Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Barış-Metin 2 sayfa geriye gidip orada bir arkaşımızın paylaştığı DQ - mülakat listesine bakarsanız neredeyse tüm adaylarda DQ tarihinden yaklaşık 5 ay sonraya randevu verilmiş. Bana da 4,5 ay sonraya verildi örneğin. Çok da değişken değil anlayacağınız, büyük ihtimalle eylül ayı için mülakat tarihi alacaksınız.

• Merhaba
    Bu gün mülakatım vardı ama eksik evrak var deyip pasaportumu geri verdi,eksikleri sisteme yükleyip pasaportunuzla beraber bize yollayın dendi.aile içi şiddet kağınıda verdi.Sıkıntı olmaz inşallah böyle durum yaşayan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

• @SNGMSF ne yazıyordu eksik evrak olarak sizde aile içi şiddet sanırım.Daha önce evlenil ayrılan çiftlerin geneline veriliyor.Geçsede kalsada sizin eksik evrağınız neydi ki

• @naja Simdi baktim listeye. Dediginiz gibi 5 ay civari duruyor. Tesekkur ederim

• Listenin yeni hali bu şekilde. Listeyi her hafta güncellemeyi düşünüyorum. Listede olmayan kişiler bilgilendirebilir. Interview date alan arkadaşlar bu postun altından tarihlerini yazabilirler. Aynı şekilde dq olan arkadaşları da bilgilendirmeleri durumunda listeye ekleyeceğim. Sizden tek ricam eğer vize gurubunuz ir-cr1 dışında ise bilgilendirmeniz olacak. Herkese şimdiden bol şans diliyorum 🤞🏻

FEBRUARY 2023 - IV Issuances by Post and Visa Class

IR-1 & CR-1 ISSUANCES MONTHLY - FEB 2023 (latest update)

Ankara CR1 = 13

Ankara IR1 = 34

5/03/23

DQ Date [Interview Date]
    July/Temmuz 2022 (Note: Most July DQs received interview dates)
    @Saad July 2 (Third-party national)
    August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)

@lucky2022 Late August (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Handan August 30 (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Naile-İlyas August 30 [April 12] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    September/September 2022

@AE123 September 29 [Early March]
    @letlor September 30 [March 17]
    October/Ekim 2022

@tekinusa October 6 [March 15]
    @yusufkeser October 14 [March 16]
    @ekdodo October 17 [March 20]
    @mazeno October 20 [March 21]
    @t34 - October 30 [Late March]
    November/Kasım2022

@trbilgin November 9 [April 12]
    @simaysimon November 18th [April 19] (IR5)
    @hanifeersan November 23 [May 2]
    @SNGMSF November 23 [May X?]
    @ecom November 28 (F2A)
    @koro November 30 [May 8]
    December/Aralık 2022

@Thenomad December 2 [May 9]
    @CuckooFlower-Daisy December 7 [May 10]
    @Sinem-Arslan December 12 [May 11] (IR2)
    @Hakkı-Baltacı December 13 [May 11]
    @sdfdm December 15 [May 11]
    @engincan88 December 17 [May 16]
    January/Ocak 2023

@meliskadim January 5 [May 22]
    @serkankorhan January 6 (IR2)
    @gizemaö January 6 (F2A)
    @iuz93 January 10 [May 31]
    @enayt January 10 [Jun 5]
    @ufuk_sa January 11 [May 23] (F2A)
    @matt88 January 23
    @mina1201 January 23 [Jun7]
    February/Şubat 2023

@Emly February 2 [Jun 13]
    @serkankorhan February 3
    @gok334 February 9
    @Sofia-A February 15
    @baharg February 23
    @ipek1907 February 27
    March/Mart 2023

April/Nisan 2023
    @uogz April 13
    @u2rem April 21 (EB-2 NIW)
    @istanbullover April 28

• @Barış-Metin Esasında cr-ir 1 vizelerinde backlog yok ama sorun aylık olarak cr-1 için 13 ir-1 için 34 vize işlemelerinden kaynaklanıyor maalesef. Eğer bu vizelerin aylık olarak daha fazla randevu verilirse herkesin dq sonrası 1-2 ay içinde randevu alacağını düşünüyorum..

k1 vizesine gelecek olursak şöyle bir durum mevcut. k1 vizelerinde bireyler kendileri randevu alıyor, nvc den randevu maili beklemiyor diye biliyorum.

Son 3-4 aya bakacak olursak hemen hemen 1 aylık bir hızlanma var randevu vermelerinde. Yeni yıldan önce 5.5 ay sürüyordu şu anda 4.5 aya düşmüş durumda.

• Umarım pandemi öncesi gibi 2-3 aya düşer

• expedite hizlandirma alinca ne kadar sure icerisinde mulakat tarihi alabiliyoruz?

• Merhaba arkadaşlar. Dün mülakatım vardı çok basit sorular soruldu. Yemin edip parmak izi verdim. Bir hafta içinde pasaportunuz adresine gelir dediler. Herkese teşekkür ederim yardımları için. Darısı. BEkleyen herkesin başına

• @hanifeersan Hayırlısı olsun tebrik ediyorum sizi

• @uogzh Cok tesekkur ederim gercekten. Bekleyecegiz artik. Umarim 5 ayi asmaz bu surec. Biz de 27 Nisan da DQ olduk. Listeye ekleyebilirsiniz.

Bir sorum daha olucak. Bizim Agustos'ta evliligimizin 2. yili doluyor. Randevu tarihi bu tarihten sonra olursa IR1 olarak mi isleniyor vize? Yoksa en basta belirtmeli miydik?

• Merhaba benim dosyam onaylandıktan sonra ds 160 formunu doldurdum 17 martta onaylandı. Randevu tarihini 5 ay sonra mı veriyorlar?

• @Barış-Metin Evet, evlilik tarihinden 2 yıl geçtiyse vizenizi ir-1 olarak verirler. Yine de ne olur ne olmaz diye konsolosluğa bu durumu belirtmenizde fayda var.

• @hanifeersan hayırlı olsun çok sevindim 🙂 pasaportunuz ulaştığında da bizi bilgilendirir misiniz?

• Merhaba arkadaşlar. Bir süredir forumu takip ediyorum. Hali hazırda devam eden I-130 IR1 sürecimiz ve aynı zamanda eşimin kardeşinin de CR1 süreci var.

Eşim Amerikan vatandaşı, orada doğmuş ve 6 yaşındayken ailesi Türkiye'ye kesin dönüş yapmış. Bu tarihten itibaren bir daha Amerika'ya gitmemiş.

Evlendiğimiz günden beri freelance işler yapıyor. Ancak tabii ki SGK vb. kayıtlar olmadığı için ispat durumunda işsizlikle aynı değerlendirilecektir.

Şimdi dosyamız USCIS tarafından onaylanmak üzere. NVC tarafında gördüğüm kadarıyla iki ana form isteniyor. Biri DS-260 diğeri de I-864. Tabi bu formlara ek olarak bazı dökümanlar da isteniyor. DS-260 tarafı için bir problem yok ancak I-864 formu sponsorun Amerika'da ikamet ediyor olmasını baz alıyor. Yukarıda belirttiğim durumlar nedeniyle I-864 formuyla ilgili kafamızda sorular var.

Forumda da benzer durumda olan arkadaşları gördüm.

1. Mevcut koşullar göz önünde bulundurulduğunda I-864 formu için hangi belgeleri yüklememiz gerekli?

2. Durumu anlatan dilekçe yeterli olur mu? Yoksa alternatif evrakları da eklemeli miyiz?

3. I-864 formunu dilekçe ile çözdük diyelim, "FEDERAL INCOME TAX RETURN OR TRANSCRIPT" evrağını nasıl temin edeceğiz?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar mülakatta bana sarı kağıt verdiler.Eksik evrak talep ettiler böyle durum yaşayan var mı?

• @SNGMSF evet ama sari kagitta ne eksik oldugu isaretleniyor. Onu belirtirseniz yardim edebiliriz.

• @yonca_2020 eşimin boşanma kağıdı ve 2022 gelirini istediler sisteme yükledim ankarayada postaladım ama ceac sisteminde rafused yazıyor biraz tedirgin oldum umarım uzun sürmez tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum

• Arkadaşlar nvc ye civil documents yuklerken birth certificate kismina vukuatli nüfus yüklüyoruz değil mi? Birde e devlette bu belgeyi temin ederken 3 seçenek sunuyor. Kişi,aile,nufus aile seçenekleri gibisinden. Nüfus aile seçeneğini mi seçmek gerekiyor belgeyi alırken? Eski eş listele seçeneğini ise hayır olarak bırakıyoruz sanırım daha önce bir evliliğim olmadığı için? Basit birseyden uzamasın diye sormak istedim.

• @Berkan-Duru En kapsamli olani almaniz gerekiyor. Ben nufus aldigimi hatirliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |