Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raskarnos öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuz için bu başlıktaki hesabı yapabilirsiniz. çıkan sonuca göre vize alıp alamayacğaınız belli olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi/2?_=1683532551908

https://yesilkartforum.com/forum/post/215598

teşekkürler bakıyorum

• Yasaklı

En son sayfada KCC numberımı sıfırlar olmadna girip confirmationa tıkladığımda hiçbir şey olmuyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

• @gucarslan aslında bu soruyu profilinizde açıklamışsınız ama kafama bi nokta takıldı.babamın şu an pasaportu yok, card ona çıktı. ds-260 formunu doldurmak için pasaportu beklersek 1-2 hafta kaybedicez, belki de mülakat gelmeyecek bize. bu yüzden ''other travel documents'' deyip, pasaport gelince dosyayı açtırmak zahmetli veya riskli bir işlem mi? pasaportu beklemeli miyiz sizce? yardımcı olursanız sevinirim

• Başka ulkeden hapiste olmamazla ilgili evraki o ulkenin vatandasi olmadan ala biliyormuyuz? Birde tercuman istiyormuyuz yoksa giderken tercumanla mi gidiyoruz?

• Aceleyle başvuru yaparken doğum tarihinde gün ve ay sırasını yanlış yazdım. Ve kaderin cilvesi ki geçtiğimiz gün çekilişte de kazandığımı öğrendim. Fakat XX/ZZ/1990 olması gereken doğum tarihim ZZ/XX/1990 olmuş oldu. Geri kalan tüm bilgiler doğrudur. Konu ile ilgili KCC'ye mail de gönderdim ve henüz dönüş olmadı. Acaba bu konuda bir tecrübesi olan var mıdır? Sizce ilk başvuruda yapılan bu hata Green Card almaya engel midir?

• Öncelikle kazanan herkesi tebrik ederim. Formu doldurmaya çalışıyorum fakat danışmak istediğim noktalar var :

1- 16 yasından sonraki kaldıgımız adresleri dolduruyorum. Bu noktada üniversite sürecinde sehir dısında iki yılda iki ayrı adreste kaldım. Fakat oturduğum adreslere ikametimi aldırmadım. Bu adresleri yazmalı mıyım ve eğer yazacaksam tarihleri hatırladığım kadarıyla yazsam olur mu? Kaldığım ikinci adresin sözleşmesini bulamıyorum.

2- Lisans okurken aynı zamanda kurumsal bir firmada yarı zamanlı olarak 9 ay calıstım bu bilgiyi deneyime yazmalı mıyım? Ayrıca kısa dönemlik 1 aylık stajlar yazılmalı mı?

Aydınlatırsanız sevinirim, desteğiniz için şimdiden teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raskarnos sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

1- olur, bu şekilde yazabilirsiniz.
    2- yazmanıza gerek yok kısa süreli işlerinizi.

• Ds260 formununun en son kısmında eloktronik imzalayıp gönderirken kcc case number kısmıni kabul ettiremiyorum. Yapanlar nasıl yaptı acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

• Merhabalar kazananları tebrik ederim ve ayrıca kazanamayan ları da aramızda görmek isterim başvuru yaptım kazandim cs number 1xxx lerde bir sayı ds 260 bugun iş sonrası evde doldurup göndericem ancak forumu çok inceleyemedim

Sormak istediğim 4 soru var kusura bakmayın sizi yorucaksam cidden

1.si kronik bir rahatsızlığım var tedavi sürecindeyim hatta tedavi bitti sayılır antikor oluşumunu bekliyorum bu mülakat sürecinde sorun yaratır mı

2.ds 260 formu içerisinde şimdiye kadar SGK ile çalıştığım tüm işyerlerinin adreslerini ve her şeyini belirtmem gerekiyor mu yani barmen olduğum için kimi zaman 1 sene kimi zaman 1 2 ay çalıştığım da oldu

3.sü eskiye dönük 2 pasaportum var biri 6 yaşında alınmış bir pasaport resim dahi yok içinde Almanya vizesi için kullanıldı tahmini 99 senesinde 2. Si içine hiçbir şey işlenmemiş bos bir 2 senelik pasaport bunlari da getirmem gerekiyor mu

4.iş ve ikamet bulursam ki nj bölgesine gidicem burda bankada belirtmem gereken para daha cüzzi olsa sorun olur mu doların durumu ortada cünkü

Şimdiden teşekkür ederim herkese hayırlu ugurlu olsun forumla karşilssmsm cidden çok iyi oldu böyle bir yerden haberim bile yoktu

• @gucarslan teşekkür ederim + olarak şu an devam ettiğim yüksek lisans eğitimimi belirtmeme gerek var mı?

• Merhabalar. Ben eşim için bir önceki sene başvuru sırasında kullandığımız fotoğrafı kullanmak zorunda kaldım. Eşim bu sene kazandı, fakat fotoğraf yüzünden diskalifiye olma riski var. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı? Daha önce konsoloslukta bu sebeple elenen oldu mu? Yoksa çekiliş sırasında diskalifiye olmayanlar sorunsuz bir şekilde vizeyi alabiliyor mu? Lütfen bilgi veriniz, umarım bir sıkıntı çıkmaz, 90 artıda maçı kaybetmeyiz. İnşallah 🙏

• Merhaba,
    Bir sorum daha var. Lise eğitimimin ilk üç yılını Adana'da son senesini Eskişehir'de tamamlayarak mezun oldum. Bu durumda mezun olduğum okullarda, 3 yılını Adana'daki lise, son bir yılını da Eskişehir olarak mı yazmalıyım; yoksa mezun olduğum lise Eskişehir'de olduğu için sadece onu mu yazmalıyım?
    İkametlerimde Adana gözüküp, okul bilgisi gözükmezse problem olabilir diye düşündüm ancak yine de sormak istedim. Hangi yöntemi izlemeliyim?
    Teşekkürler!

• Pasaportuma Arabistan da uzatma aldım, dolayısıyla ds 260 formuna Suudi Arabistan mı yazmam lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat-01 üzerinde ne yazıyorsa onu yazmalısınız.

• Merhaba arkadaşlar Green card talihlisi benim, benim pasaport var eşimin pasaportu yok ds 260 formunu doldurunca eşimin pasaportla alakalı bilgi gerekiyor mu? Başvurduk pasaporta ama biraz geç geliyor

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Arkadaşlar case numaramız 4 binlerde. ds formunu da 6 mayıs akşam ve 7 mayıs sabah doldurduk. sizce mülakat hangi ay gibi olur?

• @copataxi merhaba. ben de bunu yaşamıştım ama EU'dan sonraki sıfırları silip öyle girin. kabul edecektir.

• Case numara siralamasinin bir onemi kalmadi mi? Herkes Ds260 formunu hemen submit etme telasinda son 4 yilda sistem mi degisti? 2019 da bu sekilde degildi diye hatirliyorum. Bir tanidigima green card ciktigi icin onu yanlis yonlendirmek istemiyorum.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Sayın @gucarslan elinize sağlık, uyarılar çok yerinde olmuş.
    Sayın @semavi'nin yotube videosundan buraya geldim. Yine değerli bilgiler vermiş. İzlemeniz için link bırakıyorum.
    Heyecan doruktadır şimdi (Bende yok). Herkes için hayırlısı olsun.

Umarim o sene bu seneymis sozlerini bol miktarda duyariz...

Umarim forumdan arkadaslara cikma orani yuksek olmustur. Bu isi gundem edinip, takip edenlere cikmasini gercekten cok istiyorum...

Kazanan arkadaslari tebrik ederim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |