DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Revolter Gürcistan'dan gelen mail hiç gelmeyen veya olumsuz gelen maillere benzemediği için biraz heyecanlandırıyor. Ancak sanırım görevlinin hatalı karar vermesi sonucu gönderilen bir mail. Dosya taşımak adına ifadeler kullanmama rağmen bana da ustraveldocs.com yönlendirmesi geldi. Talimatları takip ettiğimde "Reschedule NVC Appointment (applicants rescheduling interview originally scheduled by NVC/KCC)" bu acı sürpriz ile karşılaştım. KCC'nin var olan bir mülakat planlaması gerekiyor. Tabi tercihen bu kısmı bilmiyordum ben dosya taşımak için iletişim kurmak istemiştim denilebilir. Kişisel süreçleri kendi adıma baltalamak istemem.

• @Jonni merhaba. Dosya taşıma için mail atmaya gitme ihtimalinizin en yüksek olduğu ve dosyanızın kabul edilme ihtimalinin en yüksek olduğu konsolosluklardan başlamalısınız tabi ki. (Deneyimleri ve Excel listelerini incelerseniz daha önce dosya taşımayı kabul etmiş konsoloslukları görebilirsiniz.) Yani, Konsolosluklar sizin akrabanız buradaymış taşıyalım dosyanızı demiyor. Örneğin, ben Almanya’da bulunduğum zaman Frankfurt’a mail atmıştım ama oturumsuz kabul etmediklerini söylemişlerdi. Tanıdığınızın olması, vizenizin olması çoğu zaman yeterli olmuyor maalesef. Artık seçme lüksünüzün azaldığı döneme geldiğimiz için elinizden geldiğince her yere mail atmanız mantıklı olabilir. Bunun araştırmasını yapıp karar verecek olan sizsiniz. Birçok kişi onlarca konsolosluğa mail atıyor düzenli olarak. Current olma olayı da yoruma açık bir şey değil zaten. Açıklanan numara sizin numaranızdan büyükse current olmuşsunuzdur değilse olmamışsınızdır. Current olmadan da dosya taşınabiliyor tabi ki current olmadınız diye beklemek zorunda değilsiniz. Örnekler mevcut, inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

• @azikocan Merhabalar, aslında belirtilen konsoloslukta herhangi bir işleminiz yoksa talimatları takip etmenize gerek yok, ''Provide Feedback'' kısmını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Birçok vize süreciyle alakalı belirtilen portalda işlem yapılabilmekte lakin dosya taşıma talepleriyle alakalı portalda sunulan bir yöntem yok aslında. Eğer belirtilen konsoloslukta bir mülakat planlamanız olduysa o zaman profilinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekmekte.

• Adsız.jpg

Montreal'in bu kadar çok 221g sebebiyle red verilip ap ye bırakılması normal mi? Konu yoksa tamamen orada mülakata giren profiller ile mi alakalıdır? Bu şekilde görünce biraz moral bozukluğu oldu içimi rahatlatmak için sizinle paylaşmak istedim sizin fikirleriniz nedir bu konu hakkında?

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 içinizi şöyle rahatlatın bence Montreal seçeneğiniz olmasa ankaraya kalmış olsanız şimdiye çoktan umudu kesmiştiniz o numara ile onun için şu an en iyi şans ihtimalinizin olduğu bir noktadasınız bence. Konsolosluğun evrak, sağlık muayenesi gibi adımlarını olabildiğince doğru takip etmeye çalışıp APye kalma ihtimalinizi düşürmeye çalışırsınız. Tam emin değilim ama yanlış hatırlamıyorsam kanadada uzun süren bir sağlık süreci oluyor gibi hatırlıyorum ondan kaynaklı apde kalmalar olabilir

• @Emre-Kurtulmuş Sağlık randevusu konusunda şimdiden kurum ile iletişim halindeyim aşı konusunda bana boş bir ingilizce form gönderdiler ve o formu Türkiye'de ki aile hekimine tarihleri ile beraber imzalatmamı istediler. Dediğiniz gibi şu anda dosyayı taşıyamadan Ankara'yı beklemekte vardı çok haklısınız. Süreçte hata yapmamak adına sürekli araştırıyorum ve bilgisi olan arkadaşların fikirlerine danışıyorum. Herkese süreç boyunca bol şans ve başarılar diliyorum. Destekleriniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Jonni Maalesef hala yanilgi icindesiniz ve zaman kaybediyorsunuz, adres hic bir isinize yaramaz, bilakis birilerinin olmasi ancak kacma riski profili cizer, son senelerde bir kac suursuz boyle yaptigi ve ic siyaset rezalet oldugu icin herkes potansiyel kacak...

Bireysel ve karsilikli sorular sormadan once lutfen forumu kullanin.

• @ugurbocegi Montenegro dosyalarını KCC Belgrad´a yönlendiriyor.

• @memetk selamlar dosyayı Belgrad'a taşımak için mi Karadağ oturum izni aldınız yoksa önceden var mıydı ve almanız ne kadar sürdü?

• Bu tüm ülkerelin bulunduğu mail adreslerine nasıl ulaşabilirim

• @talhabakunin Merhabalar, bu link üzerinden öğrenebilirsiniz ; List of U.S. Embassies and Consulates

• Arkadaslar merhaba, biz Viyanadan mulakat aldigimizda gecerli vizemizi maile eklemistik, vizesi olanlar mutlaka bunu yapsin, ornegin benim haziran 18 e kadar vizem vardi, esimin ve kendimin vize forograflarini ekledik su tarihten bu tarihe kadar vizemiz var, hicbir sorun teskil edecek bir seyimiz yok diye mail attik butun avrupadaki konsolosluklara, en son Viyana donus yapti belki bu da en onemli bir etkendir, vizesi olan arkadaslarin bu sekilde mail atmasini tavsiye ederim ✌

• Arkadaşlar merhaba, uzun süredir mail atıyorum bugün Türkmenistan'dan aşağıdaki gibi bir mail aldım ama ne yapacağım hakkında bir bilgim ok maalesef bu hususta yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

"Greetings,

Thank you for your inquiry. We can accept and process your DV application if:

· Your DV visa case status at KCC is “current and ready to be scheduled”.

· You can travel to Turkmenistan. Please note that U.S. Embassy is unable to assist with any travel arrangements to come to your appointment (Turkmenistan visa or letter of invitation should be done through travel agencies). Please explore options if you can not obtain a Turkmen visa before requesting a case transfer. To avoid NO SHOWS, we will request a scanned copy of the letter of invitation that has been approved by Migration Services of Turkmenistan (equivalent of Turkmen visa) to proceed with case transfers.

· It will take approximately two-three weeks to get your application from KCC scheduled (if it is in “current and ready to be scheduled”) status.

Non-resident immigrant visa applicants must speak English, Turkmen or Russia. Translators-not allowed."

• Merhaba, dosya taşımak için mail atıyoruz ya konsoloslukların bize geri dönüşü direkt tamamdır dosyanızı taşıdık şeklinde mi oluyor yoksa dosyanızı buraya taşıyacağız onay veriyor musunuz gibisinden bir mail mi atıyorlar bir kez daha?

• @selun Benim de ağustos ortasından itibaren vizem olacak; ancak bunu belirtmeme rağmen 1 aydır herhangi bir geri dönüş alamadım Viyana konsolosluğundan. Viyana dosya taşıma anlamında olumlu döndüğü zamanlarda da dosyam aktif olmadığı için transfer talebime olumsuz yaklaşmışlardı.

Ayrıca forumda haberleştiğim dosya numarası benden daha büyük olan bir arkadaşıma, yeşil pasaportu olmasına rağmen ona da olumlu / olumsuz olarak dönüş yapmadılar henüz malesef. Mail atmak ücretsiz, zorluyoruz; ama sonuç alabildiğimiz bir konsolosluk malesef olmadı. Eğer böyle devam ederse bir ay içerisinde vizesiz gidilebilen bir ülkeye dosya taşıyamadan gidip "ben geldim, dosyamı lütfen taşıyın" mivalinde bir davranış sergileyeceğim. Bu şekilde yapmayı planlayan başka arkadaşlar var ise birlikte hareket etmeye hazırım, birlikte gidebiliriz.

• @ptcuye35 ben bununla ilgili bir soru sormuştum ama dönüş alamadım vizesiz ülkelere fiziken gidip bir mektup yada merhaba böyle bir durum var yardımcı olabilir misiniz denebiliyor mu fiziken orada bulunup dosya taşıyabilen varsa yazarsa çok seviniriz bizde eşimle vizesiz yerlere gelip şansımızı deneyebiliriz

• @ptcuye35 ben bu düşüncedeyim lakin nereden hangi ülkeden başlayacağıma karar veremiyorum. Türkmenistan konusunu biraz daha irdelemek sanırım fena bir alternatif değil.

• Daha onceki mesajlara baktim dosya tasima ile ilgili arama yaptim ve okudum fakat kafamda oturmayan seyler oldu. Tekrar bilinen bir soruyu soruyorsam simdiden affola.
    Benim Hindistan'da oturum iznim var ve dosyami Mumbai Konsoloslugu'na tasimak istiyorum. Ilk adim olarak Hindistan ile iletisime gectim ve bana, Ankara'ya ulasmam gerektigini ve islemlerin Ankara tarafindan baslatilmasi gerektigini soylediler. Ankara'ya mail attigimda ise, dosyamin Ankara'da olmadigini ve KCC ile iletisime gecmem gerektigini soylediler. KCC'ye mail attigimda ise dosyam current oldugu icin Ankara'da oldugunu soyluyorlar.
    Mumbai dosya taşımaya soğuk bakmıyor fakat bir sonraki adımı belirleyemiyoruz.

• Önce dosyayı açtırıp adresimi mi değiştirmem gerekir?
    • Bu dosya açma işlemini daha önceki mesajlardan Ankara yapmalı olarak algılıyorum. Ankara dosyan bende değil derken nasıl açacak?
    • KCC ve Ankara birbiriyle çelişiyor nasıl bir çözüm bulabilirim?

• @yeliz-özören @bengokhancelik
    Bu sene özelinde belirtmem gerekirse oturum ya da vatandaşlığı olmayıp dosya numarası 20000 üzerinde olan kimse dosyasını taşıyamadı; eğer var ise lütfen bize ulaşsınlar. Ben 2024 Excel listesindeki arkadaşlara sorarak bu kanıya vardım. Dosya taşıma konusunda bu hafta da sonuç alamazsam aklımda Tayvan, Barbados, Moğolistan, Hong Kong ya da Umman var. Dosya taşıma mailime gelen otomatik yanıtları, 2024 ceac verilerini ve geçen yıllardaki vize verme durumlarını inceleyerek Barbados ya da Moğolistan deneyeceğim gibi. Ancak tek atımlık kurşunum olduğu için 2024 sürecini dikkatli şekilde takip etmiş arkadaşların tavsiyelerini duymak isterim. Bahsettiğim ülkelere gidip vize mülakatı alamamak da söz konusu; ancak en kötü ihtimalle bu tek atımlık kurşunu zaten kullanacağım bir şekilde. Türkmenistanda Türk büyükelçiliğinde çalışan akrabam olmasına rağmen o bile ülkeye giriş anlamında yardımcı olmasının çok zor olduğunu belirtti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horizon59 konsolosluktan konsolosluğa farklılık gösterir.
    kimi direkt işleme alır, kimi sizin son onayınızı ister.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |