Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Demayfo paylaştığınız için teşekkürler çok faydalı oldu. inş bizimkine darısı

• Arkadaşlar merhaba. 8 Mayıs'ta mülakatımız var ve biz greencard sonucu öğrendikten ve DS-260 formu doldurduktan sonra dünyaya gelen bebeğimizin henüz pasaportu yok. Unganlar'a mail attım; Bebeğin pasaportu henüz yok, kendimiz için randevu alıp gelsek üçümüz de sağlık kontrolüne girebilir miyiz diye sordum, net bir cevap değil otomatik yanıt geldi, telefonla da belirttikleri saatlerde dahi ulaşılmıyor. DS-260 açtırmak için Ankara ABD Büyükelçiliğine çocukla ilgili durumu yazdım, doğum sertifikası ve pasaportun bio sayfasını mail atın, gerekli aksiyonları alalım diye cevap geldi. Bugün 1,5 saat ara ile hem hastanede bebeğin rutin kontrolü hem de nüfus dairesinde pasaport başvuru randevusu vardı ve önümüzdeki süre bu işler için oldukça yeterliydi. Ancak hastanede işler uzayınca nüfustaki randevuya geç kaldık ve o telaşın arasında iptal de ettirmedik. Şimdi 15 gün yeni randevu vermiyorlar. 15 günlük süre dolduğunda artık sağlık muayenesine gitmemiz için sayılı gün kalıyor, bebeğin pasaportu gelmemiş, DS-260' formu henüz doldurulmamış, bizimkiler güncellenmemiş oluyor. Buna benzer, aile bireylerinden birinin bildirilmemesi yüzünden red alanlar olmuş. Sizce süreç nasıl devam eder? Neredeyse greencard sürecini sonlandıracak bir duruma geldiğimizi düşünmeye başladım, benzer deneyimleri veya bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@demireser nüfus müdürlüğünde bazı işler rica ile yürüyebiliyor her işlem olmasada. Yerinizde olsam yarın direk nüfus müdürlüğüne gidip konuşurum bir sistem size randevu vermiyordur ilk randevunuza gitmediğiniz için ancak belki onlar manuel işleminizi halledebilirler

• @demireser merhaba, kesinlikle @Emre Kurtulmuş bey'in yorumuna katılıyorum.
    10 ocak 2024 mülakat gününe katılmak için 1 aralık 2023 tarihinde pasaport için NVİ'den online randevu almaya çalışmıştık.
    tabi ki yıl sonu zam gelecek endişesinden dolayı ( müdürlük ana bana günüydü) mümkün olmadı 5 gün boyunca.
    mülakat almışız ama pasaport yok 🙂
    uzatmayayım ; türk aklı olarak "ehliyet yenileme" için bir sonraki güne randevu aldık , nüfus müdürlüğünde müdürün yanına çıktık , durumun aciliyetini ve mülakat maili çıktısı ve GC kazandığımız ekran görüntüsünün çıktısını götürdük. inceledi ve o zaman ehliyet değişimini yapamam sadece pasaport yapabilirsiniz dedi 🙂 biz de amacımıza ulaşmış olduk.
    tavsiyem ; seçeneklerden ehliyet değişimi , kimlik yenileme vs. hangisine hemen randevu veriyorsa. gitmediğiniz randevuyu kim aldıysa onun dışında bir TC no ile, eşinizin ya da kendinizin tc no'su ile alın. gerekirse anneniz babanız adına alın. kesinlikle durumu anlattığınızda çözersiniz inşalllah.
    kolay gelsin.

• @musa-k Darısı diğer haber bekleyenlerin başına. Hayırlı olsun inşallah. Schengen var mıydı?

• @demireser diğer seçeneklerden randevu alıp şef ya da ilgili kısmın müdür yardımıcısı ile görüşürseniz her türlü yardım ederler diye düşünüyorum. tabi burda sistem direk işleme kapatıyorsa TC numarasını orda kimse bişey yapamaz.

• @demireser nüfus müdürlüğüne git randevu almadan sabahın ilk açılış saatinde orada söylersen işini halledersin. Ben pasaport tarihimi yanlış tarih ile değiştirince benimde randevum kaçtı. Sabah memurlar gelmeden nüfus müdürlüğüne gittim anlattım durumu kimse olmadığı için o saatte benim işimi yapmışlardı.

• @demireser öncelikle bebeğinizin sağlıklı ve şanslı bir ömrü olsun, tebrikler. Şansı ile aranıza katılmış kendisi. Bebeğinizin doğumu mülakat tarihi haberini aldığınız 12.03.24 tarihinden sonra olduysa çok daha büyük bir şans...

Yazdıklarınızdan gördüğüm kadarıyla bilinçli bir kazanansınız, GC sürecinin olmazsa olmazı her bir birey için pasaport, yetişkin veya bebek fark etmeksizin. Antalya'da yaşıyorsunuz gördüğüm kadarıyla, yoğunluktan yardımcı olamayız gibi bir geri dönüş alırsanız merkez ilçe nüfus müdürlüklerinden (Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez vb), yakın ilçe nufüs müdürlüklerini (Aksu, Kemer veya Korkuteli) de denemenizi tavsiye ederim. Bol şans, sürecinizde kolaylıklar diliyorum...

• @musa-k hayırlı olsun Mülakatınız inş herşey istediğiniz gibi olur , siz hangi tarihte taşıma maili atmıştınız ? bende attım geçen hafta bana olumsuz döndüler.

• @demireser Beyşehir e gidin 2 dk da alın . Farklı il ilçelere bakın..

• @ozge90 hayırlı olsun sizin için mükemmel olmuş, bizde olumsuz cevap aldık geçenlerde mail attığımızda birşey sormak istiyorum siz mail attıktan sonra ertesi gün veya hemen bir cevap geldimi yoksa olumlu cevap maili yazdığınız gibi 18 nisandamı geldi ? Çünkü biz maili attıktan 1 saat sonra cevap maili geldi doluyuz diye

• Merhabalar Dosyamın halen KCC de olması normal mi?
    Current olduğum için Ankara olması gerekmiyor mu?

• @Yıldıray81 eyvallah bugün randevu aldım hiç bir yerde randevu yok inşallah vize onaylanır

• @oguzhanaga07 eyvallah şubattan beridir mail atıyorum daha yeni kabul etti

• ⭐⭐

• @musa-k Şubat'tan beridir mail atıyorum cevap bile vermiyorlar. Bizi beğenmediler heralde 😂

• Merhabalar, ne zaman mail gelir diye ön görüyorsunuz. Daha önce gelen mülakat maillerin zamanında gecikme durumu oldu mu acaba ?

• abi bu nasıl bir çaresizliktir bu nedir böyle ya şans mı şansızlık mı green card çıktı diye sevinemez oldum nerdeyse söver hale geldim

• @mervey Her ayın 15 ile 25 arası diye yazılmış forumda. 9 günlük resmi tatil süreci yavaşlatmış olabilir . Tabii forumda daha net bilgi verecek kişiler var.

• Bu sene 16 sında sonra dağıtım olmadı. Dediğiniz gibi bayram tatili vardı. Belki bir ihtimal ama ben ümid etmiyorum malesef. Tabi benim şahsi görüşümdür. Ben bugün gelirse gelir, gelmezse boş geçtikleri yönünde düşüneceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |