Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ryback 2-3 günden biraz uzun sürecek gibi.

alt metni

Yazılı karar gelecek'ten ne anlamamız gerekiyor? Evrak mı isteyecekler, bir fikriniz var mı?
    Diğer forumlarda 120 günden fazla süren dosyalar olmuş

• @sChAdOw Bu hemen o gün postaya hazırlanan sonuç belgesi. Online kontrol etmeye devam edin. Ben uzun süreceğini zannetmiyorum.

• merhaba! biyometrikten sonra asagi yukari 3-4 ay sonra gelecek olan interview tarihini ertelemek mumkun mudur ? diger sorumda mail yoluyla gelen interview tarihi ayni zamanda e-mail ya da uscis account’undan da bildiriliyor mu ? tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@johnserim, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhaba! biyometrikten sonra asagi yukari 3-4 ay sonra gelecek olan interview tarihini ertelemek mumkun mudur ? diger sorumda mail yoluyla gelen interview tarihi ayni zamanda e-mail ya da uscis account’undan da bildiriliyor mu ? tesekkurler!

Evet, postayla gönderilen her şey ayrıca USCIS hesabınızda da görünüyor. Randevuyu ertelemek mümkün ancak istediğiniz tarihe vereceklerini sanmıyorum. Birkaç aydan fazla gecikmeye neden olabilir.

• Ben farklı tarzda bir soru soracağım: Benim şu anda greencardım var fakat orda tanıdık kimse olmadığından sanırım ilk iş deneyimimi orda yapamayacağım. Yani orda tek başıma yeni baştan bir hayat kuramayacağım gibi geldi o yüzden 1-2 sene almanyada çalışıp deneyim kazanıp gitmek istiyordum (ailem almanyada yani yerleşmek daha kolay oluyor). Greencardımı kaybetmemek için ağustosta giriş çıkış yapacağım tekrar. Fakat sonrasında eğer kaybedersem tekrardan kazanabiliyor muyum? Ve ne koşullarda kaybediyorum?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Laçin-Boz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Ben farklı tarzda bir soru soracağım: Benim şu anda greencardım var fakat orda tanıdık kimse olmadığından sanırım ilk iş deneyimimi orda yapamayacağım. Yani orda tek başıma yeni baştan bir hayat kuramayacağım gibi geldi o yüzden 1-2 sene almanyada çalışıp deneyim kazanıp gitmek istiyordum (ailem almanyada yani yerleşmek daha kolay oluyor). Greencardımı kaybetmemek için ağustosta giriş çıkış yapacağım tekrar. Fakat sonrasında eğer kaybedersem tekrardan kazanabiliyor muyum? Ve ne koşullarda kaybediyorum?
    Teşekkürler.

Yanlış konudasınız. Şu konuyu inceleyin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @hilalk hayir, Virginia

• Bu sabah 7 de gorusmem vardi LA ofisinde.
    6:30 gibi gittim cok sira vardi en az 70-80 kisi hizlica iceri almaya basladilar ve 7:20 de yukari alinmistim.Cep telefonu sirt cantasi vs aliyorlar ama ben hic bir sey goturmemistim direkt randevu kagidi kalifornia ehliyeti greencard ve Turk pasaportu disinda.
    Zaten kagitta ek belge getirin falan da demiyor millet ne diye bir suru ansiklopedi kalinliginda belgeler getirmis onu da anlamadim.
    Yukari ciktim foto cektiler parmak izi kontrolu yaptilar ve bekleyin sizinle gorusecek kisi sizi cagiracak dedi.Orada onunde duran kagitta zaten kiminle benle gorusecegi onden belirlenmis agent in ismi yaziyordu.
    Agent beni iceri cagirdi odasina goturdu 1 cumle yaz dedi ve sonra yazili bir cumleyi okuttu.Ardindan civic testi yapti 5 soru sordu ve hizlica ilerledi.Isyeri adresimi sordu bilmedigimi soyledim ama google dan aratirsan cikar dedim google dan arayip buldu sonra onu forma ekledi.
    Kac kere yurtdisina ciktigimi sordu onu da tam hatirlamadigimi soyledim.
    Klasik formda olan sorulari sozlu olarak cevaplamami istedi daha once hapise girdin mi kacak girmeye calistin mi komunist partiye uyemisin vs gibi genel sorular.
    Sonra approved oldu tebrikler ne zaman yemin etmek istersiniz dedi en erken ne zaman ver dedigimde 15 ine yer oldugunu soyledi 3 gun sonra gidip yemin edecegim bayag basitti toplasam 15 dk surmemistir gorusme.

• alt metni

Ayin 15 i itibari ile vatandaslik islemi tamamlanmistir.

8-10 ay gosteriyordu USCIS sistemi basvuru baslangicinda.

• Merhabalar. Askerligini yapmis arkadaslar icin bu soruya formda "yes" veya "no" olarak mi cevap vermemiz gerekiyor. Bu soruya no olarak cevap verdim. Yes mi olmali? Tesekkurler.

Did you EVER receive any type No of military, paramilitary (a
    group of people who act like a
    military group but are not part
    of the official military), or weapons training?

• @methecan82, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar. Askerligini yapmis arkadaslar icin bu soruya formda "yes" veya "no" olarak mi cevap vermemiz gerekiyor. Bu soruya no olarak cevap verdim. Yes mi olmali? Tesekkurler.

Paramiliter diyor yani silahli orgute katildin mi gibisinden.
    Hayir diyip geciniz.

• Tesekkurler. Aslinda Military ve Paramilitary ayni anda geciyor. Kafam karisti biraz. Bu soruda da arada kaldim. Acaba bunlar YES mi olmali zorunlu askerlikten dolayi? Tesekkurler

Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or
    otherwise participate in, a
    military unit?

Merhabalar. Askerligini yapmis arkadaslar icin bu soruya formda "yes" veya "no" olarak mi cevap vermemiz gerekiyor. Bu soruya no olarak cevap verdim. Yes mi olmali? Tesekkurler.

"Yes" demeniz ve "compulsory military service" diye aciklama yapmaniz gerekiyor.

• @Betfair39 Military var basinda.

• @Ryback Tesekkurler. Bu konuda duzeltme yapabiliyor muyuz acaba interview'de .Hatali olarak No yazmistim formu doldururken. Tesekkurler tekrar.

• @Ryback Tesekkurler. Formu doldururken hata yapmisim. Bunu interview sirasinda duzeltebilir miyiz ?Tesekkurler

• 2-3 tane bu sekilde soru soruyorlar zaten ulkenizde askerlik yaptiniz mi vs diye.

(a group of people who act like a military group but are not part of the official military)

TSK paramiliter bir grup degil 🙂 Nato uyesi ulkenin resmi askeri gucu.

Have you ever participated or served in a military unit diye bir soru olmasi lazim buna ek olarak ona askerlik yaptiysaniz evet diyorsunuz.
    Ben askerlik yapmadigim icin ikisine de hayir demistim.

Daha ayrintili bilgisi tecrubesi olan varsa aydinlatir diye dusunuyorum.

alt metni

• @razorjimmy, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

06/03/2023 guncelleme- Pasaportum 7 haftanin sonunda ulasti. Naturalization belgem halen gelmedi. Birkac hafta daha gelmezse travel.state.gov’a ulasmaya calisacagim. Anne, baba ve kardesime I-130 basvurusunda bulundum. Anne ve babam icin tahmini bekleme suresi 6 ay, kardesim icin 7 ay olarak gozukuyor.

7 ay mi gorunuyor? nasil olabilir ben baktigimda 84 ay gorunuyor kardes icin?

@Ryback Tesekkurler. Formu doldururken hata yapmisim. Bunu interview sirasinda duzeltebilir miyiz ?Tesekkurler

Düzeltebilirsiniz.

• @Betfair39 ben de anlamadim acikcasi. Kardesim 11 yasinda oldugu icin olabilir mi acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |