DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• herkese merhaba davamı türkiye'ye taşımak istiyorum onlara e-posta gönderdim bana cevap vermediler türkiye'de yaşayan bir yabancıyım

• @Ozgur-tunali refused mu? Üzüldüm sizin adınıza

• @timtim hayır..Ready biz 2021 tax return yolladık nvc ye..Aylar geçti üstünden.Ozaman onu yüklemiştik..1099 ve w2 ları yolladık.tax return transcprit i istemiş kızımdan mülakatta.yolladık şimdi de geri yollamış 2022 olanı da yollayın demiş..mülakat günü verdiği kağıtta 2021 tax transcprit yazmış..yolladık şimdi de 2022 ti yollayın yazmış..Joint sponsor işaretlemiş birde..Şunu anlayamadık gross income 170k,70 k dan vergilendirme yapıldı..Aile 3 kişi kızım 4. Kişi olacak..Ne alaka joint sponsor?? Zaten kendi verdikleri tabloda 37 k falan demişler ???

• Sonunda randevu mailimiz geldi 😇 25 eylülde 🎊🎊

• Bize de mail geldi sonunda :))) bizim de mulakat tarihimiz 25 eylul 🎆🎇🎊

• @Payakan, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Bize de mail geldi sonunda :))) bizim de mulakat tarihimiz 25 eylul 🎆🎇🎊

Hayırlı olsun 😇 bizim evliliğimiz henüz 1 yıllık olmasına rağmen hem ceac'te hem gelen mailde IR1 olarak görünüyor. CR1 olarak düzeltilecek mi yoksa IR1 mi verecekler ?

• Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun, çok şükür sonunda bizimde geldi. 🎊29 Ağustosta randevu verildi. İnşallah bu süreci de atlatırız ve hepimiz sevdiklerimize biran önce kavuşuruz🌸

• @ynsmry hayırlı olsun çok sevindim sizin adınıza. Bizim de hizlandirma talebimiz onaylanmisti 26 temmuzda ama randevu verilmedi henuz. Mail mi geliyor bir yerden mi bakıyorsunuz acaba

• @baharikoo teşekkür ederim, darısı en kısa zamanda size olsun inşallah, bize bu sabah mail geldi. Size de gelir bence bu hafta e mailinizi takipte olun.

• Arkadaşlar doktor randevusu mülakat tarihine en yakın kaç gün olmalı? Doktor tahini mülakat tarihine yakın almak istiyorum? Mümkün olur mu sizce?

• @ynsmry, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar doktor randevusu mülakat tarihine en yakın kaç gün olmalı? Doktor tahini mülakat tarihine yakın almak istiyorum? Mümkün olur mu sizce?

IMG_7922.jpeg

• @Samet-Ünlü teşekkür ederim🌸

• @ynsmry teşekkür ederim. Visa status check ten kontrol ettiğimde ready görünüyor bugün, ama randevu tarihi verilmedi. İkisi arasında çok zaman geçiyor mu. Bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışıyorum da 😞

• Merhabalar Ankara konsolosluğuna nasıl ulaşabilirim. İnt te yazan numaraya geçersiz diyor aradığımda. Farklı bir numara var mı bildiğiniz

• @Samet-Ünlü gözünaydın iyisiyle güzeliyle olur inşallah

• merhabalar arkadaşlar ben 8 Mayıs'ta uscis den onay aldım 85 gündür nvc den hoş geldin maili gelmedi 4 gün önce nvc mail attım bugün bir mail geldi gelen maili sizlerle paylaşıyorum bu durumu özetlerseniz sevinirim gerçi 5 Temmuz'da da nvc mail atmıştım aynı mail tekrar geldi bana garip bir durum var bizim türklere özel muamele yapıyorlar galiba😄 AskNVC [email protected]
    15:09 (31 dakika önce)
    Alıcı: ben

To Whom it Concerns:

We updated the mailing address for your case. To update your email address, you must enter it in the Consular Electronic Application Center (CEAC). Please go to our website at https://ceac.state.gov/iv to update it.

· Log in with your Case Number and Invoice ID Number.

· Look for the box called Email Addresses on the top right area of your summary page.

· Click the Edit button. It will open a screen where users can delete, add, or change email addresses for the visa applicant, petitioner, and agent.

To protect the privacy of all visa applicants, we will resend the Welcome Letter to all case parties on file, such as the:

· Petitioner,

· Principal Applicant, or

· Attorney of Record/Third Party (if applicable).

If you have an email on file, we will send this letter to you electronically within two business days. Please be sure to check your spam or junk folders. Otherwise, we will send it by physical mail within two weeks.

If you have recently moved or changed your address, please update your contact information by doing the following:

· To update your physical address, please send your updates to us through our Public Inquiry Form at https://nvc.state.gov/inquiry.

· To update your email address directly, log on to https://ceac.state.gov.

Note: If you are unable to update your email, or if you are not a case party listed above, please contact another representative for this case to obtain a copy of the letter.

• @baharikoo ben hep nvc’ den kontrol ettim, 1 hafta YOUR CASE IS CURRENTLY AT:ankara yazdı sabahta mail gelmiş.

• @Ozgur-tunali Merhaba, öncelikle umarım süreciniz bir an önce istediğiniz gibi sonuçlanır.

Ben sizden istenenin bir kısmını pek anlayamadım da. Ben de kendim için görüşmeye gideceğim, eşim ve onun babası sponsorum. Ancak, eşimin tax belgelerinde benim de adım yazıyor (evliyiz diye öyle yapmıştı, ssn numaram var ancak amerikada değildim ve orda çalışmadım uzun bir süredir) bu durumda benim görüşmemde benden de istenir mi bu belge?

• Hizlandirma talebi yapip randevu/mulakat alabilen sevgili dostlar , expedite onayindan ortalama kac gun sonra randevu epostasi aldiniz paylasabilir misiniz ?
    Tesekkur Ederim.

• @timtim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü gözünaydın iyisiyle güzeliyle olur inşallah

teşekkür ederim dostum hepimizin hakkında hayırlısı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.6k

| | | |