DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sorusuvar o zaman randevu alayım en kötü ertelerim. Teşekkür ederim.

• @apostleoftruth Tebrik ederim. Yolunuz açık oldun. Darısı isteyen herkesin başına diyelim. Deneyimlerinizi bizden esirgemeyin 😉

• @caglaror teşekkür ederim her zaman ne demek ! 🙂

• Bende saglik raporu icin randevu aldim son islerm olarak evrak cevirilerim
    Kaldi.

Bu evrak cevirisi icin yeminli tercumanlar yeterli mi yoksa daha ozel bi durumu var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 Ankara'daki konsolosluk icin yeminli tercuman yetiyor. Noter onayina gerek yok.

• Forum oldukça sakin Aralık ayı mülakatları başlasa da biraz güzel haberler alsak 🙂

• @ikizbabasi her ayın mükakatları genelde ayın başlarında bitiriliyor galiba ?

• @greenleo geçen sene ay ortalarına kadar mülakatlar oluyordu.Sanırım Current olan numaraların fazla olması sebebiyle.Bu sene etiket olarak mülakat tarihini paylaşan arkadaşların ayın ilk haftası tarihleri vardı.Aralık ayında da 10 nü na kadar mülakat tarihi gördüm.Currentlar arttığında mülakat tarihleri de ay içine yayılır düşüncesindeyim

• Selamlar herkese,

Siteyi uzunca bir süredir pasif bir şekilde takip ediyoruz bilgi alıyoruz, artık bilgi ve tecrübe paylaşım sırası bize geldi. 🙂

Randevu tarihimiz 5 Aralık Salı saat 8:30

Unganlar ile görüşmemiz ise bu sabah idi, sizi ayrıntıya boğarak tecrübelerimizi anlatayım gidecekler şimdiden konuyu bilsinler; Sabah 9:40 randevusuna aksiliklerden dolayı 9:41 de girdik sorun olmadı tabiki, eğer çok ufak gecikme olursa sorun etmeyebilirler. Şansımıza bugün denetleme tarzı sürpriz bir durumun içindelerdi bekleme odasında bizden başka 3 kişi daha bekliyordu işlemler aksamıştı denetlemeden dolayı. Girer girmez bankodaki kibar hanımefendi geliş sebebimizi sordu döyledikten sonra pasaportlarımızı case number yazan kağıdı ek olarak varsa aşı kartı ve sağlık bilgisi içeren dökümanları istedi olanları teslim ettikten sonra beklemeye başladık oturup. Bir iki dakika sonra sırayla çağırıp bir webcam yardımı ile fotoğrafımızı çekip bir çıktı alıp çıktıya imza atmamızı istedi-ki çıktı ID card cinsinden bir şey, ne işe yaradığını anlatacağım.- Bizden sonra gelen bir beyefendinin işlemlerini yaptıktan sonra bir alt kattaki laboratuvara inmesini tetkikleri yaptırmasını söyledi ardından eşim bana bakıp biz niye boş boş bekliyoruz dedi biz de sorduktan sonra bizim de inebileceğimizi söyledi, eşim durumu farketmese boş boş bekliyorduk, demem o ki belge teslim işlemlerinden sonra alt kata gönderebilir eğer içeride hali hazırda birileri muayenede ise siz talep edip inip işlemlerinizi halledip zaman kazanabilirsiniz. Laboratuvara inerken size pasaportunuzu ve ID kartınızı veriyorlar geri onları ilgili bankoya teslim ediyorsunuz size beklemenizi söylüyorlar, oturduk. Birkaç dakika sonra çağırdılar beni bankoya ve 928.83 TL ücret ödeyeceğimi söylediler kart ile ödeme yaptım ardından tekrar bekledik aynı hızda başka biri çağırdı bizi ayrı ayrı ve bir tüp kan aldılar hemen ardından bir kap ve bir tüp verdiler idrar tahlili için onu da hallettikten sonra tomografi için çağrıldık ve o işlemi de bitirdikten sonra pasaport ve ID kartı geri verip tekrar unganlara çıkmamızı söylediler, ID kart ise kan, idrar ve tomografi işlemlerinin her birinin hemen ardından imza atılması için var, her işlem için ayrı imza kutucuğu var görevli hanımefendiler zaten imza alıyorlar sizden. Yukarı çıkıp beklemeye devam ettik çok fazla uzun olmayan bir süre içerisinde çağırdılar beni muayene için içeri, muayene odasına girdiğinizde ayakkabınızı çıkarmanız isteniyor, baskülde kilo kontrolünün ardından boyunuz ölçülüyor ve paravanın arkasına geçip sadece iç çamaşırlar kalacak şekilde soyunup muayene önlüğünü giyip oturup beklemeniz isteniyor. Doktor hanım birkaç dakika sonra geldi bilgisayarda birkaç işlem yaptıktan sonra muayene için yanıma geldi uzanmamı istedi stetoskop ile muayene yaparken sorular sordu soruları liste halinde yazacağım, hemen öncedinde ise tansiyonumu ölçtü sonra oturmamı istedi sorular sorarak muayene ve tabii aşı işlemlerine devam etti, en son giyinebilirsiniz dedi ve masasına geçti. Kollarım ağrıyor hafiften halen. 🙂 Toplamda dört enjektör aşı yaptı, eşime üç enjektör.
    Sorular ise; Daha önce ameliyat oldun mu?
    Hastahanede yattın mı?
    Tansiyon sorunun var mı?
    Şeker sorunu var mı?
    Kanser oldun mu?
    Psikolojik tedavi gördün mü?
    İntihar eğilimin var mı?
    Ruh halin kötü mü?
    Verem oldun mu?
    Birini öldürme isteğin var mı?
    Su çiçeği oldun mu?
    Amerikada nereye yerleşeceksiniz?
    Kaçıncı başvurunuzdu?
    Talihli hanginiz?

Hatırlayabildiğim sorular bu şekilde, ardından eşimin muayenesini bekledikten sonra ödeme için bankoya geçtim, 1944 TL ödemr yaptıktan sonra işlemlerimiz bitti, ek olarak ertesi gün 16:00-18:00 saatleri arasında sonuçları alabileceğimizi eğer bir sağlık sorunu var ise yarın sabah bizi arayacaklarını belirttiler. Unutmadan sağlık randevusu için immigrant seçimi yapmıştım diversity olmalıymış orada düzeltildi fakat aynı hatayı siz de yapmayın.

Umarım bilgiler faydalı olur, görüşme tarihini bekliyoruz, umarım her şey yolunda gider. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tırtık paylasim icin tesekkurler, mulakatta bol sanslar 🙂

• Slm bu gelir belgesi bankadan alınacak şu karton hesap cüzdanı mı ? O yeterli oluyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo aslinda ayrintili hesap dokumu istiyorlar genelde son 12 ay icin ama bir nedenden dolayi gecmis bilgileri veremiyorlarsa (hesap yeniyse vs. ) o karton hesap cuzdani da yeterli olur.

• @crazycells slm bilgi için tşk , artık 2019 başvuruları bitti , 2018 kazanan ve mülakat bekleyenler için daha fazla paylaşım bilgi bekliyoruz 👍

• selam arkadaslar

sitesinden kayidi tamladim oradaki bi seçenek gözüme takıldı
    check ds 260 status diyor.

bizim daha ds 260 ile isimiz kaldı mi ordan yapmamız gereken bişey var mi mülakata kadar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 hicbir sey yapmaniza gerek yok 🙂

• Iyi gunler.unganlarda min para odemek icin birsey yapabilirmiyiz? Aşı yaptırmak gibi

• Resmi geçerliliği olan tercihen devlet veya vakıf üniversitesinden alınmış, güven uyandıran bir aşılama belgesi/takvimi/tablosu belirli aşılar için ikna edici olabilir. Aşının tanesine birkaç yüz dolar alıyorlarsa iyi para eder. Biz böyle bir plan içindeyiz açıkçası. TR de ithal de olsa aşıların toplamı 100-200 TL/kişi yi geçmez. Ama kabul etmezlerse itiraz şansınız olmayabilir. Size verdikleri raporda aşıları kabul etmediler gibi bir beyan yer alırsa durum ne olur bilemiyorum.
    Biz Ankara Başkent Hastanesi'nden böyle bir belge talep ettik. Bakalım kabul edecekler mi? Sonuçları buradan yazarız.

• Arkadaşlar selective service’e online kayıt yapılabiliyor mu ?

• @caglaror @metert çok fazla uğraşıp kendinizi yormanızı şahsen tavsiye etmem. zira onlar bi şekilde herkese 2-3 aşı yapıp o parayı alacaklar.

• @crazycells

Birde ds 260 formuna case number ile acmaya calistigimda numarayi tanimiyor bu normal biseymidir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.8k

| | | |