Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uçan-hollandalı Dosya taşımak için uğraşıyoruz malesef şuana kadar dosyayı taşıyamadık.

• @bozyuruk tebrikler amerikada başarılar

• Mesaj kirliliği olmasın diye tek mesajda hepinize teşekkür etmek istedim.

Başsağlığı ve iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim, Herşey gönlünüzce olsun.

@baran-bozdogan @deep_blue
    @SERKAN YILDIZ @Tuğberk-Önder @ÖMER ŞERİF BAYAZIT @norta @Redbeard
    @lumos @selamibasaran @Gül-Kazancioğlu @Serapp @qermenco @Mr-Yavuz @mstfak @ahmet_ @senamd @sevcanozge @gucarslan

• @bozyuruk tebrikler yolunuz açık olsunn

• @bozyuruk vizeniz hayırlı olsun Amerika'daki hayatınızda başarılar diliyorum 🎉

• ..........

• @senamd , @deep_blue , @gkmn , @Tuğberk Önder , @ozzy22 ; Güzel , gerçekçi ve kıymetli yorumlarınız & dilekleriniz için çok teşekkürler , yeşilkartforum şimdiye kadar gördüğüm en seviyeli ve bilinçli kişilerin bir araya geldiği bir forum , burada olmaktan gurur duyuyorum. Benimle aynı geleceğe inanan , aynı hedefe inançla yürüyen ve çaba sarfeden kişilerle devam edeceğim , harici lazım değil. İnşallah ben de vize mülakat sonucumu sizlerin de sevinçle paylaştığınız/paylaşacağınız gibi forumumuzda paylaşacağım. Zafer ancak ona inananlarındır...

• @Gül-Kazancioğlu cok teşekkür ederim.

• @norta çok teşekkür ederim. Umarım herkes için hayırlısı neyse o olur.

• @lutfitunca çok teşekkür ederim. Sizin de güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• . @Ömer-Şerif-BAYAZIT @ozzgedenizz @misha90 @Tuğberk-Önder @mstfak
    Çok teşekkür ederim. Mülakat bekleyen herkesin vizesini almasını temenni ederim. Ankara nin kötü performansı nedeniyle alamayan arkadaşlar icinde samimiyetle üzgün olduğumuzu bilmelerini isterim. Burada kalan ve giden herkes için hayırlısı neyse haklarında o olsun.

• Aynı durumda olabileceklerin aklında soru işareti kalmasın diye detaylı yazmak istedim, umarım ihtiyacı olan herkes için faydalı olur,

Merhabalar,

Öncelikle umarım isteyen herkes vizesine kavuşur. Başta bütün adminlere, emeği geçen herkese ve Uğur beye çok çok teşekkür ediyoruz. Gerek forumda gerek telegram grubunda sabırla ve karşılık beklemeden ihtiyacı olan herkese yardım ediyorlar. Böyle bir topluluğun içinde olabilmenin ve ihtiyacımız olan her bilgiye bu kadar kolay ulaşabilmenin bu devirde bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum, umarım herkes bunu değerlendirebilir.

Biraz geriden başlamak istiyorum; ilk DV çekilişine DV21'de eşimle başvurmuştuk (tabii o zamanlar evli değildik). Belki çıkar heyecanıyla beklediğimiz bu çekiliş normal olarak hezeyanla sonuçlanmıştı ve bu arada pandemi gerçekleşti. Her şey çok farklı bir yöne gidiyordu, yaşadığımız şehri değiştirdik derken aklımızdan uçup gitmiş DV22'ye başvurmadık. Zaman akıp geçti DV23'e ise başvuru tarihleri başlar başlamaz başvurumuzu yaptık ve 8 mayıs 2022 tarihine kadar böyle bir çekiliş olduğunu bile unuttuk derken 8 mayıs pazar günü twitterda gezinirken o boş haber sitelerinden birinin tweet'ine denk geldim. Anında kontrol etmek için gov uzantılı ESC sitesine girdim. İlk olarak eşiminkini kontrol ettim, ona çekiliş çıkmamıştı. Sonra kendiminkini kontrol ettim ve farklı bir yazıyla karşılaştım.

You have been randomly selected for further processing...

Bir anda heyecan ve şaşkınlıkla yazıyı okuduktan sonra eşimi çağırdım, acaba yanlış mı okuyorum diye 😃 Doğru okuyormuşum çünkü çekiliş talihlilerinden biri de bizmişiz. Daha sonrasında ise yıllardır kullandığımız arama motoruna DV23 yazınca forumla tanıştım. DS 260 formunu oldukça hızlı bir biçimde ve hata yapmadan doldurmamız gerektiği yazıyordu ancak 6 yıldır beraber yaşamamıza rağmen biz daha eşimle evli değildik. Enteresandır, nisan 2022 de eşime Los Angeles'ta evlilik teklifi etmiştim ancak 2023 mayıs gibi evlenmeyi planlıyorduk. Forumu biraz daha okuduk ve karar aldık 8 gün içinde evlendik. Mevcut pasaportlarımızı ise benimki ekim23'te biteceği için eşiminkini ise soyadı değişikliğinden dolayı değiştirdik. DS 260 formunu 21 mayısta doldurduk ve gönderdik. ( Süreç içinde öğrendik ki formu evlenmeden ve pasaport çıkarmadan önce de göndersek, mülakat aldıktan sonra rahat bir şekilde bilgileri güncelleyebiliyormuşuz ancak biz içimiz rahat edecek şekilde geç kalmadan süreci yürütebildik bunu yapamayacak olanlar forumu da okuduktan sonra DS 260 formunu hemen submit etmeli diye düşünüyorum). Şimdi ise asıl zor olan kısım başladı, BEKLEMEK. Sürecin en zor kısmının beklemek olduğunu düşünüyorum. CN 11 bin küsürlerde olması mülakat açısından içimi rahatlatıyordu ancak bunun süreç içinde doğru olmadığını bizzat yaşayarak öğrendim, ne de olsa Ankara'ya güven olmaz. Yanlış hatırlamıyorsam CN'ın current olduğunu ocak ayında konsolosluğun yanında bulunan besa kulede bir cafede arkadaşımla sohbet ederken öğrendim ve ocakta current oldum en geç iki aya mülakat alırım diye düşündüğümü çok net bir şekilde hatırlıyorum. Ancak hiçbir şey düşündüğüm gibi olmadı. En geç 2 aya mülakat alamadım. Hatta nisanda viyana konsolosluğuna dosya taşıma talebinde bulundum (mail atarken forumdan bir arkadaşımız chatGPT kullandığını söylemişti, ben de kullandım sizin de denemenizi öneririm). Reddetmediler ancak kabul de etmediler iptal veya uygunluk olursa taşıyabileceklerini söylediler ben de nazikçe çok kibar olduklarını söyleyip teşekkür ettim. Bu arada eşimle benim temmuz 23e kadar geçerli schengen vizemiz vardı o yüzden bu kadar rahat dosya taşıma talebinde bulunabildik. Ancak dosyamız taşınmadı hatta kendimi hatırlatmak için 2 hafta sonra mail attığımda (önceki yazışmamıza cevap olarak gönderdim) ekstra olarak dosya kabul etmeyeceklerini söylediler. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam Ankara DV23 EU selectee'lerine nisan ve mayıs ayında mülakat vermedi ( DV23 exceline bakabilirsiniz). Haliyle süreç yorucu ve karamsar bir hal almaya başladı. AOS yapmayı bile düşünmeye başladık. Geçerli b1/b2 vizemiz vardı ancak evimizde 1 kedi ve 1 köpeğimiz var, AOS için en az 4 ay civarı orada kalmamız gerekecekti, işlerimizi de hemen bırakıp gidemiyorduk. Kısa sürede olsa AOS yapmayı düşündük ancak vazgeçtik. 21 haziran 2023 günü dosyamızda değişiklikler olduğunu ve kontrol etmemizi söyleyen bir mail aldığımda çok heyecanlanmıştım. Hemen gov uzantılı esc sitesinden kontrol ettim ve 4 ağustosta bizi mülakata davet ediyorlardı :). Çok rahatlamıştık çünkü sürecin en kritik aşamalarından birinin de mülakat alabilmek olduğunu zaman içinde tecrübe ederek öğrenmiştik. 21 haziran 4 ağustos arası çok hızlı geçti. Bizim durumumuzda toplamamız gereken belgeler resmi site de yazanlardan farklı değildi, bu arada bütün mülakat deneyimlerini okuduk tabii ki 🙂 . Vizesini almak için çok çaba harcayan, küçük yaşta çocuklarıyla kilometrelerce yol giden insanlar var onları cesaretlerinden ve emeklerinden dolayı tebrik ederim forumda paylaştıkları değerli tecrübeleri başkaları için ileride bir kılavuz olur umarım her şey istedikleri gibi olur. Bu durumda ben ve eşim Ankara'da mülakata giren azınlıkta olduğumuz için kendimizi çok şanslı sayıyoruz.

25 Temmuz Unganlar Sağlık Randevusu

doctorun sitesinden randevu alırken her kişi için ayrı randevu almanız gerekiyor ben de kendim ve eşim için 5er dakika ara ile randuvu almıştım 25 haziranda. Ankara'da yaşıyoruz, unganların bulunduğu yer oturduğumuz yerden trafikle beraber maksimum 30 dk sürüyor ancak aracı park edip yürüme mesafesini hesaba katmamışız. ( Civarı bildiğimizden ötürü ücretli ve ücretsiz otoparkların yerini biliyoruz, ücretsiz kapalı bir otopark arıyorsanız iran caddesi üzerinde bulunan sheraton ve karumun hemen karşısında macfit/starbucks/macrocenterın bulunduğu bir kompleks var girişinde güvenlik var size nereye geldiğinizi soruyorlar siz de starbucks veya macrocenter diyorsunuz buyrun diyorlar. Eğer otoparkı kullanıyorsanız çıkışta veya raporu beklerken buradaki işletmelerden birinde en azından su, kahve veya herhangi bir ihtiyacınızı giderirseniz kendinizi yalancı durumuna düşürmemiş olursunuz 🙂 ) Randevu saatimize geç kalmıştık. Aracımızı park ettikten sonra hızlı adımlarla unganlara yürüdük, 5 dk sürdü, 5dk geç kalmıştık. Biz vardığımızda herkes oturuyordu ve kimse konuşmuyordu, ben hemen gidip orada idari işlerle ilgilenen hanımefendilerden birine randuvu saatimizi geçirdiğimizi kibarca söyledim o da daha kayıtlara başlamadıklarını, oturabileceğimizi söyledi sonrasında 5 dk içinde kaydımız alındı fotoğraflarımız çekildi, pasaport ve covid aşı kartlarımızı verdik başka bir şey istenmedi ancak biz ne olur ne olmaz diye doctorun sitesinde yazan her şeyi getirmiştik. Sonrasında aşağıdaki düzen labına gittik orada özel durumumuzdan ötürü gecikti raporlarımız, ekstradan bir kan testi istedi unganlar, test sonucu belli olana kadar herhangi bir işlem yapmadılar. Test sonucunu beklerken aşağıdaki cafede oturduk. (Tuvaletleri de oldukça temizdi) 2 saat civarı sonrası test sonucu çıktı ve rutin işlemlere devam ettiler (kan numuneleri ve akciğer grafisi), tekrar unganlara yönlendirdiler, aynı hanımefendiye durumu sordum 1330da gelebilirsiniz dediler. 1330 da muayene girdik ( maskeyi unutmadık tabii ki), 5 dk ya sürmüştür ya da sürmemiştir, nötr bir şekilde klasik sorular soruldu (genetik hastalık, dövme-piercing var mı gibi) 2 tane sol 1 tane sağ koluma aşı yapıldı ( aşılar 2 gün sonra hafif ağrı yaptı). Normalde lens kullanıyorum ancak gözlüklerimi de götürdüm, uzun zaman önce kontrole gittiğim için sanırım göz numaram büyümüş. Handan hanım "ooo, lensler varken mi böyle, en erken tarihte muayeneye git" dedi. Tamam dedim ve sonrasında üstümü giyinip bekleme yerine gidip eşimi bekledim öğrendim ki eşime daha güleryüzlüymüş. Sonrasında yarın 1500'ten sonra raporları alabileceğimiz söylendi. Otoparkını kullandığımız yerdeki işletmelerden birinden kahvemizi alıp normal yaşantımıza devam ettik. Ertesi gün eşim gelip 2 raporu da aldı. Hem düzen labaratuarındakiler hem de unganlarda bizimle ilgilenenler her konuda yardımcı oldular ve oldukça güleryüzlüydüler.

Yazı çok uzun olduğu için mülakat gününü ayrıca yazmak istedim, umarım faydalı olabilmişimdir.

• Arkadaşlar merhaba,
    11 temmuz Budapeşte'de girdiğimiz sağlık randevusunu daha önce forumda sizlerle paylaşmıştım. Şimdi de green card sürecini tam anlatan durumumuzu, 2 Ağustos da girdiğimiz mülakatı da içerecek şekilde paylaşmak istiyorum.
    En baştan şunu belirtmek isterim ki yaklaşık geçen süre de -ki bu nerdeyse 15 ay oldu- sürekli forum ve telegram grubumuzu takip ettim. Mülakat günü şunu o kadar iyi anladım ki eğer bu forumu bulamasaydım ordaki ortama,her soruya bu kadar hazırlıklı olamazdım. Bu süreçte bana desteklerini esirgemeyen, bıkmadan sorularıma yanıt veren yöneticimiz Uğur Bey'e, gruptan arkadaşlarım Devlet bey ve Berkay Bey'e sonsuz teşekkür ediyorum.
    CN 30 k ile zaten sürece 1-0 yenik başlamıştık. Ben çok yüksek ihtimalle sıranın bize gelmeyeceğini inanmış ve Ankara'ya güvenmeyin sloganıyla daha da inancımı pekiştirmiştim. Eşimin tam da iş değiştirme isteğine denk gelen bu süreçte üniversiteden bir arkadaşımızın Macaristan'da iş var demesi üzerine, kasım 2022'de iş ve dosya taşıma çalışmalarına başladık. Asıl talihli bendim ama eşimin iş bulmasıyla da dosyamızı Macaristan'a taşıyabileceğimiz bilgisini yine burdan almıştık. İş yeni kuruluyordu ve tarih için Şubat 2023 planlanıyordu. Çok paniklemedik ne de olsa current olmaya vakit vardı. Ama işler öyle yürümedi. İş kurulumu gecikti, bu süreçte eşim Türkiye'de bir iş buldu ve aynı meslek sahibi olduğumuz için Macaristan'daki işe ben talip oldum.
    Ama iş başlangıcı sürekli erteleniyordu. İş sözleşmem, kira sözleşmesi çoktan hazır olmasına rağmen, iş vizesi görüşmesi için ancak Mayıs ayı başında İstanbul Macaristan konsolosluğa gidebildim. İş vizesinin çıkması için minimum 60-70 gün dendi. Bu arada henüz current olmadan kcc ile dosya taşımanın daha kolay olduğunu bildiğimden iyice işlerin karışacağını tahmin edebiliyordum. Ama durumu hızlandıracak bir güç de yoktu. Mayıs ayı için de numaramız current oldu. Ben iş vizesinin çıkmasını beklemeden Budapeşte konsolosluğuna durumumu anlatan, eli kulağında çıkmayı bekleyen iş vizem ile dosya taşıma talep ettim. Bana Macar vizenizi ya da oturum vizenizi alınca tekrar bize yazın diye cevap geldi. İlk başta moralim baya bozuldu çünkü o süreçte artık vize kapasitesinin azalmaya başladığı telegram grubunda konuşuluyordu.
    Sonra birşey farkettim; çalışma vizesi değil de Macar vizesi demeleri bana bir ışık yaktı. Bizim ülkeye girişimizi dikkate alabilirler diye düşünüp, ki tabii ki emin değildik, eşime Budapeşte'ye bir günlüğüne gidip gelelim dedim. Bu arada sahip olduğumuz yeşil pasaportların green card sürecinde ne kadar kıymetli olduğunu fark ettik:)
    Hemen alınabilecek ilk bileti aldık. Budapeşte'ye uçtuk, havaalanında kapıdan çıkıp ilk iş bilgisayari açıp pasaportumun giriş damgasının fotoğrafını konsolosluğa mail attık. Ve süprizzz. 10 dak içinde dosyanızı kabul ediyoruz cevabı geldi. İnanılmaz mutlu olduk.
    Ama aslında sıkıntılar tabii ki bitmemişti, bilmiyorduk. Kabul ettiler ama kcc den dosya transferini siz yapın inadı başladı. İnat diyorum çünkü nerdeyse iki hafta boyunca sürekli mail trafiği yaşandı. Ben onların transferi yapması gerektiğini kibarca anlatırken onlar ısrarla topu kcc ye atıyordu. Bu süreçte Budapeşte'de mülakatlarını tamamlamış arkadaşlarım, ne kadar teşekkür etsem az kendilerine, çok destek oldular. Artık umudumu yitirmeye başlamıştım. Kcc ye Budapeşte'nin kabul mailini yolluyordum onlarda bana dosyanız Ankara'da ve mülakat için hazır cevabını gönderiyorlardı. Sonra ne olduysa oldu iki hafta sonunda (hangi taraf yaptı bilmiyorum) Kcc'den mülakat yerimi sorgulayan mailime dosyanız Budapeşte'de cevabını aldım

Bunu da belirtmeden geçemeyecegim; onay alamadığım iki haftalık süreçte halen Budapeşteden emin olamadığımdan Slovenya ve bir kaç Avrupa ülkesine mail atmaya devam ediyordum. Budapeşte dosyamı kabul edince diğer birkaç konsolosluğa kendilerinden dosya taşıma talep ettiğim maili de ekleyerek artık taşıma talep etmediğimi belirten bir yazı yazdım. Slovenyaya yazdığımı sandığım!! ki eminim adresi kontrol ettim, mailime cevap Budapeşte konsolosluğundan geldi. Ve şöyle diyordu, anlıyoruz ki dosya taşıma talebinize gerek kalmamış, talebinizi visa bölümüne iletiyorum, dosyanız Ankara'ya taşınacak. Aylarca taşımak için uğraştığım dosyam bir gün kabul edilmiş, şimdi de yanlış anlaşılma yüzünden geri gönderiliyor. Kafamdan kaynar sular döküldü. Budapeşte 'ye tekrar yanlış anladınız, bakınız bu yazı slovenyaya gönderildi diye panikle durumu açıklayan bir mail attık. Bunun üzerine anladık sizi, tamam geri gönderilmeyecek diye bir cevap da gelmedi. Mülakat maili gelene kadar belki her gün KCC'den mülakat yerimi sorguladım:))
    Yani demem o ki o ustravels adresi biraz bela arkadaşlar. Aman dikkat edin derim. Belki de ben çözemedim orayı.

Neyse yaklaşık 2-3 hafta sonra da 2 Ağustos tarihli mülakat tarihi mailim geldi.
    Sağlık randevusunu ne olur ne olmaz diye 11 temmuza alarak tekrar Budapeşte yollarına düştük. Bu seferki sıkıntımız 9 yaşındaki kızımın covid aşısı olmasını istemememizdi. Bunu da forumda sağlık randevusu deneyimimizde anlattım.
    Forumda bana aşı ile ilgili son durumu soran arkadaşlar olmuştu, bilgi vereceğimi söylemiştim. Ama doktor bize bu konuda konsolosluğa sorup dönüş yapacağını söylemesine ve bir kere de hatırlatma maili atmamıza rağmen dönüş sağlamadı. O yüzden forumda tekrar bilgi veremedim.
    Kızımıza aşı yaptırmadık ve yine risk alarak mülakat görüşmesine gittik. Eksik evrağa kalabilirdik ama aklımızda olan en kötüsü mülakat çıkışı yaptırırız tamamlarızdı.
    2 Ağustos saat 14 de olan mülakatımız için yarım saat önce kapıdaydık. Sırayla randevu saatine göre bizi içeri aldılar. İçerde birkaç kişi dışında kimse yoktu. İlk olarak evraklarımızı teslim ettik. Tüm ailenin doğum belgesi, evlilik cüzdanı( ona baya baktı çözemedi) hemen formul b evraklarımızı verdik, eşimden askerlik belgesi, benim son diplomam ve lise diplomam istendi. Lise diplomam kayıptı. Bunu belirttim. Okuldan aldığım ıslak imzalı evrakı alan görevlinin suratı kabul etmez bir hal aldı. Bu sefer ben ne olur ne olmaz diye götürdüğüm, 97 yılından kalma noterli fotokopiyi ikinci bir noter ve çeviriyle teslim ettim. Onu kabul etti. Derin bir oh çektik. Mal varlıkları dökümü, sağlık raporlarını verdik. Ds260 formundaki değişikler için (iş,okul vb.) önceden dosya açtırmayıp kendimiz bir liste hazırlayarak götürmüştük. Onu istemedi. Ama almaması sonrasında yine biraz ortamı karıştırdı. Çünkü ellerindeki kayıtta yeşil pasaport numaralarımız vardı ama biz içeriye bordo pasaportlarımızı vermiştik. Bilgisayarda uzun süre baktı, birilerini çağırdı, bir sıkıntı olduğunu anladık ama izin istediğimizde bizi durdurdu. Sonra söyleme şansımız oldu. Evet bizde sizi sistemde neden bulamıyoruz diye araştırıyorduk dedi. Son problem de çözüldü. Bir de iş vizemi görünce siz ABD ye gidip buraya tekrar dönecek misiniz diye sordu. Hayır dedim gelmeyeceğim:) bir ara mülakata girdik herhalde diye düşündüm. Çünkü bayan bizi baya sıkıştırır haldeydi. Neyse evrakları toparladı, ödeme veznesine yönlendirdi. Sonrasında esas mülakat için bekledik. Önümüzde sanıyorum turist vizesi içindi bir bayan ve tercümanıyla baya bir yer döktü. Biz de iyice gerildik tabii ki. Bize sıra geldiğinde çok kibar bir şekilde kazandığımız için tebrik edildik, parmak izlerimiz alındı. Mülakatın en zor kısmı buydu, bundan sonrası daha kolay diyerek güldü, ortamı baya yumuşattı. Sonrasında nereye gideceğimiz, ne iş yapmayı planladığımız, daha önce ABD'de bulunup bulunmadığımız, başka evlilik veya çocuk olup olmadığını sorduktan sonra vizenizi onaylıyorum, umarım mutlu bir hayatınız olur, çocuklarınızı güzel okullara yollarsınız diyerek sonlandırdı.:)
    Biz Türkiye'ye döneceğimizi, bir arkadaşımızın pasaportları alıp alamayacağını sorduk. Bize bir matbu evrak vererek doldurun , alacak kişi bununla alabilir dediler. Buna da ayrıca sevindik. Zira defalarca Budapeşte'ye gidip gelmek maddi manevi çok zorlamıştı. ( Bu arada covid aşısına dair hiçbir şey sorulmadı, istenmedi..kızım aşı olmadan süreci tamamlamak ayrı bir mutluluk sebebi oldu)
    Kapıdan çıktık ama sürecin bittiğine inanamaz halde şaşkın ve yorgunduk. Yüksek CN, ucu ucuna yetişen iş vizesi süreci ile yürütmek, bu işlere koşturmak için işimden ücretsiz izin alarak ailecek tek maaşla bu süreci tamamlamaya çalışmak çok yorucuydu. Ama mutlu sonları burda forum ve telegram ailesiyle birlikte görmek, paylaşmak inanılmaz destek verdi.
    Uzun yazdım biliyorum kusuruma bakmayın. Ama en ufak ayrıntıdan bir arkadaşımız dahi faydalanırsa ne mutlu bize.
    Süreci tamamlamış ve halen tamamlamaya çalışan tüm arkadaşlara bol şans ve kolaylıklar diliyorum.

• @ozlcy vizenizi tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar. Zor ama keyifli bir macera olmuş

• @bozyuruk vizenizi tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar

• @senamd çok teşekkür ederim. Sizde almışsınız vizenizi, ben de sizi tebrik ediyorum. ABD'deki süreçte bol şanslar.

• @Laths Vizeniz hayırlı olsun, kendi sürecimmiş gibi sevinçle okudum. Sıra numaram yüksek ve 2024 talihlisiyim, yüksek ihtimalle bu yoldan gideceğim. Rica etsem konsolosluklara atılan ve grupta bulunan mail örneği halen duruyor ise bir örnek paylaşabilir misiniz? En azından elimizde bir taslak olur şu an her şey havada sanki öyle bir durumdayız.. Şimdiden teşekkürler @gucarslan

• Bir hayalim vardı; Uçaktan mesaj atmak. Atamadım. Uçaktaki wi-fi ile mümkün olmadı.
    Şu anda Indiana'dayım.
    Daha önce bahsettiğim Mint Mobile Chicago'ya iner inmez aktif oldu. Hatta uçak aprona yanaştığında kullanmaya başladım.
    Chicago havaalanında USA Citizens sırasına girdim. Eşimin ve benim (Pamuklar içinde koruduğumuz) sarı zarfları parçalayarak açtı pasaport kontrol memuru. Bir arkadaşını çağırdı. Bir de sen bak dedi. Kadın memur 10 saniye bakıp tamam dedi. Pasaportlara mühür vurdu ve verdi. Gidebilir miyiz dedim, evet dedi. Bir de bir kod yazdığı boş bir gümrük beyan kağıdı verdi. Bavulları aldım. Çıkarken kapıdaki adama üzerinde kod yazan ama doldurmadığım gümrük beyan kağıdını verdim. Ve çıktım.
    Ne para soran oldu, ne başka odaya götürüp bekleten oldu, ne bavulda ne var diyen oldu. Pasaport kontrolünden geçmem 2 dakika bile sürmedi. Umarın herkes bu kadar kolay süreç yaşar.

Bu arada siteyi kuranlara minnetimi bir kez daha beyan etmek isterim. Bu site olmasaydı her şeyin bu kadar kısa sürmesi imkansızdı.

• ........

• ........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |