Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ben 12 kişiye başvuru yapmıştım birine bile çıkmamış

• @Sharm tesekkurler. ekledim.

• @ozkan-akbulut

2 yasindaki cocugunuz icin (pasaportu olmadigindan) Other Travel Documents secenegini isaretleyip DS-260 formunu tamamlayin ve gonderin. Cocugunuza pasaport almak icin formu gondermeyi geciktirmeyin.

Lutfen bu basligin ilk iletilerini okuyun. Sn @crazycells ve Sn @gucarslan akliniza gelebilecek sorularin neredeyse tamamini yanitlayacak bilgileri paylastilar.

Surecinizde kolayliklar ve iyi sanslar!

• @goke98, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar öncelikle forumdaki ilk mesajım ve umarım çoğu kişi ile birlikte Amerika yolcularından biriyim. 23k CN olması üzse de umudumu kaybetmeyeceğim. Küçük bir sorum var. DS260da Interview location ı Viyana seçebilir miyiz illaki yaşadığımız ya da çalıştığımız ülke olmak zorunda mı? Forumda aramaya çalıştım ama bulamadım.

@gucarslan hocam ne diyorsunuz bu fikrime dosya taşımadan bu yılki hız ile Ankara zor duruyor. Direkt Viyana ile şansımı denemem daha iyi olabilir mi başvuru aşamasında ikamet ettiğiniz ülkeden başvurun tarzı bir yazı göremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@H-K merhaba,
    1- hayır mümkün değil.
    2- bunu denemeden bilemezsiniz. turist vizesini başvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@H-K, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hayir malesef yapamadim...o vizenin suresi gecti...basvursam yeniletebilir miyim, bilmiyorum?

maalesef vize almis olmak size herhangi bir hak tanimayacak. Lutfen sorularinizi ilgili basliklarda sorun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goke98 süreciniz 1 ekim 2023'te başlayacak, şuan için bu fikrinizi biraz rafa kaldımanızı, süreci görüp o şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim.

• kart ciktiktan sonra ne kadar surede abd'ye tasinmamiz gerekiyor ve ne kadar sure kalmamiz gerekiyor bu hakki kaybetmemek ve vatandaslik kazanmak icin? tesekkurler.

• Merhabalar,
    Ben ve nişanlım başvuru yaptığımızda evli değildik. Bana çıkmadı ama kendisine çıktı. Yaklaşık 1-2 ay sonra nikahımız olacak. Bu süre kaybı ds260 formu için bir sıkıntı yaşatır mı?

• @voodoochild kart çıkmıyor sağlık raporu aldıktan sonra 6 ay içinde abd ye girip karta hak kazanmanız gerekiyor

• @voodoochild giriş yaptıktan sonra hemen çıkabilirsiniz. Ancak en kısa sürede abd ye yerleşmeniz gerekli yoksa kartınız geri alınabilir. Vatandaşlık için 5 yıl abd de yaşamanız gerekli

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

• Merhaba 2 tane sorum var. 1-) DS260 formunu doldururken kendimiz için ve eşimiz için ayrı ayrı 2 form dolduruyoruz, peki bu formların en son sign and submit kısmı ortak mı yoksa ayrı ayrı mı? Yani 2 formu da ayrı ayrı doldurduktan sonra ikisini en son bir seferde mi imzalayıp gönderecez yoksa bir formu doldurup imzalayıp gönderdikten sonra diğer forma yani eşimizin formuna geçip, doldurup ondan sonra onu da ayrı mı imzalayıp gönderecez? 2-) Çalışma bilgileri kısmında şu an emekli olarak girecem. Önceden çalışıyorsanız son 10 yıldaki işlerinizi girin diyor. Ama ben 10 yıldır çalışmıyorum. 10 sene önce emekli oldum. Bu durumda önceden çalışıyor muydunuz sorusuna hayır mı demem gerekli?

• Yasaklı

Merhaba, DS-260 Formunu doldururken soyismimi ve doğduğum şehri garip bir şekilde kabul etmiyor. İngilizce karakterler kullanıyorum ve GC başvururken kullandığım bilgilerin aynısnı yazıyorum. Sistemsel bir problem olabilir mi?

Daha önceden veya şuan böyle bir problemle karşılaşan var mı acaba?

• ⭐⭐

@umtdd formunuzu hemen doldurun gönderin. Mülakat aldıktan sonra güncellersiniz. Evliliğinizi girersiniz yani.

• Selamlar herkese,
    Bende bu sene kazanan talihliler arasındayım. DS260 formunu doldurmak için bilgilerimizi toployoruz. Eşim ve Benım için gerekli olan bilgileri adresler felan.

Birşey sormak istiyorum burada "CASE NUMBER" ile DS260 formunu "https://ceac.state.gov/" buradan giriş yaparak dolduracağız değil mi? Tüm aile fertleri için tek tek girip mi dolduracağız DS260 formunu. Yoksa tek form içersinde aile bilgileri kısmında mı dolduracağız.

• @yusufalak

Tebrikler!

Su iletide DS-260 Formunun doldurulmasina dair detayli bilgi bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/355456

DS-260 Form doldurulmasina dair aciklamalarin oldugu belgelere buradan ve formun doldurulusunu anlatan videoya da buradan ulasabilirsiniz.

• @Sharm, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak

Tebrikler!

Su iletide DS-260 Formunun doldurulmasina dair detayli bilgi bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/355456

DS-260 Form doldurulmasina dair aciklamalarin oldugu belgelere buradan ve formun doldurulusunu anlatan videoya da buradan ulasabilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim. Çok heyecanlıyım hata yapmak istemiyorum. o sebeble birazda sormadan bir bilene devam etmek istemediğim içindir heyecanım.

• Selamlar, iletide DS260 formunu doldururken en son aşamada Case Number'ımızı girerken 0'ları yazmamamız gerektiğini okudum. Ben de 4 tane sıfır var. Gördüğüm örneklerde genel olarak 3 sıfır vardı ve onlar yazılmıyordu. Aradaki sıfırların sayısının bir önemi yoktur diye düşünüyorum. Değil mi? Direkt sıfırları yazmadan son hanelerle birlikte yazmam yeterli midir? "2024EUXXXX" şeklinde.

• @yusufalak

Cok haklisiniz, formu hizlica ama hata yapmadan, iyi bir hazirlikla doldurup yollamak istiyorsunuz. Tatli heyecanlar 🙂

Sureciniz kolaylikla, hizlica tamamlansin ve ABD'ye ilk girisinizi yapip Green Card'iniza iyi gunlerde kavusun!

• @Sharm, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak

Cok haklisiniz, formu hizlica ama hata yapmadan, iyi bir hazirlikla doldurup yollamak istiyorsunuz. Tatli heyecanlar 🙂

Sureciniz kolaylikla, hizlica tamamlansin ve ABD'ye ilk girisinizi yapip Greencard'iniza iyi gunlerde kavusun!

İnşallah. Tatlı heyecanlar evet. Bakalım nasipde varsa gideriz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |