DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@barisozkan_ bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

• Sayın Crazycells,

Ben de DV-2024 talihlilerindenim, DS-260 formunu bu aralar dolduracağım ancak aklıma takılan bir konu var. Mevcut pasaportumda 2 ay süreli ve tek girişli bir Rusya vizesi var ve ben Mayıs ayında Rusya'ya giriş yaparak bir hafta konakladım.

Şimdi DS-260'da beyan edeceğim pasaportta bu vizenin olması bir sıkıntı yaratır mı? 2. bir pasaport alarak mı ilerlemeliyim?

Bu konuda görüşlerinizi rica ederim.

Teşekkürler,
    Saygılarımla,

Armağan

• @baran-bozdogan Başlığın ilk yorumunda belirttiği "...formu doldurduktan sonra KCC'den gelecek maili sabırla beklemek..." kısmı için demiştim. Yani randevu tarihleri 1 Ekim'de mi açıklanıyor yoksa başvuru tarihine göre 1 Ekim'i beklemeksizin mi dosyamız aktif olup randevular belirleniyor, orasını tam anlayamadım maalesef.

• ⭐⭐⭐

@Armağan-Yılmaz Merhaba, tebrikler oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Sorun olmaz, sonucta vizeniz vardi ve seyehat ettiniz. Yeni pasaport da olsa bu seyehati belirtiyorsunuz. Haliyle yeni bir pasaport beklemeden bir an once formunuzu doldurun derim.

• ⭐⭐

@Armağan-Yılmaz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın Crazycells,

Ben de DV-2024 talihlilerindenim, DS-260 formunu bu aralar dolduracağım ancak aklıma takılan bir konu var. Mevcut pasaportumda 2 ay süreli ve tek girişli bir Rusya vizesi var ve ben Mayıs ayında Rusya'ya giriş yaparak bir hafta konakladım.

Şimdi DS-260'da beyan edeceğim pasaportta bu vizenin olması bir sıkıntı yaratır mı? 2. bir pasaport alarak mı ilerlemeliyim?

Bu konuda görüşlerinizi rica ederim.

Teşekkürler,
    Saygılarımla,

Armağan

DS260 ı doldurmakta çok gecikmişsiniz 😞

• ⭐⭐

@barisozkan_ İlk bülten Ağustosta yayınlanır ve ilk mülakat mailleri Ağustosta gelir.
    Her ay bülten açıklanır. Son 8 yıla ait tablo şurada, inceleyin isterseniz.
    Numaranız current olduktan sonra Ankara'nın performansına göre mail beklemeye başlayabilirsiniz.

• Türkiye kazanan sayısı temmuz ayında mi ağustos ayında mi belli olacak

• @hsn-kartal sayılarla dv2023 başlığını gezerken gördüm, dv2023 için 08.07.2022 cuma günü açıklanmış.

• ⭐⭐

@Revolter Bravo. Size lazım olabilecek önceki yıllara ait sayılar, aşamalar ve mülakat deneyimleri gibi başlıkları okumanız hayrınıza olacaktır.

• @Serap-2 Teşekkür ederim 🙂 Forum derya deniz olduğu için hiçbir zaman tam anlamıyla tüm başlıkları okumak mümkün değil gibi ama kendimi geçen senenin talihlisi olarak düşünmek öğretici oluyor.

• Yasaklı

@fyrnaa Sizin dosya numarası da benimki gibi yüksek. Siz dosyanızı farklı ülkeye taşımayı planlıyor musunuz? Eğer öyleyse size özelden yazıyorum bu konuyla ilgili yeni bilgi öğrendikçe birbirimizi update ederiz

• @salih-atilla bize gönderdikten sonra mail gelmedi herkese geliyomu meil

• Yasaklı

@Serap-2 Bu çok etkiler mi Serap hanım? Ben de 05 Haziran'da doldurdum ds260'ı. Ya da farklı bi ülkeye dosyamı taşısam bu dezavantaj halen önüme çıkar mı? Hiç bana çıkacağından ümidim yoktu o yüzden bakmakta acele etmemiştim ama hata etmişim tabiki 😞

• Yasaklı

@asper Çok teşekkür ederim bilgi için 🙏🏻

• @adaderyaela yok öyle bisey form doldurunca eğer kendiniz isterseniz kendinize gönderiyorsunuz

• ⭐⭐

@adaderyaela Form doldurup submit ettikten sonra çıkan menüde kendinize mail olarak gönderme seçeneği mevcut bazı talihliler bunu yaparak kendilerine mail atmışlar bu sistem tarafından otomatik gelen bir mail. Size mail gelmemiş olması bu işlemi yapmamış olmanızdandır bir sorun değil yani mail gelmemesi. Asıl bekleyeceğiniz mail mülakat için olmalı fakat bazen mail gelmeyebiliyor bu sebeple süreci yakından takip etmeniz faydanıza olacaktır.

• @baran-bozdogan merhaba Viyana ve hkg a nasıl mail attiniz direk konsolosluk adresine mi attınız acaba ? Mülakat aldığınızda mail kcc den mi geliyor ilgili konsolosluktan mı ? Bilgi verebilir misiniz tşk
    Case no .2023EU10XXX
    Ds260.confirmation .04/11/2023

• ⭐⭐

@Emy-0 Mülakat mailleri her zaman KCC tarafından gönderilir ve ceac sisteminden kendiniz kontrol edebilirsiniz. İlgili konsoloslukların mail adresleri web sitelerinde yazıyor dosya taşıma isteğinizi konsolosluklara mail ile iletebilirsiniz.

• @omerars ankara performansının 2024 için iyi olacağını umut ettiğim için henüz planlamıyorum ama şayet bu sene gibi olursa tüm tuşlara basacağız. zaten forumda okuduğum kadarıyla dosya taşımak da öyle kolay bir şey değilmiş. bu sene viyana ve maskat, sağolsun yardımcı olmuşlar

• ⭐⭐

@omerars Ankara için etkiler ama sizin CN zaten 20binlerde mesela bu sene ancak 10binlere geldi onun üstündekiler Ankara'dan mülakat alamadı önümüzde bir ya da iki dağıtım daha var kaça kadar gelir bilmiyoruz. 10 bin üzeri olan arkadaşlardan dosyasını taşıyabilen taşıdı. Sizin zamanınızda ne olur bilinmez.
    Başka ülkeye taşırken submitin önemi yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |