Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mediha-Kiremitci umarım sorunsuz bir şekilde hallolur. Geçmiş deneyimleri okudunuz mu ben göremedim ama belki vardir aynı durumu yaşayanlar

• Merhabalar @crazycells @met ve diğer bütün arkadaşlar. Ben DV2024 talihlisiyim, dosya numaram 14***. Hali hazırda 2,5 senedir süren bir ilişkimiz vardı. Mayıs ayında kazandığımı öğrenir öğrenmez evlilik sürecimize başladık ve Temmuz ayında evlendik. DS formunu bekar olarak doldurmuştum.
    Şuanda eşimin de benimle birlikte sürece dahil olması için forma tekrardan giriş yapıp kendisini eklemem gerekmekte mi?
    Yoksa ekim ayını bekleyip sürecin işleyişini iyice öğre4ndikten sonra mı ekleme yapmalıyım?
    Ortalama olarak nisan-mayıs ayı gibi mülakat tarihi verilir diye düşünüyoruz ama bu süreç daha geçte olabilir o yüzden dosyamızı başka bir konsolosluğa taşımalı mıyız? Geçen senelerde numarası benimle yakın olan kişilerin dosyalarını taşıdıklarını ve diğer konsolosluklarda süreci devam ettirdiklerini gördüm inanın ne yapmam lazım bilmiyorum. Daha önce kendimi hiç bu kadar bilgisiz hissetmemiştim.. 🙂
    Şuanda ikimizde çalışıyoruz ve olabildiğince para biriktirmeye çalışıyoruz, bu süreçte ailelerime ait olan araba ve arsa tapularını üstümüze almayı düşünüyoruz sizce bu tapular bizim için faydalı olur mu?
    Aynı zamanda banka hesaplarımızda dolar birikimi yapıyoruz, bu birikimin yaklaşık 15000 dolar olması gerektiğine dair bir duyum aldık ama sanırım mülakat esnasında vize görevlisine de bağlıymış bu miktar. Bu durum için önerilerinize çok ihtiyacımız var.
    Daha aklıma gelmeyen bir sürü sorum var ama şimdilik bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim

• ⭐⭐

@ilayda-ozcan00 Merhaba, tebrikler ve mutluluklar dilerim. Esiniz 'add apllicant' ile simdi ekleyebilirsiniz. Mulakat aldiktan sonra da kendi formunuzu actirip guncellersiniz.

• @lumos çok teşekkür ederim ☺

• @ilayda-ozcan00 mülakat deneyimlerini mutlaka okuyun aynı durumda bizde vardık ve evlilik sürecini çok hızlı halledip formu öyle doldurduk belki bir tek biz varızdır bu kadar hızlı davranabilen diye düşünüyorum 😂 eskiye ait fotoğraflar ve wp konuşmalarının çıktılarını alırken tarihlerin gözükmesine dikkat edin yeterli olacaktır. Şimdiden mutluluklar ☺

• ⭐⭐

DS-260 formunu doldurduktan sonra evlenen ciftler icin bir oneride bulunmak isterim. Iliski ile ilgili belge sunulmasi surecinde, ozellikle de yurt disi mulakatlarinda kullanilmak uzere, hem size hem de konsolosluk ekibine hizli ve temiz bir destek belgesi olarak (yazismalar, rezervasyon vb. belgelere ek olarak) sunu oneririm; 'iliski sinopsisi' hazirlamak. Bu ozellikle yabanci bir ulkede mulakata girecek arkadaslar icin cok yardimci olacaktir, ben denedim oldu, cunku yazismalar baska dilde, karsi tarafin kismen de olsa anlayabilmesi icin Ingilizce bir iliski gecmisi hazirlamak mantikli geldi. Belgeyi bir sayfa hatta fotograf referansli hazirladik, ikimiz de imzaladik ve bunun icin hem cok tesekkur hem de tebessum aldik diyebilirim. Sevgiler.

• Arkadaşlar ben 2024 talihlisiyim. DS 260’ı single olarak doldurdum ancak daha sonra biriyle tanıştım ve çok kısa süre içinde ABD’ye beraber gidebilmek adına evlilik kararı aldık. Ufak bi araştırmada ekimden önce evlenmemiz gerektiğini söylediler. Ocak gibi mülakat tarihi gelir diye tahmin ediyorum. Sizce benim durumum ne kadar riskli bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor? Danışmanlık şirketi önerilerine de açığım lütfen yardım 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kb-raa öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sonrasında yapmanız gerekini detaylıca bildireceğim.

• @kb-raa durumunuzla ilgili bir çok deneyim bulabilirsiniz bu başlıkta, okumanizi tavsiye ederim. Herkesin her konuda birbirine ücretsiz bir şekilde yardımcı olduğu bir forumda danışmanlık tavsiyesi istemeniz biraz talihsiz olmuş

• @kb-raa sürecinizi imzaya taşıdıktan sonra size bu konuda herkes yardımcı olabilir, bizlerde gördüğünüz gibi cn, ds260 submit tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekiyor

• @crazycells formu açtırmadım ve genel olarak bir sorun yaşamadık konusu bile açılmadı buradan tecrübe olsun insanlara diye paylaşmak istedim tekrardan

• Merhabalar.
    Eşim Amerikali ve ben Türküm.
    Sistemde şu anda I-130 dosyamiz incelenmektedir ve hiç bir aksilik olmadigi görünüyor. Dosya tarih detay sorgulamasina girdiğimizde Ağustos ayı içerisinde onlar ile iletisime gecebilecegimiz (10.08.2023 gibi) bir tarih verilmiş. Acaba bu ne demek oluyor?

• Merhabalar arkadaşlar, DV2024 talihlisiyim dosya numaram 16***. 4 yıldır süren bir ilişkim var. 25 Aralık 2022 de nişanlanmıştık. Çekiliş çıktığında formu bekar olarak doldurdum düğünümüz Kasımda olduğu için 17 Mayısta işlemler için nikah yaptık. Mülakat tarihi geldiğinde konsoloslukla nasıl iletişime geçeceğim eşimi dosyaya nasıl ekleyeceğim ayrıca pasaportum da yoktu onu da yeni çıkardım ve dosyaya eklemem gerekiyor. Soyadım da değiştiği için dosyayı açtırınca yeni soyadımı eklemem gerekiyor mu. 260 formunu doldurduktan sonra işim, adresim , evlilik bir sürü değişiklik oldu dosya açılırsa bunları da değiştirmem gerekli mi ? Bu süreçler hakkında çok net bilgileri bulamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

• @tuba0607 Merhaba , mülakat aldıktan sonra bu linkten dosyanıza yeni ekleme yapmak istediğinizi belirtip dosyanızı açtırıp bilgileri güncelleyip eşinizi de ekledikten sonra mülakata bu şekilde gidebilirsiniz. Ayrıca evliliğinizin kanıtlayıcı belli başlı belgeleri de götürürseniz faydalı olur . bizde aynı yoldan geçtik eşimle ve sorun yaşamadık. Ayrıca adres veya iş bilgilerinin çokta bir önemi yok onları ds260ı doldururken o an güncel bilgiler ile doldurduysanız sorun yaşamazsınız.

• @tuba0607 mülakat aldıktan sonra formunu açtırıp gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Ad soyad gibi temel bilgiler çok önemli.
    Mülakata gitmeden ise detaylı bir evlilik kanıt dosyası hazırlarsanız bir sorun olacağını sanmıyorum. Biz evlilik kanıt dosyasına birçok fotoğraf, etkinlik - tatil biletleri, sosyal medya konuşmaları gibi birçok belge koyduk.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @tuba0607 merhaba mülakata aldıktan sonra dosyanızı açtırarak ekleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar 3 yıldır evliyim vatandaşım eşime green card hala gelmedi. Ve artık gelmesini istemiyorum eşim çocuk yapmak istemiyor buda bende şüphe uyandırıyor kartı alınca boşanır diye kısaca çocuk olana kadar gelmesin. Ben uscis’e yazsam çocuk olana kadar kart göndermeyin diye ciddiye alırlar mı acaba

• @lumos, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@ilayda-ozcan00 Merhaba, tebrikler ve mutluluklar dilerim. Esiniz 'add apllicant' ile simdi ekleyebilirsiniz. Mulakat aldiktan sonra da kendi formunuzu actirip guncellersiniz.

Merhaba, henüz mülakat maili almadan yani şimdi add applicant yapma yoluna gider isek mülakat alma tarihini sonraya atmış olmuyor muyuz?

Yani submit tarihini etkiliyor mu?

*Bende aynı şekilde bekar olarak formu doldurdum ve şuan resmi olarak evliyim ve eşimin bütün pasaport, kimlik vs belgeleri hazır. Mülakat aldıktan sonra ilgili konsolosluğa mail atarak formu açtırıp eşimi eklemeyi
    planlıyordum..

• ⭐⭐

@serhank Nikahtan hemen sonra esinizi eklemeniz surecinizi sadece olumlu etkiler. Onemli olan talihlinin dosyasinin acilmamasidir, onunla ilgili de cevap verildi.

• Merhaba herkese,

Haziran 2023 tarihinde Green card sahibi oldum ancak surecimi Amerikada tamamladigim icin erkek arkadasim ile evlilik islemlerini tamamlayamadik ve suan amerika veya turkiyeden evlenip erkek arkadasimin green card surecine basliyacaktik ancak gorustugumuz avukat “Amerikanin artik green card sahiplerinin eslerine yapacaklari basvurularin Amerikada kapandigini” iletti. Konu ozelinde bilgi dogru mudur ? Bir bilginiz var midir ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |