DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eray26 Acele etmeyin, hevesinizi ve motivasyonunuzu sürecin ilerleyen kısımlarına saklayın, henüz çok erken. Tavsiyem, bu süreyi mümkün olduğunca süreçle ilgili bilgi toplayıp, geçmiş deneyimleri okuyarak geçirin. Zaten daha DV2023 süreci bile bitmedi, çooooook uzun ve zorlu bir yol var önünüzde 🙃

• @Revolter Sürecin çoğu beklemekle ve takip etmekle geçiyor. Zor bir süreç. Umarım bu sene kolay geçer ve herkes mülakat alır

• @Nurca umarım 🙂 DV2023 deneyimlerini takip etmekle geçiyor zamanımız şimdilik.

• Herkese merhaba, erkek arkadaşıma greencard çıktı. Sıralaması 10 binlerde, yakın zamanda evleneceğiz. Evlendikten sonra bir konferans için Amerika'ya gitmem gerekecek, bu süreçte turist vizesine başvurmam greencard sürecimi olumsuz etkiler mi veya eşimin greencard kazanmış olması turist vizesi almama engel olur mu?

• @Revolter Numaranız ortalarda bir sayı. Daha cok erken fakat sürecin ilerleyişini iyi analiz etmek lazım.
    2023 yılında daha büyük case numaraları bize nasıl olsa sıra gelmez deyip dosya taşıdı, ortalardaki numaralar sıra gelir ümidi ile bekledi ve mülakat gelmedi, çok üzücü oldu. Keşke herkes mülakat alabilse.
    İnşallah bu sene daha çok mülakat dağıtılır

• @Nurca Bu senenin excel listesi geçen seneye nazaran nerdeyse yüzde 40 daha seyrek. Belki başvuruda pasaport zorunluluğu olmadığı için midir yoksa kazanan sayısının azlığından mıdır bilmiyorum. Eğer Ankara boş geçirdiği ay olmazsa ve standart bir hızla ilerlerse Ankaradan mülakat gelir diye düşünüyorum ama her ihtimale karşı sizlerin deneyimlerini okudukça dünyanın her köşesine de mail atabilecek motivasyonu kendimde buluyorum 🙂 Bu arada sizin de vizeniz hayırlı olsun mutlu olun ailecek 🙂

• ⭐⭐⭐

@heydancen ds260 formunuzu dolduracağınız için içerde göçmenlik başvurunuz olacak bu turist vizesi sırasında önünüze çıkacaktır ama bu tamamen alamazsınız demek değil karşı tarafı doğru ve açık bir şekilde anlatarak ikna etmeye çalışmanız gerekir.bu noktada greencard sürecinizi olumsuz etkilemezsiniz ama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te bülten sıralaması değişmez, hep aynıydı.

• ⭐⭐

@heydancen, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, erkek arkadaşıma greencard çıktı. Sıralaması 10 binlerde, yakın zamanda evleneceğiz. Evlendikten sonra bir konferans için Amerika'ya gitmem gerekecek, bu süreçte turist vizesine başvurmam greencard sürecimi olumsuz etkiler mi veya eşimin greencard kazanmış olması turist vizesi almama engel olur mu?

Turist vizesine başvurmanız süreci etkilemez.
    Eşinizi burada bırakıp konferansa gitmeyi istemek döneceğinizin garantisi olarak algılanabilir ve vizeyi onaylayabilirler.
    DS260 formunu dolduran siz değilsiniz, eşiniz. Mülakat alınca forma sizi ekleyecek. Bu nedenle, profiliniz uygunsa olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @norta sabri ogretiyorlar bize bu sekilde. cok fazla mulakat deneyimi okumuyorum artik cunku herkesin farkli bir deneyimi var genel itibariyle de kolay geciyor okuduklarim kadariyla.artik zaman gecsin olacaksa olsun olmayacaksa olmasin kafasindayim 🤣

• @eray26 Bence okuyabildiğiniz kadar çok okuyun mülakat deneyimlerini 🙂 her türlü senaryoya hazır olabilirsiniz bu sayede. Genel olarak sürecin en kolay aşaması mülakat olsa da; ben ve benim gibi birçok kişi en çok mülakatta zorlanmış olabilir. Önceliğiniz bir mülakat almak olsun evet, ama dediğim gibi forumda yazılan tüm yılların deneyimleri müthiş yol gösterici oluyor. Sevgiler 🌸

• @emirhan1 sydney performans bakımından ıyı bir konsolosluk fakat cutt-off olmadan KCC ile taşıma işlemi yapmanız daha yararlı olucaktır zira sydney konsoloslugu ile tasıma yapmak bir önceki deneyimlerde okudugum kadarıyla sancılı ılerlıyor elınızı cabuk tutun.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @gucarslan teşekkürler bilgilendirme için

• Merhaba herkese,
    Umarım hepimiz için hayırlı olur..
    Bir sorum olacak erkek arkadaşımla 7 yıldır olan arkadaşlığımız var ve geçen seneden beri sevgiliyiz. Bu haftada nişanlanıyoruz. Tüm bunlarında kanıtlarıda bulunuyor. Süreç çok hızlı ilerlediği için bende emin olamadım. Başvurumu bekar olarak yaptım ama düğünümüz 2024’te olacak. Bu durumda mülakat belli olursa eğer nikahı hemen öncesinde mi yapmak uygun olacaktır acaba? Çok tereddütte kaldık durumla ilgili. Cidden sürecin en zor kısmı galiba beklemek ☺
    Birde mail bekliyoruz ama mülakat sürecini nereden ayrıca takip edebiliriz.
    Teşekkürler

Dosya Numarasi: 2024EU4XXX
    DS-260 Gonderimi: 08/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (XXXX)

• @Revolter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Nurca Bu senenin excel listesi geçen seneye nazaran nerdeyse yüzde 40 daha seyrek. Belki başvuruda pasaport zorunluluğu olmadığı için midir yoksa kazanan sayısının azlığından mıdır bilmiyorum. Eğer Ankara boş geçirdiği ay olmazsa ve standart bir hızla ilerlerse Ankaradan mülakat gelir diye düşünüyorum ama her ihtimale karşı sizlerin deneyimlerini okudukça dünyanın her köşesine de mail atabilecek motivasyonu kendimde buluyorum 🙂 Bu arada sizin de vizeniz hayırlı olsun mutlu olun ailecek 🙂

Kazanan sayısının daha az olduğunu düşünmüyorum, excelin seyrek olmasının nedeni kazanan birçok kişinin henüz forumdan haberdar olmamasi. Exceldeki kişi sayısı zamanla artacaktır

• Selam Arkadaşlar
    Aranıza yeni katıldım.
    Ds260 formumu gönderdim süreci sizler sayesinde elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

• @senamd Yani son 13 senede temmuz yada ağustos ayında açıklanan sayılarla toplam 37084 kişiye çıkmış bu da ortalama 2852 kişi ediyor, son 5 seneye baktığımda ise 13903 kişiye çıkmış bunun da ortalaması 2780 ediyor. Bu veriler ışığında bakınca zaten DV2023 temmuz ayında açıklanan sayı itibariyle 3383 sayısı ortalamanın yüzde 18-20 kadar üzerinde seyretmiş. Bu verilere ve excel tablosundaki verilere bakınca kazanan sayısının daha az olacağını düşünüyorum. (tahmini olarak bu hafta açıklanacak veriler ki umarım ki bu hafta açıklanır en doğrusunu gösterecektir.)

• @evrimooloji okumaya devam o zaman 😊

• @rebul59 Tam olarak bu konuyu yazmaya gelmiştim ki senin yorumunu gördüm, teşekkür ederim. Arkadaş bugüne kadar farklı günlerde aynı mesajı hatta ek olarak da eşimin pasaport ve evlilik cüzdanı resimlerini ekleyip belki 7-8 kez mail attım hepsinde aynı cevap geliyor. Acaba ben mi eksik bilgi yazıyorum yoksa onlar mı mesajımı tam anlamıyor neden sürekli, "dosya tasımak için sebebinizi yazıp belgeleri ekleyin vb vb" yazıyolar diyordum. Yani sende de aynı durum oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |