Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @deep_blue çok teşekkür ederim

• @OA-OA ben Ankara’ya güvendim, Current olduktan sonra taşımaya başladım.oyüzden tek tek konsolosluklara yazdım yalnız bizim için Rus vatandaş olmak işimize yaramadı. Konsolosluk doluydu sanırım
    Bu orada eşin Türk asıl talihli.

• @OA-OA bana böyle bir cevap geldi telegramdan
    Mart ayında.
    Rus vatandaşlığınız varsa dosyayı Varşova'ya devredebilirsiniz. KCCC'ye yazmanız, bir evlilik cüzdanı ve doğum belgenizi eklemeniz gerekir.

• @baran-bozdogan NIW için diyorsanız evet, bazı alanlarda uluslarlarası tanınırlığa sahip olmak önemli bir kriter.

• @misha90 genelde ilk yada ikinci hafta açıklanıyor. Ondan sonra ise mülakat dağıtımı yapıyor Ankara.
    Bu 2023'de bizim yaşadığımız durum tabiki değişiklik gösterebilir.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan her ne kadar zor olsada belli olmaz sürecin nasıl ilerleyeceğine göre değişebilir. Mesela geçen DV23 süreci için ilk 3 ayki cutoff sayıları sabit kalmasaydı biz haziran submitliler içinde mülakat almak zor olacaktı çünkü dosyalarımız daha işlenmemiş olacaktı. Belki dosya işlemede bu sene daha hızlı ilerler, belki bülteni ağırdan alır tahmin etmek zor. Ama size katılıyorum Ankara için zor bir submit tarihi

• @Vusal-Mansurov hamile birey içinde röntgen çekiliyor ozel korunaklı kıyafet giydiriliyor

• @Emre-Kurtulmuş 2023 basında hatırlıyorum ilk 15 mayısa kadar vermıstı sonra haziran ortası sublarına kadar genişletmişlerdi, 2022 de 3 haziran ı baz almıstı Ankara 2024 için ds-260 sub tarihi Agustos ayı cok iyimser olur arkadas sürece baksın ama tasıması yararına olacak gibi.

• @incomprisa teşekkür ederim umarım dediginiz gibi bir konsolosluk bulup mülakat alabiliriz.denemeye devam ediyorum.
    Maskat içinde vize alıp denedik fakat son anda kaçırdık

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan süreç başında kafadan belirlenen net bir tarihten ziyade bültenler açıklanırken dosya işlemenin hangi aşamada olduğu belirliyor bu tarihi. Mayıs 15ten hazirana ilerlemesinin nedenide bu oldu bülten 5700-6100 arasında 3 ay boyunca sabit kalırken adamlar dosyaları işlemeye devam etti bu sayede geç submitli olan bizler yüksek numaralı ama düşük submitli dosyalardan önce mülakat almaya hazır hale gelmiş olduk ama dediğiniz gibi ağustos çok geç bir tarih bunun gerçekleşmesi için zor olan 2-3 etkenin aynı anda dahil olması gerekir

• ⭐⭐

@Vusal-Mansurov Gebelige uygun onlemler aliniyor ve rontgen calisislabiliyor. Cekilisin asil kazanani olmadan mulakata giremezsiniz.

• Merhabalar. 6 Mayıs tarihinde çekilişi kazandım henüz nişanlımla nikah yapmadığımız için bekar olarak ds-260 formunu doldurdum. Düğünümüzü 2024 yılında yapmayı planlıyorduk. Şimdi nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Hemen evlensek konsolosluğun gözünde kaçak evlilik yapıyormuşuz gibi görüneceğine dair birkaç duyum aldık ama 2021 yılından beri beraber olduğumuza dair fotoğraflarımız videolarımız tatillerimiz nişan fotoğraflarımız her şeyimiz var. İzlememiz gereken yol nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deep_blue ufak bir detay daha vereyim;
    böyle bir durumunu varsa zaten çekilişle uğraşmanıza gerek yok, ilgili vize başvurabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4702/abd-de-bir-i̇ş-teklifi-gerektirmeyen-green-card-başvurusu-eb-2-veya-niw/

• ağustos ayı bülteni bu hafta açıklanır mı sizce ? mailler bülten açıklandıktan sonraki hafta dağıtılmaya başlandığını okudum. vize bülteni ile ilgili haber gören var mı ?

• ⭐⭐

@melikemim Bu başlığı takip etmelisiniz.

• @sevdesarp, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hemen evlensek konsolosluğun gözünde kaçak evlilik yapıyormuşuz gibi görüneceğine dair birkaç duyum aldık ama 2021 yılından beri beraber olduğumuza dair fotoğraflarımız videolarımız tatillerimiz nişan fotoğraflarımız her şeyimiz var.

Kesinlikle böyle bir durum yok. DV2023 sürecinde de bir çok talihli evliliğini vize randevusundan önce yapıp, dosyasına eşini sonradan ekledi. Bunda herhangi bir problem yok, aksine önerilen bu. Zaten 2021 yılından beri devam eden birlikteliğinizin bir çok kanıtı da varmış. Hatta şunu da söylemeliyim ki evliliğinizi vize mülakatından sonrasına bırakırsanız süreç çok daha uzun ve meşakkatli. Bunun için Aile Birleşimi Vizesi olarak araştırma yapabilir kendiniz de görebilirsiniz.

• @norta çok teşekkür ederiz. Yapmamız gereken hemen nikah yapıp mülakat maili geldikten sonra eşimi dosyaya eklemek olacak değil mi ?

• @melikemim Bülten her ayın 7 si ila 20 si arası açıklanıyor istisnalar dışında gecıkmeler olabılır

• @sevdesarp Aynen öyle. Bir de, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐

@sevdesarp, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. 6 Mayıs tarihinde çekilişi kazandım henüz nişanlımla nikah yapmadığımız için bekar olarak ds-260 formunu doldurdum. Düğünümüzü 2024 yılında yapmayı planlıyorduk. Şimdi nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Hemen evlensek konsolosluğun gözünde kaçak evlilik yapıyormuşuz gibi görüneceğine dair birkaç duyum aldık ama 2021 yılından beri beraber olduğumuza dair fotoğraflarımız videolarımız tatillerimiz nişan fotoğraflarımız her şeyimiz var. İzlememiz gereken yol nedir.

Lütfen önce imzanızı düzenleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |