DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 tesekkurler

• Iyi gunler herkese,

Haftaya vatandaslik prosedurlerini baslatmaya hak kazaniyorum (buyuk ihtimalle).

Abd’ye 16 agustos 2021’de giris yaptim. Yesil kartim es durumundan. 16 haziran 2024’tr uc sene dolmus olacak. Sanirim 90 gun once’den basvurabiliyoruz bu da 17 mayis 2024 oluyor sanirim.

Ama soyle bir durum var; haziran’in 2-16si arasi ulke disina cikacagim tatile.

Basvurumu bu tarihten once yapmam sorun.l olur mu? Mayis 17 ile haziran 2 arasinda yoksa garantiye alip donunce mi baslatayim islemleri? Cok sikinti degil alt tarafi bir ay gecikme olacak, sadece heyecanlaniyor insan.

Bir de aslinda yaniti biliyorum sanirim ama yine de sorayim; bu uc yil icinde yaklasik 1 ay kadar abd disinda bulundum; (20 gun turkiye, 6-7 gun birsey de avrupa). Bu 90 gun kuralini uygularken bu yurtdisindaki 1 aylik surec goz onune alinmiyor degil mi?

Tesekkurler

• @eire, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Iyi gunler herkese,

Haftaya vatandaslik prosedurlerini baslatmaya hak kazaniyorum (buyuk ihtimalle).

Abd’ye 16 agustos 2021’de giris yaptim. Yesil kartim es durumundan. 16 haziran 2024’tr uc sene dolmus olacak. Sanirim 90 gun once’den basvurabiliyoruz bu da 17 mayis 2024 oluyor sanirim.

Basvurumu bu tarihten once yapmam sorun.l olur mu? Mayis 17 ile haziran 2 arasinda yoksa garantiye alip donunce mi baslatayim islemleri? Cok sikinti degil alt tarafi bir ay gecikme olacak, sadece heyecanlaniyor insan.

Bir de aslinda yaniti biliyorum sanirim ama yine de sorayim; bu uc yil icinde yaklasik 1 ay kadar abd disinda bulundum; (20 gun turkiye, 6-7 gun birsey de avrupa). Bu 90 gun kuralini uygularken bu yurtdisindaki 1 aylik surec goz onune alinmiyor degil mi?

Tesekkurler

@eire, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Iyi gunler herkese,

Tesekkurler

1- Başlatabilirsiniz, mülakatta bir değişiklik oldumu diye soracak 2-16 haziran tarihleri arasında yurtdışında olduğunuzu belirteceksiniz. Ben şahsen 17 Haziranda başlatırdım ama gerek yok beklemenize.
    2- 90 gün kuralının yurtdışında kaldığınız sürelerle bir ilgisi yok.

• Selamlar herkese benim de bir sorum olacaktı.
    Ben vatandaşlık formu doldurma aşamasındayım eşim ile ilgili sorular var fakat eşim Amerikan vatandaşı değil ve Türkiye de yaşıyor. Evli misiniz sorusuna yanıtım evet fakat ardından gelen hiçbir sorunun cevabı yok sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐

@ato, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Selamlar herkese benim de bir sorum olacaktı.
    Ben vatandaşlık formu doldurma aşamasındayım eşim ile ilgili sorular var fakat eşim Amerikan vatandaşı değil ve Türkiye de yaşıyor. Evli misiniz sorusuna yanıtım evet fakat ardından gelen hiçbir sorunun cevabı yok sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

@ato , Öncelikle hayırlı olsun. Esiniz Abd vatandaşı ve GC sahibi değilse kimlik ve ssn kısımlarını boş bırakın ve adresi Türkiye adresi olarak yazın . Bir sıkıntı yok Eğer GC var ise Abd adresini yazıp ona göre devam etmelisiniz .

• Durum guncellemesi...

State : Louisiana - Baton Rouge

KRONO:
    ABD Giris : 06/22/2018
    Vatandaslik Basvuru : 02/14/2024
    Biometric Scheduled : 02/16/2024
    Biometric Appointment : 03/04/2024
    Interview Scheduled : 03/18/2024
    Interview Appointment : 05/07/2024
    Ceremony Sheduled : 05/10/2024
    Ceremony Appointment : 05/30/2024
    Pasaport Basvuru :
    Pasaport gelmesi :

• @redsat2000 çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Bir şey daha aklıma takıldı, bununla ilgili de bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.

“Sizinle birlikte yaşamayan, bakmakla yükümlü olduğunuz bir eşiniz veya çocuğunuz/çocuklarınız varsa, şunu gönderin:”
    Deyip istenilen evrakları sıralamışlar. Sizce burada nafaka tarzı bir şeyden mi bahsediyor çünkü istenilen şeyler

“Mali destek sağlamaya yönelik herhangi bir mahkeme veya hükümet kararı; Ve
    Mali desteğinize ilişkin kanıtlar (herhangi bir mahkeme veya hükümet kararına uyduğunuza dair kanıtlar dahil):
    A. İptal edilen çekler;
    B. Para ve makbuzlar;
    … gibi şeyler.
    Ve böyle bişey olmadığı için elimde hiçbir kanıt yok
    Sanırım boş bırakmam gereken bir bölüm?? Tekrardan teşekkür ederimm.

• ⭐⭐⭐⭐

@ato Bu soruda nafaka borcum yok No deyip geçiyorsunuz . Eğer boşanıp nafaka varsa mahkeme kararı ve tercümesi ek olacak

• @crazycells
    Merhaba, cok faydali bir forum oldugunu dusunuyorum. Umarim boyle devam eder.
    N400 formunu doldurmak icin bir kilavuzunuz var mi? Aslinda sorular basit ama askerlikle ilgili su sorularda cevap alabilir miyim?
    Kisa donem 6 ay batida Jandarma karakolunda askerlik yaptim. (turizm Jandarma)

Have you EVER worked, volunteered, or otherwise served in a place where people were detained (forced to stay), for example, a prison, jail, prison camp (a camp where prisoners of war or political prisoners are kept), detention facility, or labor camp, or have you EVER directed or participated in any other activity that involved detaining people?

Have you EVER received any weapons training, paramilitary training, or other military-type training?

En uygun cevaplar nasil olmali, ozel bir durumum yok.

Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐

@juppter Siz detention facility kapsamindasiniz YES , military unit tabiri olan sorulara YES . Ikinci soru YES. Bunu belgeleme için e devletten Askerlik durum belgenizi ve tercümesini sisteme yüklemeniz gerekiyor.

• Merhabalar, benim eşim ABD vatandaşı , giriş yaptıktan 3 yıl sonra vatandaşlığa basvuru yapabiliyorum..sorum şu ; ilk evliliğimden olan kizim 16 yaşında Benimle beraber green card aldı dosyamız birleşikti, ABD ye geleli 2 yıl oldu , 1 yıl sonra başvuru yapacaz .. ilk evliliğimden olan Kizim da benimle beraber başvuru yapabiliyor mu? Yoksa o 5 yıl kuralına mı tabi? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Seher-Ertaş-Karaaslan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar, benim eşim ABD vatandaşı , giriş yaptıktan 3 yıl sonra vatandaşlığa basvuru yapabiliyorum..sorum şu ; ilk evliliğimden olan kizim 16 yaşında Benimle beraber green card aldı dosyamız birleşikti, ABD ye geleli 2 yıl oldu , 1 yıl sonra başvuru yapacaz .. ilk evliliğimden olan Kizim da benimle beraber başvuru yapabiliyor mu? Yoksa o 5 yıl kuralına mı tabi? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 🙏

@Seher-Ertaş-Karaaslan Bir ABD vatandaşı, üvey ilişkiyi yaratan yasal evlilik çocuk 18 yaşına gelmeden önce gerçekleşmişse, üvey çocuğuna yeşil kart için sponsor olabilir. Üvey ebeveyn ebeveyniyle evlendiğinde çocuk 18 yaşından büyükse, çocuk artık üvey çocuk olarak kabul edilmez ve sponsor olamaz.

Üvey çocuğun yeşil kartı için işlem süresi, dilekçe sahibinin statüsüne, Amerikan vatandaşı veya yasal daimi ikamet sahibi olup olmadığına ve dilekçe sahibi ile çocuk arasındaki ilişkiye bağlıdır. Çoğu durumda, bir yeşil kartın kullanılabilir hale gelmesi yaklaşık iki yıl sürer ve tüm süreç yaklaşık üç yıl sürer.

Seher hanım Evet Sizinle beraber başvuru yapabilir. ilk eşimizden olan çocuğunuzun green card toplam süresi 3 yıl.

• Merhabalar, N-400 formunda additional evidence icin bir belge gostermek zorunlu mu? Green card haricinde herhangi bir belge sunmazsam interview'da sorun olur mu? Eger belge sunmak zorunluysa bunlar hangi belgeler olabilir? Tesekkurler.

• @redsat2000 cevap için çok teşekkür ederim, eşimin sponsorluğunda kızımın şuan greencardı var , vatandaşlık başvurusu için bana tanınan erken başvuru hakkı kızım içinde geçerli olacakmı? 2025 yılında başvuru yapabilecez ve o tarihte kızım 19 yaşında olacak

Benzer Başlıklar

• 9
  • 82
  • 2
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |