DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos şimdi ayarladım teşekkürler listede dün adımı yazdırdım.

• Eğer Schengen vizesi alsam avrupa ülkelerindeki konsolosluklardan mülakat almam diğer vizesiz gidilen ülkelere kıyasla şansı dahamı yüksek olur

• ⭐⭐⭐

@Salih-Mert-Eroğlu Bu basliktan devam etmelisiniz. Cevap; sorun olmaz merak etmeyin, sonucta sorun olsa Rusya vatandaslarini da sikinti yasarlardi. Iyi calismalar, ilk firsatta imzanizi bekliyoruz. Imzaniza ek olarak, bilgilerinizi talihliler icin olusturulan ve verilerin toplanarak aanliz edildigi 2024 tablosuna eklerseniz surec sizin icin daha faydali ilerler.

• ⭐⭐⭐

@emrea Turistik bir Schengen vizesinden bahsediyorsaniz cevap hayir. Tursitik olarak seyahat edebiliyor olmaniz ya da yesil/gri pasaportunuzun olmasi, hali hazirda kisa sureli Schengeninizin olmasi parametreleri konsolsolugun sizi kabul etmesiyle ilgili degil, boyle olsaydi sadeec 10 kisi dosya tasirdi bu sene... hatta bu konsolosluklarin sayesinde Schengen alabildi bir cok kimse, hatta bir cok arkadasimizin ilk basvurulariydi da ustelik.

Lutfen ilk hedefiniz yasal oturum gibi bir yontem olsun, kosulsuz dosya tasima rutin degildir, hatta emsal bile olusturmayabilir DV2024 icin, sadece buna guvenmeyin.

• Cutoff numaralarının ilk açıklanmış olması ile herkese hayırlı uğurlu bol mülakatla bir sene geçirmesi dileğiyle ile başarılar ve bol onaylar dilerim

Soruma gelirsek cutoff açıklanması ile bu aydan itibaren 4500 ve altı sayılara mülakat dağılımına başlancsk mi yoksa daha bunun için süre var mı?

• ⭐⭐⭐

@symbi0te Mulakat dagitimlari, Ekim ayi tarihli olmak uzere, bu aralar baslayacak evet.

• @symbi0te Mülakat maili diyorsanız Ankara bu hafta dağıtabilir geçen sene 8 agustosta ilk cut-off verip 12 agustosta mülakat maili atmıştı. Her sene değişebilir tabi ne olacagı belli olmayadabilir.

• @baran-bozdogan heyecanla bekliyoruz excele guncellemeleri 😊

• @symbi0te biran önce verirler inşallah beklemek çok sancılı ya 🙂

• 1 ekimde başlayacak olan vize mülakatları için ilk önce 4500 kişi alınacakmış galiba.?
    peki bu ortalama yaparsak ne kadar sürer.?
    teşekkürler.

• @lumos hızır gibi herkese yetişmeniz bir yana cevap için teşekkür ederim

• @emrea, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Üniversiteye kayıt olurken lise diplomamın aslını vermiştim, mezun oldum üniversite diplomamı aldım fakat lise diplomalarımın aslını alamadım çünkü mezun olduğum okulun yanındaki inşaattan dolayı bir kısmı çöktü bu sebeple okul boşaltılmıştı. gittiğimde arşivlerin bazılarının kurtarıldığını bazılarının bulunmadığını söyledi. Mülakat görüşmesinde üniversite diplomamı götürsem yeterli olurmu yoksa lise diplomamın peşine düşmem gerekirmi tüm diplomaların aslını göstermem şartmı

Eğer almak isterseniz, üniversitenin öğrenci işleri ile görüşüp gidip bizzat kendiniz başvurarak alabilirsiniz. Ben aldım.

• @tgctgctgc Selamlar, mail hazırlarken şu kriterler önemli; mail açık ve net, kesin ve mümkün olduğunca kısa olmalı.

Maili hazırlarken yapay zeka servislerinden yararlanabilirsiniz, işinizi çok kolaylaştırır. Örneğin; ChatGPT ya da Google Bard.

Kendi tecrübelerim doğrultusunda:

Maile şu şekilde başlayabilirsiniz,

Dear Sir/Madam,
    My name is [Name Surname], and I am thrilled to have won the Green Card lottery “DV2024” from Turkey via the European region.

Sonrasında, kendinizi ve varsa sizinle birlikte göç edecek ailenizi tanıtan kısa bir cümle yazabilirsiniz. Mesleğinizin ne olduğu, varsa eşinizin mesleğinin ne olduğu, varsa çocuğunuzun yaşı gibi bilgileri içeren bir cümle yeterli olacaktır.

Sonra, net olarak, dosyanızı taşımak istediğinizi belirten bir cümle yazabilirsiniz. Örneğin; "So, that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara/TÜRKİYE to (İLGİLİ KONSOLOSLUK)" ya da "I am writing this mail to request a transfer my case from the US Embassy Ankara/TURKIYE to US Embassy (İLGİLİ KONSOLOSLUK)" v.b.

Ardından, bir teşekkür cümlesi ile birlikte, istenildiği takdirde gerekli belgeleri ve bilgileri paylaşmaya hazır olduğunuzu, yardımları için şimdiden teşekkür ettiğinizi belirten bir cümle eklemeyi unutmayın.

Mailin sonuna da sizle ilgili bilgileri içeren:

Case Number: 2024EU000XXXXX
    Principal Applicant: SURNAME, NAME
    Preference Category: DV DIVERSITY - ANK/TURKEY
    Date of Birth: XX/XX/XXXX

kısmını da ekleyip,

Sincerely,
    Name Surname

Maili mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışın, sonuçta maili okuyacak görevli belki gün içinde benzer talepleri içeren (iyimser olursak)100 tane mail okumak zorunda kalacak ve tabii ki bir noktada okumayı bırakacak.

Açık bir şekilde dosyanızı taşımak istediğinizi belirtin, mailin odak noktası bu olmalı. Ne yazık ki, kimse sizin hayat hikayeniz ya da deneyimlerinizle ilgilenmiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden kolay gelsin.

• @norta Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. İlginize çok teşekkür ediyorum. Herkes için bu sürecin güzel geçmesini diliyorum..

• @ozzy22 merhaba, 2024 talihlisi olarak case numaralarımız aynı, benımde18binlerde.. aslında Anakara için umudum yok fakat siz mülakata gidip vizenizi alabilmişsiniz. Ankaradan mı aldınız, yoksa dosya mı taşıdınız?

• @KEMALAKKAYA Bu 4500 CN numarasına kadar olan adaylara mülakat verilebilir demek. Yani mülakat dağıtımında Ankara ne kadar cesur olursa o kadar çok kişi vizesini alır. Bir sonraki bültende 4500 sabit de kalabilir artadabilir. Dileğim sizin için currentların fazlaca olması ve Ankara'nın bonkör olması.

• @KEMALAKKAYA 0001 cn ile 4500 cn arasında Türkiye’den 4500 kişi yok Kemal bey. Dosya numaraları arasında boşluk var. O 4500 sayısı tüm EU için geçerli.

• Bülten herkese hayırlı olsun şimdiden umarım sıkıntısız güzel bir süreç geçirir herkes, mülakat mailini ay sonuna kadar alırım herhalde 😅

• @norta ilginiz ve açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Herkese bol şanslar diliyorum

• @erenist kesinlikle dosyanızı açtırmayın dosyanızı şimdi açtırırsanız geriye düşersiniz mülakat aldıktan sonra o işlemi yaptırırsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |