DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar .İlk defa katıldım ve çıktı.

DS260 formunu kayıt ettik . Telegram grubuna eklerseniz sevinirim . Delil özelden mi yollayayım ve kime .

Telegram id numaram Nnostera .

Teşekkürler 🙂

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@darkhidden öncelikle tebrikler ve süreçte başarılar. Ukrayna vatandaşlarının 90 gün vizesiz avrupada kalma izni var diye biliyorum,yanlışsam düzeltin. Mülakat sürecine geldiğinizde işler beklediğiniz gibi gitmezse taşımayı deneyebilirsiniz.
    Para konusuda evlendikten sonra eşlerinin birinin hesabında para olması sorun teşkil etmez.

• merhabalar, hiç umudum yoktu ancak ilk seferde bana da çıktı. Bu sene maalesef DV2023 seçmenleri için sıra tamamlanmayacak gibi duruyor. Ben 8binlerdeyim umarım bu sene de aynı sorun yaşanmaz ve bana da mülakat sırası gelir. Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Bize gelen case numberda yazan EU sonrası sayı tüm avrupa bölgesinde greencard başvuru hakkı kazanan kişileri mi belirtiyor. Yani bazı arkadaşlardan 30bin gibi sayılar duyuyorum. Bu sayı tüm Avrupa'nın sayısı mı yoksa sadece türkiye'den başvuru kazanan talihliler mi? Çünkü 30 bin sadece Türkiye ise ve giden kişi sayısı için 1500-2000 deniyorsa başvuru kazanılsa bile gitme şansımızın 1/12 faan olduğunu gösterir.

• @selamibasaran cevabınız icin çok teşekkür ederim. evet avrupa ülkelerinde 90 gun kalabiliyor, ancak benim vize almam sikinti olabilir. belki sıra numarası hizli ilerleyen ve Turkiye'yi de vize serbesti olan bir ülke bulmamız ya da Almanya'da bir akrabamın bana kefil olarak oraya davet etmesi gerekebilir. Umarım bu sene hizli ilerler de bunlara gerek kalmaz.

• @gucarslan Amerika'dan dönmeden önce onaylanan F1 vizemin kağıdı elime geçmedi. Daha önce bir amerikan vizeniz kayboldu mu veya çalındı mi diye bir soru var ? Bu soruya evet demem bir sorun teşkil eder mi? Bir de en son aldığıniz vize soruluyor F1 vizemi daha sonra almış olmama rağmen ben B2 vizemi yazmak durumunda kaldım. F1 Vizeme nasıl erişebilirim bilginiz var mı?

• Herkese merhabalar bir gün çekilişi kazanıp buraya üye olmanın hayalini kuruyordum hep. Bugüne nasipmiş 🙂
    Evet dün çekilişi kazandığımı ögrendim ve sıra numaram 13 binlerde iyi bi numaraymış bu. Ds260 formunu hemen doldurmanın avantajının farkındayım ve kısa süre içinde dolduracağım ancak ondan önce hemen kritik bi soruyla bu sürece başlamak istiyorum:

Nişanlımla gelecek sene yaz aylarında yani 2024 haziran gibi evlenmeyi düşünüyorduk, malum ekonomik sebepler falan (kendisi dayı kızım olur, soyadlarımız farklı). Ben dün çekilişi kazanınca nikahı hemen yapıp ds260 formunu öyle mi doldursak diye düşünmeye başladım. Ama bi yandan da bana mülakat riske girebilir demeye başlayanlar oldu. Nişanlım özellikle de dayı kızım olduğu için konsolosluk inandırıcı bulmaz ve ret sebebi olabilir vs diyen arkadaşlarım oldu. Bu konuda ne öneriyorsunuz? Ben önce tek olarak kartımı alıp, daha sonra mı evlensek ve süreci öyle mi başlatsak yoksa direkt 1 hafta içinde evlenip mi ds260 formlarını nişanlımla beraber doldursak?

Eğer ben green cardımı aldıktan sonra amerikaya gidip süreci başlatırsak sürecin çok sürecegine ve amerikada finansal gücümü de kanıtlamam gerektiğine dair duyumlar da aldım. Nişanlımdan bu kadar uzak kalmak istemiyorum.
    Diğer yandan da konsolosluk inandırıcı bulmazsa riske girer diyenler var ama birlikteliğimiz gerçek. Bir sürü whatsapp mesajı, resimler vs her şey var.

(Bu arada nişanlımın daha önce turist vizesinden 1 kerelik reddi var, ben ise hiç amerikan vizelerine başvurmadım).

Acil önerilerinizi bekliyorum. Ona göre bir karar almam lazım.

Çok teşekkürler şimdiden.

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Evren-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS-260 Formunu doldururken soyismimi ve doğduğum şehri garip bir şekilde kabul etmiyor. İngilizce karakterler kullanıyorum ve GC başvururken kullandığım bilgilerin aynısnı yazıyorum. Sistemsel bir problem olabilir mi?

Daha önceden veya şuan böyle bir problemle karşılaşan var mı acaba?

hangi sehri nasil yaziyorsunuz? buraya birebir aktarir misiniz?

IZMIR olarak yazıyordum kabul etmiyordu ( ı harfi ile), sonra ne olduysa kabul etti anlayamadım. Formu dolduruken çoğunlukla i harfi bulunan kelimelerde yine hatalar verdi. Soyadımda da i harfi mevcut olduğu için ondan kaynaklı olduğunu düşündüm. Sonraki i,ı harfi gerektiren kelimelerde i harfi ile yazdım ve geçerli oldu, i harfini kabul etmediğinden otomatik olarak formda yine büyük ı harfini kullandı. Sorunun gerçek tespiti bu mu yoksa sistemsel bir duruma mı denk geldim bilmiyorum, bu sorunla karşılaşan arkadaşların denemesinde fayda var.

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Evren-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@tufank , Merhaba, küçük harflerle yazmak istesem bile büyük harfler giriyordu sistem otomatik olarak. Bir şekilde formu doldurdum ve gönderdim biraz uzun sürdü, bazı yerlerde sistemden attı bir kaç kere tekrar girmek zorunda kaldım, bu bir sorun oluşturur mu ?

Ve daha ilerisi için güncellemem gereken bilgileri güncelleyebilirim değil mi, youtubedeki videoda artık değiştiremezsiniz gibi bir şey duydum sanırım ama sonrasında aynı videoda güncelleyebilirsiniz diyordu. Kafam karıştı açık olmak gerekirse.

Sormamın nedeni Amerikadaki adres kısmını Not avaliable olarak girmem, bunu güncelleyebileceğim değil mi ?

Su an hepsini doldurup gonderin.

Mulakat tarihi aldiktan sonra actirip guncelleme yapabilirsiniz, ama bu sure arasinda formu actirmadan duzenleme yapamazsiniz.

Şuan güncellememekte fayda var sanırım mülakat sırasını etkilememesi için.
    Mülakat tarihi belli olduktan sonra gerekli güncellemeleri yapmam sanırım bir sorun teşkil etmeyecek. İlginiz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkhidden resmi evlilik sonrası eşlerin hesapları kullanılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-ERKAL 0090 olarak yazin. isimleri de ing. karakterler ile yazabilirsiniz.. orn: ANONIM SIRKETI

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gamer submit etmişsiniz, tebrikler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meliskcmn merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Sıddık-Erdem merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Keenan EU bölgesi bütün kazananları belirliyor. yani CN1 isviçre 'de olurken, CN23111 fransa'da olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charliemortdecai kendi formunuzu submit edin, resmi nikahinizi yapin, mülakat alınca eşinizi forma ekleyip kendi formunuzda kendi medeni durumunuzu evli yapın ve mülakata birlikte gidin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Srmpd ingilizce karakterlerle türkçe yazabilirsiniz.
    bu arada YouTube'dan çeşitli kaynaklara bakmak yerine buraya baksanız yeterli..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Formentor ama sizin vizeniz çalınmadi ya da kaybolmadi, neden evet dediniz. YES diyip numarasını UNKNOWN yazabilirdiniz.

• @gucarslan yanıtınız için minnettarım Uğur Bey.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |