teşekkür ederim

• @brcnl1822 Tebrik ederim. Sancılı ve heyecanlı bir süreç olmuşa ama finalde hikayenizin güzel son bulmasına sevindim, bol şans dilerim 🙂

• @ayse-dogan Tebrik ederim, yeni yaşantınızda bol şans.

• @ayse-dogan Tebrik ederim. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun

• @brcnl1822 hayırlı olsun

• @evrimooloji teşekkürler darısı bekleyen tüm arkadaşlarımızın başına inşallah

• @lutfitunca çok teşekkürler 🙂

• @Enes-Toprak tebrikler yeni hayatınızda başarılar..

• @ayse-dogan Tebrikler yolunuz açık olsun yeni hayatınızda

• @gucarslan çok teşekkür ederim sağolun

• @sfckr süpersiniz sağolun

• @sibrikoz beyin dediği doğru @Yıldıray81 bey bunun yanında 1 ay içesinde giriş yapmazsan tekrardan vize çıkartmak çok basit ummanda

• @ayse-dogan tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Kaan-Özcan tebrikler hayırlı olsun

• @Enes-Toprak tebrikler

• @mehmet-ein-avanaş hayırlı olsun

• @misty vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar

• @Önder-Bilgiç tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun.Green cardla giriş yapıldıktan sonra ne kadar süre kalınıyor bilginiz var mı?(ABD'de )

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |