DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba
    Böyle bir forum oluşturup,bu kadar sabırla insanlara yardım etmeyi görev haline getirme gibi bir özveri ile herkese anında yardım ettiğiniz için adıma çok ama çok teşekkür ederim.

• Sistemin sürekli atması, tekrar tekrar kontrollerle birlikte ben ,eşim ve 2 kızım için formları doldurmam yaklaşık 8 saatimi aldı.
    Form dolduracak arkadaşlarıma önerim; mutlaka forumdaki dokümanları ve videoları inceleyip iyi bir hazırlık sonrası başlamanız olur.Gerçekten çok faydasını gördüm.
    Mail hariç tüm veri girişlerini Caps Lock açık yapmanızı ayrıca öneririm, herşey doğru gözüküyorken bu sebeple oluşan hatayı arayıp bulana kadar birkaç kez başa dönmek zorunda kaldım.
    Herkese için hayırlısı olsun, değerli destekleriniz için çok teşekkürler. Artık beklemedeyiz..

• Merhaba,

öncelikle herkese hayırlı olsun ben geçen kasım ayında j1 turizm stajını tamamladım bundan dolayı 2 yıl kuralım var .Ben şu an cayman adalarında ikamet ediyorum bugün kyk borcumu ödedim ve bu haftaiçi kuralı kaldırmak için başvuruda bulanacağım,ds260 formunu doldurken j1 2 yıl kuralınız var mı diye soru vardı eveti işaretleyim burs olmayan staj yaptığımı bu ay içinde kaldırmak için belgeleri göndereceğimi söyledim sizce direk elenilirmiyim ?

Teşekkürler

• Ön lisans mezunuyum, şuan aktif olarak bir üniversitede lisans öğrencisiyim. Number of educational institutions attended kısmında doldurmam gereken sayıyı ne yapacağım? Lise, ön lisans ve lisans olduğu için 3 mü olacak yoksa lisans bitmediği için 2 mi yazmam gerekiyor. Rehberde okudum, izledim fakat kendi sorunumla ilgili bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @crazycells hayır 7 yıllık evliyim bir de 6 yaşında oğlumuz var. Bizim bilgilerimizi istedi girdik. Sizinlemi gelecek diye de sordu evet dedik o kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te hayır dediğiniz takdirde bu sağlık muayenesinde çıkacak. yalan beyan vermeye gerek yok. sağlık muayenesinde eğer bu saplanırsa 8 hafta süren bir başgam testine tabi turulacaksınız. bu yüzden doğru cevap neyse onu yazmalısınız.

• @crazycells peki tercuman konsolosluktan mi istiyoruz yoksa kendimiz tercumanla birlikte mi gidiyoruz?

• Merhabalar, ben sanırım birden çok hata yaptım. Okul ve çalıştığım iş yerleri türkçe isimleri ile doldurdum, adresleri türkçe girdiğim için iş yerlerini de sigorta kayıtlarında olduğu gibi girdim. (Türkçe karakter kullanmadım)
    Bir de eğitim bilgileri kısmında degree, diploma kısmına not ortalamamı yazdım ki aslında bachelor’s degree yazmam gerekiyormuş. KCC ye mail atıp düzeltme talebinde bulunmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gubaz53 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    neden elenesiniz, buna sebep olacka başka bir durumunuz yoksa bu durum elenme sebebi değildir.

2 years rule konusu için de bu başlığı inceleyin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/79/j1-waiver-2-years-rule-j1-vizesinin-2-yil-kuralini-kaldirmak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkanar şuan bitirmediğinzi için 2 yazmalısınız.
    önemli olan lise ve üstü diplomaya sahip olmanız zaten, gerisi bir önem arzetmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efu merhaba, sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Too-Films her konsolosluğun tercüman tesis etme kuralı farklıdır. bazıları izin verirken bazıları vermez. mülakata ankara'da girecekseniz içeride yerleşik, türkçe bilen çalışanlar oluyor.

• @achillesoag çok teşekkür ederim yanıt için. Ben de endişelendim baya. Gönderim başarıyla oldu. Confirmation maili de aldık. Hiç sıkıntı yok o zaman

• @crazycells Değerli cevabınız için teşekkürler, dün gece zaten sıra numaramız da çok büyük diye olan üzüntümüze ek bir üzüntü ile uyumuştuk. Bir nebze olsun içimiz rahatladı.

Doldurduğumuz DS-260 formunu da indirdik, orada da seyahat edilen ülkeler bölümü yok direkt. Daha önce submit etmeden de adresleri güncellerken o bölüm kendi kendine silinmişti ve tekrar doldurmuştuk. Evlendiğimizde ve randevu aldığımızda form açtıracaktık. Bu form açtırma mailinde de bundan bahsetmemize gerek yok mu?

• @crazycells ayrıayrı doldurtmadı ama sadece eşim için doldurttu bize. 4-5 kez kontrol ettim bize ait bir form çıkmıyor anlayamadım

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhabalar adım Pamuk benim de eşime çıktı 😊🙏 benim merak ettiğim ds260 formunu doldurup gönderdikten sonra mülakat randevusu çekiliş hakkı alan herkese veriliyor mu yoksa formda yanlışlık oldu diyelim bir eleme oluyor mu tekrarında? Bir de red alma ihtimali neye göre oluyor.?

• 2016'da 6 aylıgına letonyada erasmus yapmıstım önceki adres kısmına yazmam gerekir mi? yazdıgımda hata veriyor da tarihler arasında bosluk var diyor cunku. Suan oturdugum yerde 2006dan beri yasıyorum

• Ayrıca suanki işim sap danısmanlıgı bunun icin computer science mı yazmalıyım other diyip belirtmeli miyim? oraya gittigimde hizmet sektörüne mi yoksa kendi işimde mi baslarım bilemiyorum oraya gittiginizde hangi işi yapacaksınız sorusuna nasıl yanıt vermeliyim?

• @waterman Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim fakat sormak istediğim vize garantisi değil mülakat garantisi varmı ? Araştırmalarım sonucu bir sıkıntım yok maddi ve diğer yönlerden sadece mülakat kesin olarak 1 yıl içersininde oluyormu onu sormak istemiştim.

Benzer Başlıklar

• 56
  • 3
  • 45
  • 1479
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |