DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal cut off olmadan mülakat alamazsınız

• @Mervc mülakattan önce nikahınızi yapıp ds260 formunuzu güncelleyebilirsiniz. Mülakata gitmeden bütün belgelerinizle kanıt dosyasınızi hazırlarsıniz. Biz de eşimle yeni evlendikml. Mülakatta ne zaman tanıştınız, nasıl tanıştınız, birbirinizin bölümü ne, aileniz nikaha geldi mi gibi sorular soruldu evliliğimizle ilgili. Dosyamiza koyduğumu fotoğraflara baktılar. Bu konu ile ilgili detaylı bilgileri Abd yolunda evlilik kısmından da bulabilirsiniz.

• @Selio forumda aradığınız her bilgiliyi bulabilirsiniz benim önerim sürekli güncel bilgileri takip etmeniz.

• @emrea hiçbir şeyin garantisi yok maalesef. İlk bültenle göre açıklanan sayılar ilk etapta vize mülakatı alacak demek.

• 3 aydir surekli takip ediyorum siteyi, Amerika vizeniz varsa öncelikle AOS deniyor ama sürec olarak sanki dosya tasimak daha kolay gibi (AOS'a gore). Benim yanlis anladigim yada dusundugum bir sey olabilir mi arkadaslar?

• @jtcarlos forumda aos süreci ile ilgili detaylı bilgileri başlıkta bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Azad-Bilmez Evet Guney Kore cekilis kapsaminda olmayan bir ulke. Bu demek degil ki Seul'deki ABD konsoloslugu DV vizesi mulakati yapmasin, farkli konular. Bununla birlikte Turist olarak gitme niyetinin dosya tasimakla ilgilisi de yok biliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@jtcarlos Konuyu oldukca yanlis anlamissiniz evet, dosya tasimaktan kastiniz hali hazirda baska ulkede oturum ya da vatandasliginiz varsa belki kolay bir secenek olabilir AOS'a gore ama bu forumda tanik oldugunuz, yalvar yakar yontemlerle ugrasvererek yapitigimiz rutin olmayan dosya tasimak cok baska ve kesinlikle en zor secenektir.

Gecerli bir ABD vizeniz varsa, AOS yapmanizi siddetle tavsiye ederim.

• Üniversiteye kayıt olurken lise diplomamın aslını vermiştim, mezun oldum üniversite diplomamı aldım fakat lise diplomalarımın aslını alamadım çünkü mezun olduğum okulun yanındaki inşaattan dolayı bir kısmı çöktü bu sebeple okul boşaltılmıştı. gittiğimde arşivlerin bazılarının kurtarıldığını bazılarının bulunmadığını söyledi. Mülakat görüşmesinde üniversite diplomamı götürsem yeterli olurmu yoksa lise diplomamın peşine düşmem gerekirmi tüm diplomaların aslını göstermem şartmı

• @jtcarlos AOS yapabilmeniz için ABD vizeniz olması gerek, yani doğru biliyorsunuz. Kesin olmamakla beraber, Green Card talihlisi olup, turist vizesine başvuranlar göçmen olma niyetleri olduğu için genellikle reddediliyor, haberiniz olsun.

Halihazırda ABD vizeniz varsa, süreci yönetmek açısından en kolayı AOS olacaktır. ABD vizeniz yoksa, dosya taşımak için şimdiden araştırmalarınıza başlayın.

Sonuç olarak bu, sizin hangi vizelere sahip olduğunuza ve bu süreç için ne kadar para ayırabileceğinize göre değişiyor. Forumda ilgili başlıkları inceleyip daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

• @Mervc Case numaranız ve submit tarihiniz çok iyi. İlk aylarda mülakat gelebilir. Visa bulletin den kendi yılınızı takip edip, Diversity category kısmına bakarsanız ne zaman current olduğunuzu anlarsınız.

• @jordan
    Sizden yola çıkarsam bana mülakat gelmeme ihtimali oluyor geçen seneki gibi ilerlerse süreç problem olacak gibi

• @hsn-kartal Gecen yıla bakınca 5.700 yazıyor

• @lumos cutoff olmadan nasıl dosya taşınıyor? Benim eşim Rusya vatandaşı KCC'ye vatandaşlık üzerinden mail attım otomatik mail dışında bi cevap gelmiyor sanırım 11. mailimi attım sonuç yine aynı. Forumda cutoff gelmeden dosya taşıyanları gördüm CN 27K'da hemde. Bu nasıl oluyor?

• @asper @yusufalak Ankara'nın performansını maalesef hiç bir parametre belirleyecek güce sahip değil. Bizim senemizde 5700 ile açan Ankara EU 32K olmasına rağmen hala 15K lara yeni geldi. Bu sene 4500 ile açıp patır patır mülakat dağıtıp süpürebilir yada all current olan EU da 10K ya bile gelmeyebilir. Bunu şu an konuşmak yada düşünmek için bence erken. Biraz arkanıza yaslanın ve il 3 4 ayı izleyin. Herkesin dosya taşıma ve AOS süreçlerini öğrenmesini tavsiye ederim. Hiçbir şekilde Ankara'ya güvenmemenizi önemle hatırlatırım. Bol şanslar hepinize ..

• @yusufalak Hızlı ilerleyip ilerlemediğini zaman gösterecek, daha süreç cok yeni. Umarım sizler için güzel bir yıl olur

• @yusufalak Bunu söylemek için daha çok erken bence, bir kaç bülteni takip etmek lazım. Sizin dosya numaranız da, submit tarihiniz de iyi görünüyor. Endişelenmeyin. Birkaç ay sonra Ankara'dan mülakat alırsınız bence.

• Merhaba dosya taşıma işlemi yaptığımızda asıl kazanan benim benimde İngilizcem yok denecek kadar az ama eşimin İngilizcesi daha iyi mülakatda eşim tercüme etmesine izin veriyorlar mı yoksa tercüman mı tutmamız gerekiyor. Birde benim gibi ingilizce bilgisi olmadan dosya taşıma yapan oldumu acaba şimdiden teşekkürler.

• @lutfitunca Bu sene gerçekten çok kötüydü. Hepimiz o stresi fazlasıyla yaşadık. İmzanızdan gördüğüm kadarıyla mülakat almışsınız tebrikler, insallah vizenizi de alırsınız

• @jtcarlos sizinle case numberımız hemen hemen aynı. Çok muallak bir sıralama gibi. Kesinlikle aos ve dosya taşıma seçeneklerini araştırmalıyız. Ben çekilişten sonra turist vizesi aldım. Şu anda da almanya oturumu almaya çalışıyorum olası bir dosya taşıma durumu olabilir diye. Umarım ankara güzel bir yıl çıkartır da bu uğraşlarımız boşa çıkar.

Benzer Başlıklar

• 5049
  • 2
  • 2418
  • 372
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.4k

| | | |