Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@isotti lise diplomanız varsa onu götürün.
    yoksa, okuldan alacağınız kapalı zarf transkript ve ıslak imzalı öğrenci belgesi götürmelisiniz.

• Merhabalar, sağlık raporu için randevu alacağım. Fakat DS260 formunu da güncellemem gerekiyor. İlk önce Sağlık raporu randevusu alıp sonra DS260 formunu güncellesem sorun olur mu? AIS kaydını formu güncellemeden yaptım. Formu tekrar güncelleyince barkod numarası değişiyor mu? Teşekkür ederim.

• Dosya taşıma için konsolosluklara atabileceğim taslak bir mail var mı? Cevaplarsanız sevinirim

• Merhabalar. 15 Agustosta Maskat'ta mulakata girecegim. 2020 yilinda Pandemi nedeniyle yurt disinda bulunan universitemi dondurup Turkiye'ye gelmistim. Bu sene basinda okul kaydimi sildirdim fakat ds260 formunu doldururken universite bilgilerimi girmistim. Formu actirip universite bilgilerimi silmeli miyim? Silmeyip bunu mulakatta belirtsem problem olur mu? tesekkur ederim.

• 27 Haziran 2023 saglik kontrolu yapildi. Ulke : Umman/Maskat - Klinik: NMC Specialty Hospital
    Muayene 45 dakika kadar surdu.
    Ilk once 3.katta doldurmam gereken belgeleri doldurdum. Kisisel bilgiler ve hastalik gecmisim olup olmadigini iceren belgeler. Daha sonra boy kilo olcumu ve kan alimi oldu.
    Cevirisi yarim olan dokumanlarimin ulkeye donunce cevirileri pdf seklinde taranip gonderilmesi istendi. (noter tastigi veya apostil istenmedi)
    Antikor testimde degerlerimin tumu pozitif ve diger asilarim(tdap, covid, influenza) tam oldugu icin ucret 75 oman riyali odedim.
    Doktor kotu aliskanlik sorulari sormadi sadece gecmisimde cerrahi operasyon gecirip gecirmedigimi sordu.
    Doktor muayenesi sonrasi rontgen cekildi ve oradan sonra gidebilirsiniz dediler.
    Sonuclar mulakattan 1 gun once klinige gidilip alinacak bilgisi verildi.
    Muayeneyi mulakattan birkac ay once olursaniz amerikaya gidis konusunda ayrica bilgilendiriliyorsunuz cunku vizeniz onaylanirsa muayeneden itibaren 6 ay icerisinde abd'ye gidebilirsiniz.

• @ozanurgun exceli paylaşır mısınız benimle

• @skizartici maalesef böyle bir taslak mail yok, kimi sadece taşımak istiyorum yazdı kimi sayfalarca mail attı. siz kendi içinizden nasıl geçiyorsa o şekilde mail hazırlayıp yollayın takdir zaten konsolosluğun. Bol şans

• ⭐⭐

@aliispi Bu konunun ilk iletisine bakın lütfen.

• ⭐⭐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• @beyzakr çevirisi yarım olan dökümanlar nelerdi?

• @san_diego86 bir yandan schengen'e başvurun hazır olsun, şu aralar sıkıntılı vize görüşmeleri, yaz dönemi de olduğu için çok yoğunluk var, dosya taşıma maillerinizi de taşınabilecek heryer için yoğun bir şekilde atmaya başlayın.

• @skizartici merhaba aşağıdakine benzer bi mail yazabilirsiniz. Daha önceden adminler taslak olarak vermişlerdi.

Case Number : __________

Principal Applicant : __________

Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY

Date of Birth : __________

Dear Sir/Madame

My name is __________ I won the green card lottery (DV 2023) from Turkey via the European region.

buraya neden dosya taşımak istediğiniz ile ilgili bir açıklama yazın.....

So that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara /TURKIYE to taşımak istediğiniz konsolosluk.

Attached you can find proof that I won the green card lottery.

If you are not the authorized person, I request you to give information about this matter to the authorized person.

I am looking forward to hear your positive response.

Thanks in advance for your time.

• @san_diego86 Dünya üzerinde gidebileceğiniz tüm ülkere taşımaya çalışın bence shengen ile sınırlı kalmayın. Sürecin bitmesine çok az bir zaman kaldı.

• @beyzakr hayırlı olsun mülakat deneyiminizide bekliyoruz. Ankara dışında her yer antikor testini kabul ediyor anlaşılan.

• @beyzakr deneyim paylaştığınız için teşekkür ederim. darısı başımıza. bizim muayene 2 ağustos.

• @skizartici bence taslak olmasa daha iyi. kendiniz yazın. nedeni belirleyin.
    daha özenli olacak.
    bir de şimdi zaman çok kısıtlı oldu artık bence zaman kaybetmeden yazın.
    kısa ve net olursa daha iyi olur.

• @sean_86 yetiskin tip asilar listesi ve antikor testimde bazi yerler turkceydi onlarin tam ingilizcesini istediler.

• @bozyuruk bugün Maskat için konsolosluk sitesinden form doldurdum ve vize şirketinin tavsiyesi üzere de Fransa'dan shengen alabilmek için müracaat ettim. Maskat'ı da ilk sizden duymuştum. Ben işin açığı Ankara'yı beklerim diyordum da iş Ankara'ya kalırsa yalan olacak o netleşti. Nakit sıkıntım da var. İyi kötü bir arabam var ve öğretmen maaşı giriş çıkışlarıyla işi Ankara'da kotarırım dedim. Şimdi hangi ülkelere atayım hangi ülkeye nasıl gidebilirim ve maliyetleri ne olur diye başka bir yere de başvuramıyorum işin kötü kısmı. Ama dediğiniz gibi süre çok az kaldı Maskattan olumsuz cevap gelirse ilk olarak hangi ülkelere başvurmalıyım onu da bilmiyorum açıkçası. Çok uzattım özür dilerim, ben dediğim gibi Ankara nasılsa çağırır mantığıyla harekete geçemedim. Şimdi de çok mu geç oldu bilmiyorum. Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.

• @teamspirit teşekkür ederim cevabınız için. Gönderebileceğim yerler hakkında bilginiz ya da tavsiyeniz var mıdır?

• @san_diego86 ya hala diyorsunuz ki maskat dan olumsuz cevap gelirse.... Neyi bekliyorsunuz. Neden tüm konsolosluklara mail atmıyorsunuz....şaşıyorum size...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |