DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @meecittt Rica ederim ne demek. İnancınız tam olsun, hakkınız olan mülakatı koparmaya bakın 👊🏻🙏🏻 Tüm süreç herkesin gönlüne göre ilerler umarım 🌸

• Sayın @meecittt 2023 yılı excel tablosunu incelemenizi ve dosyanızı taşımak için elçiliklere mesaj atmanızı tavsiye ederim. Dosya taşıma elçiliklerle irtibat kurularak yapılmaktadır.

• @bloom123 Yanlışınız var. Current olmamış bir dosya KCC aracılığıyla taşınır. Benim konsoloslukla tek muhatap olduğum gün mülakat günümdü. Tüm dosya taşıma sürecini KCC ile yürüttüm.

• ingiltere için sağlık muayenesi sürecinde hangi aşıları istiyorlar bilgisi olan var mı?

Bir aşı listesi var ona baktım, ekte de paylasmış olayım ihtiyacı olan olursa diye.
    ama asıl sormak istediğim şu: bir aşı listesi var ama hangilerinin olması gerektigine medical examination sırasında doktor karar veriyormuş galiba. İngiltere için hangi aşıları kesin yapılmasını istiyor onu öğrenmek istedim. listede 16 civarı aşı var ve bu aşılar muayene esnasında çok pahalıya yapılıyormuş. Malum Türkiyede aşı kaydı tutulmuyor ve ingilterede de delil sunamadığımız için aşılarımızı işletemiyoruz. Dolayısıyla hiçbir aşımız yok.

Özetle öncelikli/olmazsa olmaz bir aşı listesi varsa eğer, muayeneye gitmeden önce eczaneden yaptırıp gitsek, süreci daha ucuza kapatabilir miyiz acaba?
    Tüm aşılarıda olmak istemiyoruz gereksiz yere. Hem ayrıca bir masraf hem de cok sağlıklı değil.

Bu konuda başka önerisi olan var mı? Başka ne yapabiliriz acaba?

image.png

• @evrimooloji hayir, current olmadan da dosyalar elciliklerin talepleriyle tasinabiliyor. Excel listesine bakarsaniz eger viyana muscat gibi yerlere current olmadan dosyasini tasiyan kisileri gorursunuz. O kisiler malesef bu mali yilda current hic olmadilar ve mulakat alamadilar. Ama dosyalarini tasidilar

• @bloom123 eger oturum mevcutsa kisi elcilikle iletisime gecmeden dogrudan kcc ile de dosyasini tasiyabiliyor. Yani dosya tasimanin tek yolu elciliklerden onay almak degil.

• Herkese merhaba, oturum almak için en mantıklı ülke hangisi? Oturum almanın kolay ve konsolosluğunun oturum izniyle dosya taşımaya izin verdiği konsolosluk önerilerinizi alabilir miyiz? Süreç başlamadan oturum izni almış olalım.

• @teknomer size küçük bir tavsiye vereyim Balkan ülkelerinden olabildiğince uzak durmaniz çoğu daimi ikamet yada vatandaşlık istiyor

• Oturum izni olmadan dosyamı hangi elçiliklere taşıyabilirim?

• IMG_3958.jpeg

ne kadar doğrudur bilemem ama böyle bir istatistik gördüm telegram’da.

• @rebul59 bunları duymak harika ya farkedince yaşadığım hayal kırıklığından sonra kime sorduysam bunları söyledi çok iyi geldi. Çok teşekkür ederim ilginize yardımınıza saolun gönlünüzce olsun her şey🙏

• @teknomer dubai irlanda gibi ulkeler dil okulu ile 1 yil gecici oturum veriyorlar. 2023 kazananlari arasinda bu sekilde ilerleyip mulakat alan arkadaslar oldu. 2023 mulakat deneyimlerinde ulke isimlerini aratarak tecrubelerini okuyabilirsiniz. Yatirimci vizesiyle bazi balkan ulkeleri de oturum veriyor fakat oturumu aldiginiz ulkenin abd elciliginin immigrant vizr basip basmadigini arastirmanizda fayda var

• @ahuramazda kendimce yorumladim sonra kendi yorumumu çürüttüm 😊 ne anlatiyor şair burada?

• @ozgurcc Dosyasını taşıyan herkes mülakat alamıyor ne yazık ki. Bunu bülten belirliyor. Normalde KCC doğrudan halleder,öncelik Kcc ile yürümektir, fakat süreç ilerledikçe konsolosluklarla iletişime geçip onlardan talep edilebiliyor. Buna karşın biz değiştiremiyoruz KCC’den talep edin diyen çoğunlukta olacaktır current olmadan önce.

• @evrimooloji oturum olmadan kcc zaten dosya taşıma işlemi yapmıyor. Yani ben hiç denk gelmedim bu işleyişe. Oturumsuz dosya taşıma için ilgili konsolosluğun onayı ve isteği olması lazım. Cutoff içinde olup olmamaya bakmadan konsolosluk transferi kabul ettiğini belirtiyor ve kcc den dosyanız talep edilmiştir diyor. Bakın 2023 excelde hiç Cutoff olamayan arkadaşlar bu şekilde ilerledi hep. Dediğiniz de haklısınız ilerleyen süreçlerde sanki kabul işlemlerine başlıyor elçilikler bende de o şekilde kanaat oluştu.

• @ozzi Aşağıdaki başlığı da incelemenizi tavsiye ederim. Orada yazdığı gibi KCC ye mail atıp dosyanızın durumunu öğrenebilirsiniz.
    Current olsanız bile, geç submitten dolayı belki dosya henüz işlenmemiştir, veya işlenmiş sıraya girmişte olabilir. Bunların yanında en önemlisi konsolosluğun performansı.
    Süreci biraz daha takip edin, gidişata göre karar verirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/74

• @eren34 Tabiki taşıyabilirsiniz fakat öncesinde taşımak istediğiniz konsoloslukların geçmiş yıllardaki ve dv24 sürecindeki performansını https://savediversityvisa.org/ bu linkten araştırabilirsiniz.

• @ozzi Daha önce hiç Schengen vizesi almadıysanız almanızı tavsiye ederim. Süresi dolsa bile ihtiyacınız olduğunda tekrar vize almanız kolay olur. Gecen donem vize alamadığı için dosya taşıdıgı halde gidemeyenler olmuştu. Bu sene hangi ülkelerin dosya kabul edeceğini kimse bilemez, mail atıp talep etmek lazım
    Excel dosyasından mülakat alanların case numaralarını takip edersiniz, sizin numaranızı geçip devam ediyorsa, hiç beklemeden dosya tasıma işini hızlandırabilirsiniz

• @cicek Bizde de aynı durum vardı. Çocukların pasaportunu mülakata götürdük sorun yaşamadık

• @jtcarlos kazanan case sayıları yazmışlar. @sanaldeniz ve @gucarslan daha iyi yorumlar ama 23 ve 24ün hole oranları verilmiş sanırsam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |