Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kramer Vizeniz hayırlı olsun.

• @macis Tebrikler, yolunuz açık olsun

• Herkese selamlar ,

05.07.2023 UNGANLAR SAĞLIK MUAYENESİ DENEYİMİMİZ

Mülakat aldığımızı öğrendiğimiz akşam hemen araştırmalara başladık ve sağlık randevusu oluşturduk.

Mülakatımız 4 Ağustosta olmasına rağmen herhangi bir aksilik , balgam testi vs gibi bir durumda zorda kalmamak adına olabildiğince erken randevu almak istedik.

5 Temmuz sabah 09.20 için randevumuzu oluşturduk.

Randevu talebini her kişi için ayrı ayrı yapıyorsunuz.
    Ben 09.15 , eşim ise 09,20 için randevu talebinde bulundu.
    1 gün sonra randevuların onaylandığına dair bir mail aldık.

Bu mailde istenilen belgeler ;

• Pasaportlarımız

• Ds-260 Confirmation Page (Barkodlu olan en son sayfa ) ( Her katılımcının kendi barkodlu sayfası olması gerekiyor ben ve eşim için ayrı ayrı iki sayfa çıkarttık)

• Covid-19 aşı kartlarımız.

COVID-19 AŞI SAYISI İLE ALAKALI ;

Şimdi biz şöyle bir durum yaşadık , benim 2 doz biontech aşım vardı ve sorunum yoktu fakat ;
    Eşim 2021 de covid geçirdiği için sadece 1 doz biontech aşısı olmuştu ve normalde 2. doz aşı zamanı gelmişti fakat yaptırmamıştık.
    ben Unganlara 1 gün önceden giderek yüzyüze CDC ve Kendi sitelerinde yazan 12 yaş üstü kişiler için 1 doz yeterli yazısı olduğu sormama rağmen bana ;

Eşiniz 2. dozu olmalı ve o şekilde gelmeli yoksa süreciniz ilerlemez şeklinde bir açıklama yaptılar.

Eğer 1.dozu olduysanız ve 2.dozun zamanı daha gelmeden unganlara gidiyorsanız sadece 1 doz kabul ediyorlarmış.

Bu sebeple biz sağlık kontrolünden 1 gün önce Ankara Şehir Hastanesine randevusuz giderek acil servisteki aile hekimliği aşı odasında eşimin 2.doz aşısını yaptırdık.

MUAYENE GÜNÜ

Unganlar çok merkezi konumda çok katlı bej renk bir binada bulunuyor , Kuğulu parka çok yakın ve pasaj gibi bir girişi mevcut

2022-03-16.jpg

Unganların önündeki yol tek şerit ve park yasak o sebeple unganların bir arka caddesine doğru dönüp ara sokaklardaki otoparklardan birine bırakabilirsiniz.

1. AŞAMA

09:20 de 4. katta bulunan (45 numaralı kapı) Unganlara giriş yaptık
    Evraklarımızı teslim ettik , fotoğraf çekilip , belgelerimizi imzaladık.
    3.katta bulunan Düzen lab'a inip Kan verdik ve Ciğer Röntgeni çektirdik. ( Yaklaşık 1 saat sürdü bekleme dahil)
    2 kişi için toplam 95 Dolar ödedik , Dolar yada TL olarak nakit veya kart ile ödeyebiliyorsunuz.
    Ödeme yaptıktan sonra Düzenden ayrılıp üst kata unganlara geri çıktık
    Bize saat 11:45 te tekrar fiziki muayene ve aşılama için gelin dediler.

2. AŞAMA

Tekrar geldiğimizde yarım saat kadar bekledikten sonra sırasıyla bizi içeri aldılar:

Muayene esnası
    Siyah bir muayene önlüğü giyiyorsunuz
    doktor geliyor , bir yandan ;
    şu hastalığınız var mı ? Bu hastalığınız var mı ? Şeker var mı ? Tansiyon var mı ? Kanser var mı ? Kullandığınız ilaç Var mı ?
    tarzında sorular sorarken , bir yandan aşılama yapıyor.

Not : (11 adet dövmem mevcut , sadece yerlerini sordu o kadar )

Ben (30 yaş erkek) ve eşim (26 yaş ) 2 sağ , 2 sol koldan olmak üzere 4 aşı olduk.

Aşılar ; 1-Su çiçeği 2-Kızamık 3-Difteri , 4-Karma aşı (tifüs , tetanoz , boğmaca)
    ( Sizlerin yaşına , cinsiyetine yada önceden olduğunuz aşılara göre değişiklik gösterebilir.)

Daha sonra muayene bitti bir sorun yok yarın saat 15:00-17:00 arası gelip dosyanızı alabilirsiniz dediler.

çıkarken eşim ve benim için Unganlara Toplam 8.088 TL x 2 : 16.176 TL ödeme yaptık.

Ertesi gün belirtilen saatte giderek zarflarımızı ve üstüne zımbalı cd lerimizi aldık.

(Zarfı açmadan konsolosluğa , CD yi ise Amerikaya girerken Aşılama belgemizle beraber CBP memuruna vermemiz gerekiyormuş. bu şekilde bilgilendirme yaptılar.)

Ve yüzümüzde güzel bir tebessümle Atamızı ziyaretimizin ardından Başkentimizden İzmire doğru dönüşe geçtik.

• @Whissper unganlarda sağlık muayenesine girecekler için gayet açıklayıcı bir deneyim yazmışsınız, rehber niteliğinde, tebrikler.

• Slmlar herkese;
    Bizde bugün Ankara’da yaşadığımız mülakatımızı anlatmak istedim.
    Unganlar kısmını geçiyorum zaten 22/06/2023 de gerçekleştirmiştik.sonra dün gidip zarflarımızı aldık (eşim ben ve oğlum)
    Bugün ise mülakat İçin sabah 08.15 de konsolosluk kapısında hazır olduk.sıraya girdik fakat asla içeri çanta,telefon,araba anahtarı,su,yiyecek vs almıyorlar.fakat yol kenarında emanet alan araba var bilginiz olsun.
    İçeri girer girmez ödeme yapmak İçin sıraya girdik sonra ikinci bir sıraya girdik orada evrakları teslim ettik.
    Daha sonra asıl mesele için beklemeye başladık(fakat bu olaylar toplamda 3saati buldu)konsolosluk memuru ile görüşme daha önce evlilik yaptınız mı?
    Hesabınızda ne kadar var?
    Oradaki planınız nedir?gidince nerede kalacaksınız?gibi sorular sordu sonra vizeniz onaylandı 1 hafta içinde belirttiğiniz adrese gelir dedi.önceden buradan okuduğum sarı zarf veriliyor sonra greencard ödemesi yapılıyor du ama bize ne sarı zarf ne de ödeme sordular.bizde usulca çıktık:)
    Herkese başarılar diliyorum:)herkes için hayırlısını da diliyorum.kolaylıklar..

• @ipman slmlar öncelikle vizeniz hayırlı olsun:)
    Size bir soru sormak isterim acaba bu sarı zarf PTT ile mi gönderiliyor yoksa vizeniz onaylanınca konsolosluk tarafından o anda mı veriliyor?
    Şimdiden teşekkürler 🙂

• Herkese selamlar vizesi onaylanan herkesi tebrik ederim ve bizimle de paylaştıkları için çok teşekkür ederim. Dv2023 teki bütün mülakatları tek tek okudum. Bizimde 14 Temmuzda mülakatımız var. Aklıma takıldı net karar veremedim sizlere danışmak istedim. Bizim Green Cardların teslim edileceği adres California da diye yazmıştık. Ama son zamanlarda gelişmeler oldu ve Houston da yeni kişilerle tanıştık ve oraya gitmeye karar verdik. Sizce Adresi Houston diye değiştirmeli miyim ? Çünkü mülakat esnasında memur "Siz adresi California olarak vermişsiniz ama Houston a gitmek istiyorsunuz" şeklinde soruyla karşılaşırsak diye bi an korku düştü içime. Belki Saçma cahilce bir soru oldu ama sizinlerinde yorumlarını alırsam daha sağlıklı olur diye düşündüm. İlginiz için teşekkür ederim...

• @Whissper
    Mülakatınız da böyle sorunsuz ve başarılı bir şekilde sonlanır umuyorum..başarılar

• @Burak-Erdem hiç bir sorun olmaz, isterseniz ilk girişte de değiştirebilirsiniz.

• @uraz-mert vizeniz hayırlı olsun, tebrikler.

• @Whissper çok yararlı bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık.

• @Kramer Tebrikler azmin sonu selamettir derler vizenizi güzel günlerde kullanın. 👏👏 Eh darısı başımıza artık…😄

• @Whissper Detaylı bir deneyim paylaşımı olmuş elinize sağlık. 👍

• @Burak-Erdem, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Herkese selamlar vizesi onaylanan herkesi tebrik ederim ve bizimle de paylaştıkları için çok teşekkür ederim. Dv2023 teki bütün mülakatları tek tek okudum. Bizimde 14 Temmuzda mülakatımız var. Aklıma takıldı net karar veremedim sizlere danışmak istedim. Bizim Green Cardların teslim edileceği adres California da diye yazmıştık. Ama son zamanlarda gelişmeler oldu ve Houston da yeni kişilerle tanıştık ve oraya gitmeye karar verdik. Sizce Adresi Houston diye değiştirmeli miyim ? Çünkü mülakat esnasında memur "Siz adresi California olarak vermişsiniz ama Houston a gitmek istiyorsunuz" şeklinde soruyla karşılaşırsak diye bi an korku düştü içime. Belki Saçma cahilce bir soru oldu ama sizinlerinde yorumlarını alırsam daha sağlıklı olur diye düşündüm. İlginiz için teşekkür ederim...
    İnşallah mulakatiniz güzel geçer ve umuyorum tekrar çekilişe katilmazsiniz 😅

• Merhaba.
    03.07.2023 tarihli Unganlar randevumuz için deneyimimi paylaşmak istiyorum.

03.07 yani pazartesi sabahı İstanbuldan yola çıkıp Grand Ankara otele yerleştik. Yürüme mesafesi 10dk idi. Randevumuz 11:10-11:15ti. Asıl talihli eşim. Unganlara saat 10 civarı gittik ve direkt işlemlere basladılar. Öncelikle unganlar görevlisi Pasaport, Ds260 confirmation page, covid19 aşı kartı çıktısı ( e-nabız üzerinden aldık. eşimin 2 benim 3 aşım var) normal aşı kartımızı (kabin memuru olduğumuz için menenjit ve sarı humma aşımız var) aldı. Yarım saat kadar bekledikten sonra bize belgelerimizi vererek bir alt kata düzen laboratuvarına yolladılar (DS260 sayfasını direkt işlem bittiği için geri verdiler fakat diğer verdiğimiz belgeleri yeniden unganlara geldiğimizde aldılar). Düzen laboratuvarı kalabalıktı. Eşimden (31) Akciğer röntgeni ve kan tahlili istendi. Benden (22) extra idrar tahlili istendi. Burada ödemeleri eşim yaptığı için net bir fiyat bilmiyorum fakat yaklasık 130 dolar ödedik. Biz yanımıza nakit dolar almıştık bu sayede ödeme işlemlerini sorunsuz hallettik. Önce ikimizde kan verdik 1er tüp. sonrasında ben idrar röntgeni, eşimde röntgenini verdi ve bizi yeniden unganlara yönlendirdiler. Saat 12de geri gelmemiz gerektiğini yemek yiyebileceğimizi söylediler.

Saat 12 olmadan geri geldik ödemeyi doktor muayenesinden önce mi sonrasında mı yaptığımızı hatırlamıyorum fakat iki kişi 620 dolar ödedik. Yeniden beklemeye başladık. Önce eşim sonra ben çağırıldım. Eşime muayenedeyken nereye gideceksin, ne iş yapacaksın, genetik bir hastalığın var mı, tiroitin var mı gibi sorular sorulmuş. Benim muayenemde önce boy kilo ölçümü yapıldı. ne iş yapacaksın, hangi bölümden mezun oldun, eşinle nasıl tanıştın soruları soruldu. Gözlük kullanıyor musun diye sorduğunda Dr. Mehmet Ungan, önceden kullandığımı İlasik göz operasyonu geçirdiğimi söyledim. Epikriz raporumu, reçetemi ve gözlüğümü yanımda götürmüstüm fakat istemedi. 2 iğne (içinde 4 adet aşı varmıs) uyguladı. sonrasında üstümü giyinip dışarı çıktım.

Unganlar görevlisi ertesi gün 3-5 arası gelip dosyanızı alabilirsiniz dedi.

Ertesi gün 2:40 civarı gittik belgelerimiz hazırdı extra bi işlem yapılmadan belgemizi teslim aldık.

Beyaz-Gri renk aralığındaki dosya kapalıydı bunu mülakat günü götürmemiz gerekiyormuş. Dosyanın üzerinde aşı kartı ve CD vardı. Bu aşı kartını ve CD’yi Amerikaya girişte görevlilere vermemiz gerektiği söylendi. CD zarfı da mühürlü açılmaması gerekiyor.

• @Burak-Erdem

Öncelikle mutlu bir sonuç alırsınız umarım.

Formu doldurmamızdan neredeyse 1.5 yıl geçtiği için planlarımızda değişiklik illa ki olabilir. Bunu normal bi şekilde beyan ederek bi sorunla karşılacağınızı sanmıyorum.

• @teamspirit tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@uraz-mert PTT...

• ⭐⭐

@numiayin Merhaba, gecmis olsun ve birinci asamayi atlattiginiz icin de gosunuz aydin. Fakat imzanizin olmamasini anlayamadim, malum forum kurallari geregi imzaniz olmali lutfen vize surecinizi imzaniza tasir misiniz?

• @Darko Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. İnşallah olursa söz bir daha çekilişe katilmam🤣🤣🤣 Allah inşallah bize gelen fırsatı önümüzdeki sene sizede verir☺☺☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |