Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@roccorocco Ikisi de onemli, ama submit onemli bir oyun degistirirci parametre artik (son iki yildir en azindan). Onemini kaybeden maalesef Turkiye dogumlu talihliler, Ankara'nin tutumundan bu sonuca ulasiyoruz.

• @lumos tesekkurler. Turkiyedeki konsoloslugun tembelligi ile ilgili mi yoksa Turkiye ye taninan kotalar mi dustu?

• ⭐⭐

@roccorocco Rica ederim, politik bir takim haller. 7100'lerin ustune cikmadi...

• @lumos mualakat belirleme icin cutoff 15000 olsa bile dv2023 icin halen 7100 ler mi randevuya gidiyor? Eger oyleyse gercekten cok yavas ve hayal kirikligi.

• ⭐⭐

@roccorocco Cutt-off 30000 ve maksimum 7100'e kadar planlandi, Turkiye-dogumlular icin boyle.

• merhabalar dv20024 talihlisiyim. fen lisesi mezunuyum ve henüz bir işte çalışmadım. yaz tatilinde sigortalı bi işte çalışmam gerekir mi. ekstradan eğer mülakat sırası gelmez ise ds 260 formunu göndermiş olmama rağmen değiştirirp başka bir ülkede mülakata girebiliyor muyum

• Merhaba arkadaşlar Green card talihlisi benim, benim pasaport var eşimin pasaportu yok ds 260 formunu doldurunca eşimin pasaportla alakalı bilgi gerekiyor mu? Başvurduk pasaporta ama biraz geç geliyor

• Merhaba arkadaşlar bu senenin talihlileri den biriside benim bugün formumu gönderdim fakat sıra sistemini anlamadım hangi basamaklar sıra oluyor ve 1 yıl içinde mülakata çağırılıyormuyuz kesin ? Bu sırayı ilerleyen zamanlarda takip edebileceğimiz bir sistem varmı?

• Arkadaşlar merhaba, ben DS-260'ı doldururken adımı "Serhat Cihat Işık" olarak girdim fakat website otomatik olarak "SERHAT CIHAT IŞIK"'a çevirmiş. "CIHAT"'ı "CİHAT"'a çevirmek için dosyamı açtırmamı öneriyor musunuz?

• @Detroit2222, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar Green card talihlisi benim, benim pasaport var eşimin pasaportu yok ds 260 formunu doldurunca eşimin pasaportla alakalı bilgi gerekiyor mu? Başvurduk pasaporta ama biraz geç geliyor

Bence eşinizin pasaport çıkmasını beklemeyim doldurun ds260 pasaport kısmında eşiniz için other travel document seçerek devam edebilirsiniz sonra mülakata giderken götürürsünüz.

• @yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Detroit2222, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar Green card talihlisi benim, benim pasaport var eşimin pasaportu yok ds 260 formunu doldurunca eşimin pasaportla alakalı bilgi gerekiyor mu? Başvurduk pasaporta ama biraz geç geliyor

Bence eşinizin pasaport çıkmasını beklemeyim doldurun ds260 pasaport kısmında eşiniz için other travel document seçerek devam edebilirsiniz sonra mülakata giderken götürürsünüz.

Other travel yapınca sıkıntı olmaz değil mi

• @semihistanbul bunu tahmin etmek zor ancak case numaraniz ve DS gonderim zamaniniz oldukca iyi. 2023 Ekim ayi itibariyle sizin donemin mulakatlari resmi olarak baslayacak. Ancak gecmis yillara ve tecrubeye dayanarak en gec 2024 baharina kalmadan mulakat almaniz yuksek ihtimal diyebilirim. Yani 1 yildan az bir sureniz olabilir.

• @onurmert su an yapmaniz gereken en ideal sey surecinize lise mezunu seklinde devam etmek ve bir yandan da okulunuza odaklanmak. Okulunuz bitmeden mulakat alirsaniz zaten vizeniz 6 ay gecerli olacak. Bu surecte de okulu bitirip uni mezunu olarak ABD ye adim atarsiniz. Mulakati beklenenden erken alir ve 6 aylik vizeniz okulunuzdan once doluyor durumuyla karsilasirsaniz da gir cik yaparsiniz. Saglik raporsuz girme, DS actirma vs. bunlar hep olasi ancak riskli durumlar.

• Kusura bakmayın bir soru sormak istiyorum sizce dv 2023 de son mülakat hangi sıralamaya gelir bu hızla giderse(sadece tahmin) ve eğer bu hız problemi politikse cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin kazanması dv2024 mülakatlarına ya da 23 e etki eder mi ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler

• Arkadaşlar ds-260 formunda applicant kısmına girdiğimiz aile bireyleri, sonradan gitmek istemezlerse veya şartları karşılamazlarsa dosya yanar mı?

• Merhaba, formu dün doldurup gönderdim ve mümkün olduğunca detaylı ve hatırlayabildiğim kadarıyla en doğru şekilde doldurmaya çalıştım. Adresler kısmına erasmus yaparken yurt dışında bulunduğum yurt adresini yazmış olmama rağmen okul kısmına sadece 2 okulu, lise ve Türkiye'de bitirmiş olduğum üniversiteyi yazdım, ayrıca erasmus kapsamında gittiğim okulu dahil etmedim. Forumda baktığımda formu daha önce her iki türlü de dolduranlar olmuş. Benim gibi okulsuz doldurup da sorun yaşayan oldu mu? Konu hakkındaki tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Eğer sorun olacağını düşünüyorsanız, izlenmesi gereken en mantıklı yol ne olur? Şimdiden teşekkürler. Herkese sorunsuz bir yeşilkart süreci diliyorum.

• DS260 Forum da iki lise farklı lise değiştirdim , ikisini de farklı bilgilerle yazmalımıyım

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   P paşa 

• Merhabalar, biz eşim aracılığıyla green card talihlisi olduk. Formu da eksiksiz doldurduk. Fakat eşim heyecandan mail adresini yanlış yazmış. Ben KCC'ye mail attım formu açması için, başka bir şeyi yanlış yazsa mülakat tarihini beklerdim ama mail üzerinden iletişim kuracakları için formu düzeltmemiz lazım. Kaç gün içinde geri dönüş yapıyorlar, herhalde bu zaman kaybı mülakat sıramızı da etkiler. Teşekkürler faydalı bilgileriniz için.

• iyi akşamlar değerli arkadaşlar,
    bir sorum olacaktı
    previous adresses kısmında farklı zamanlarda aynı adreste bulunduğumuz yerler için ayrı ayrı mı adres bilgisi mi belirtmeliyiz?
    Çok teşekkür ederim.

• Merhabalar. Egitim kisminda takildigim birkac nokta var. Forumda aradim cevabini ama bulamadim. Oncelikle normal bir anadolu lisesi icin bilgiler ACADEMIC ve DIPLOMA seklinde mi olmali? Videolardan izleyerek doldurmaya calistim ama emin olamadim. Bir de universite ismi ingilizce mi olmali? MAJOR ve BACHELOR OF SCIENCE DEGREE seklinde mi doldurmaliyim bosluklari? Yardimci olabilir misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |