DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @demirnaz Çabalarınızın karşılığını almanı gerçekten umut ve mutluluk verici. Can-i gönülden tebrik ediyorum.

• @clestial Geçmiş olsun. Mülakatınızda da başarılar diliyorum şimdiden. Su gibi akıp geçmesi dileğiyle.

• @ekorkut Vizenizi tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda başarılar dilerim..

• @baran-bozdogan Vizenizi tebrik ediyorum. Anlatımınız için şahsım adına teşekkür ediyorum.

• @Tuğberk-Önder 2 kere tebrikler vizeniz ve evliliğiniz için. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @Neslihan-Yaşar teşekkürler ☺

• @bozyuruk çok sağolun ☺

• Bu ileti silindi!

• @cerkezkizi09 Gökçe Hanım, sizinle birebir olarak fazla iletişim kurmamamamıza rağmen süreç içerisinde ne kadar özverili davrandığınızı ve ne kadar çaba gösterdiğinizi gruptaki ve forumdaki diğer üyelere ne kadar yardım ettiğinizi anbean gördüm, takip ettim, feyz aldım. Günün sonunda sizlerin de çabalarının karşılığını aldığını görmek beni ne kadar mutlu etti ne kadar umutlandırdı anlatamam. Sizleri can-i gönülden tebrik ediyorum. Hayatınızda başarılar ve mutluluklar sizi bulsun ve hayat size her zaman acısız olgunluklar getirsin dilerim. Şahsım adına foruma, diğer talihlilere ve müstakbel tüm talihlilere etmiş olduğunuz yardımlar için teşekkür ederim. Bir nebze de olsa karşılığını verebilmek dileğiyle. Tekrar tekrar tebrik ediyorum. Sevgiler.

• @Tuğberk-Önder Tebrik ederim. Yeni hayatınızda mutluluklar 🙂

• @baran-bozdogan hayırlı olsun bundan sonraki yaşımında başarılar dilerim.

• @Tahsin-Sav çok teşekkür ederiz ☺

• @baran-bozdogan tebrikler yeni hayatınızda başarılar

• @Tuğberk-Önder Tebrikler 🙏🏻 yeni hayatınızda mutluluk sağlık ve bol şans sizinle olsun 🧡

• @Tuğberk-Önder tebrikler Amerika'daki hayatınızda başarılar 🙂

• @binbasitom teşekkürler sizinde vizeniz hayırlı olsun😊👍 yolunuz açık olsun

• @Tuğberk-Önder tebrikler yeni hayatınızda başarılar dilerim👍😊🙏

• 21 Temmuz Mülakat Deneyimim

18 temmuzda unganlarda sağlık muayanesi olduktan bir gün sonra ( 19 temmuz da ) saat 3 gibi gidip sağlık raporumu teslim aldım ve mülakat günümü beklemeye başladım. ( bu sırada evraklarımın hepsini defalarca kontrol ettim. )

Mülakat günü gecesi hiç uyuyamadım heyecandan ve 07:45 de olan mülakatım için saat 07:00 da konsolosluğun önündeydim. İçeriye almalarını beklerken telegram grubundan arkadaşlarla görüşüp sohbet ettik ve bu biraz da olsun heyecanımızı kırdı ve bizi iyi geldi.

07:45 mülakatı olanlar çağrıldı bende sıraya girdim ve sıra geldiğinde pasaportumuzu istedi sadece sonra içeri girip o meşhur uzun yoldan ilerleyip sola döndük. Burası mülakata gireceğimiz yerdi.
    İçeri girdikten sonra bir kağıt verdiler okuyup geri vermemizi istediler. ( içinde bildiğimiz şeyler yazıyordu vize red sebepleri vs )
    sonra 330 dolar vize ücretini ödeyip evrakları teslim etmek için hemen yan tarafa geçip beklemeye başladım.
    Numaram yandığımda görevli benden mülakatı türkçe mi ingilizce mi yapmak istediğimi sordu ve türkçe dedim. istediği evrakları hızlı hızlı sayarak istedi.
    5x5 foto
    sağlık raporu
    adli sicil belgesi
    nüfus kayıt örneği
    askerlik durum belgesi
    diploma ve fotokopisi
    banka hesap dökümü
    ais kaydı
    ds 260 confirmation page
    randevu maili çıktısı
    bunları verdikten sonra bazılarını almadı bile. Ama siz ne olur ne olmaz her şeyi yanınızda götürün.

Burada ben banka dökümanını verirken yanımda ev tapusu, araba ruhsatı ve arabanın değerini gösteren sahibinden den ilan olduğunu ve bunu da koyabilir miyim diye sorunca bankada ne kadar para gösterdiğimi sordu 10.000 USD diyince tamam koy dedi ve evraklarımı aldıktan sonra vize görüşmesini yapmak için beklemeye başladım.

Numaramı yandığında hemen gittim ve ingilizce mi türkçe mi yapmak istediğimi bir kez daha sordular ve yine türkçe dedim sonra elimi kaldırıp yemin ettim.
    önünde belgelerimi incelerken sorular sormaya başladı

• Lise diplomamı gördü ve kaç yılında mezun olduğumu sordu
    • Şu an üniversite okuyor musun ne okuyorsun dedi ( burada ben öğrenci belgemi ve transkriptimi de yanımda getirdiğimi isterlerse gösterebileceğimi söyledim hiç gerek yok dedi. ) spor bilimleri okuduğumu söyleyince nice dedi ve güldü
    • Askerliğini yaptın mı dedi hayır dedim tamam dedi ve diğer evraklara bakmaya devam etti.
    • Adli sicil kaydını ve nüfus kayıt örneğini hızlı hızlı geçti ( ben anne kızlık soyadını yanlış yazmıştım bununla ilgili hiçbir şey sormadı bile.)
    • Banka hesabında ne kadar para var dedi ( 10.000 dolar ve evimin tapusu ile araba ruhsatım ve arabamın değeri var gitmeden arabamı da satacağımı söyledim
    • Amerikada nereye gidecekesin orda ne yapacaksın diye sordu. ( Jacksonville Fl ve aile dostlarımızın yanına gidip onların çalıştığı restorantta çalışıp ilk aşamada onlarla kalacağımı söyledim.)
    • Karısınında jacksonville doğumlu olduğunu ve orayı çok seveceğimi söyledi. Görüştüğüm görevli çok cana yakındı ve onu öyle görünce ben de rahatlamıştım biraz.
      sonrasında her şey çok güzel gözüküyor vizenizi onalıyorum dedi. En mutlu olduğum ve rahatladığım anlardan birisiydi.

Umarım herkes bu mutluluğu yaşar ve vizesine kavuşur. Bu süreçte başta @gucarslan olmak üzere bütün yeşilkart forum ailesine çok teşekkür ederim gerçekten istediğimiz bütün bilgiler burda mevcut. Herkesin yolunun açık olması dileği ile 🙂

• @cerkezkizi09 Mükemmel en cok siz ve diger adminler ve bilgiyi paylaşan herkes hak ediyor👍👍😊 tebrikler

• @Emreiner tebrikler yolunu açık olsun👍🙏😊

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1206
  • 4655
  • 4311
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |