DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mr-Yavuz çok teşekkürler.

• @san_diego86 merhaba vakit kaybetmeden gidebileceğiniz tüm ülkelere mail atin. Bu sene viyana, maskat honkong dosya taşımayı kabul etti. Gecen sene Barbados'a kadar giden arkadaşlar olmuştu. Kendizi shengen bölgesi ile sınırlamayin.

• @bozyuruk teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐

@muhammedd, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Salamlar, ben ds 260 formunda karimin benimle gelecegini yazmisam, amma dosya tasima transferi icin Cine yollanacagim, olumlu olub olmayacagini bilmediyim icin ilk once tek bas vuracagim egerki bana kisa zamanda mulakat verirlerse neden karimin ds de gelecegini yazipda mulakata getirmedigini sorarlarmi? Veya uzun tarihe verselerde diyelimki karim Cin vizesini almadi bu zaman nolucak? Men viza onayi alirsam karim eski konsollukda vize ala bilirmi? O zaman yeniden KCC mulakat vermelidir?

Sorunuzu tam anlayamadim ama, esinizin de gelmesini istiyorsaniz ona da dosya transferi yaptiginiz yerden vize almalisiniz , sure daraliyor cunku, erteleme icin vakit olmayabilir. Kisaca ayri ayri gidip, tekrar mulakat almak teknik olarak mumkun olsa da bu buyuk bir risk.
    Esiniz sizinle gelmezse ve dosyanizda da varsa tabii ki sorarlar gelip gelmeyecegini.
    Esiniz transfer yaptiginiz ulkenin vizesini alamaz, mulakata giremezse ve 30 Eylul'e kadar vizesi basilmazsa onun icin surec iki sekilde olur.

1. Seyehat edebilecegi bir konsolosluktan tekrar mulakat planlanmasini talep edebilirsiniz (sure kisitli ve garantisi yok).
    2. Sadece sizin vizeniz basilir. Esiniz F2A Vizesiyle sansini deneyebilir,bu yontem de bir kac sene surer.

• @san_diego86 Dosya taşımanın Shengen ile doğrudan bir ilgisi yok. Viyana' ya dosyasını taşıyan çoğu kişinin vizesi yoktu. Vize isteyen ülkeler de oturum vizesi istiyor. Vizeyi beklemeden mail atıp dosyanızı taşımaya çalışın.

• Merhaba,

Dosya taşımak için case number'ın current olması gerekiyor mu?

• @ozanurgun çok teşekkürler, bunu bilmiyordum. Biraz araştırmak lazım demek ki.

• ⭐⭐⭐

@ICu numara cutoff olursa ilgili konsoloslukla iletişime geçip dosyanızı taşımayı denemeniz gerekir ama numaranız cutoff değilse KCC ile iletişime geçip taşımanız gerekir. İkisininde kendine göre dezavantajları var eğer yurtdışında bir ülkede oturumunuz varsa numaranız cutoff olmadan KCC ile iletişime geçip taşıtmanız daha kolay olabilir ama oturumunuz yoksa KCCyi ikna etmeniz zor direk ilgili konsolosluğu ikna etmeye çalışmak daha iyi bir seçenek bence

• @Emre-Kurtulmuş
    Peki KCC kabul etti diyelim ve dosya taşındı. O zaman ne olacak? Numaranın cutoff olması mı beklenecek veya cutoff olmadan da mülakat alınabilir mi?

• @ICu cutoff olmadan mülakat alamazsınız. Mülakat için cutoff olmasını beklemeniz gerekiyor.

• @Mr-Yavuz hayırlı olsun, sizin adınıza çok sevindim. ben de Viyana'ya defalarca attım ama tekrar atmayın lütfen gibi cevap gelince atmayı bırakmıştım. tekrara düşünce hiç almazlar diyerek. demek ki ben de -asıl siz lütfen- deyip bastırmalıyım.

• ⭐⭐⭐

@ICu cutoff olmadan mülakat alamazsınız normalde ama daha önce bir defa böyle bir hata yapılmış sanırım cutoff olmayan numaraya mülakat vermişler ama bu her zaman olacak diye bir şey değil tabii ki

• ⭐⭐

@ICu Gerekmiyor, konsolsoluk kabul ederse dosyaniz tasinabilir.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Her zaman KCC ile tasinmasi geremiyor, current olmadan dosyalar tasinabiliyor, konsolosluk kabul edip dogrudan KCC ile iletisim kurup islemi gerceklestirebiliyor.

• @lumos
    Peki mülakat durumu? Dosyanız current olmadan taşınsa bile mülakat alamazsınız deniliyor. Siz ne diyorsunuz?

• @ICu Current olmadan mulakat verilmesi teknik olarak mumkun degil. Bunun dosya tasimayla bir alakasi yok

• ⭐⭐

@ICu Mulakat alamazsiniz, sadece cok ozel bir durumda bu mumkun. Ozel durum da Nobel'e aday olmak minvalinde bir baglam.

• @sevcanozge bu şans meselesi kabul etmek zorunda değiller ama denerseniz de siz bir şey kaybetmezsiniz. 🙂 Kabul ederlerse çok şey kazanırsınız. Çok kesin bir şekilde artık atmayın dedilerse bilemem tabi ama ben sadece Viyana ile sınırlı kalmamanızı öneririm. Her yere atın.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, 21 temmuzdaki mülakatım için belgeleri toplamaya başlayacağım şu an üniversite de ingilizce hazırlığı bitirdim. Lise diploması gerekiyor mu? Ya da öğrenci belgesi olması yeterli midir? ( mülakatım ankarada olucak)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |