Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sanırım forumda South Caroline düşünen tek manyak benim bu durum beni korkutmaya başladı artık, ne oradan birisini bulabiliyorum ne de güncel bir bilgi video vs. yanlış tercih yapıyorum sanırım.

• @asariel ben çok düşündüm ve araştırdım hatta şehir için bile araştırmalar yaptim sonuç olarak ama ben vazgeçtim gibi

• South Carolina için bilgi çok az

• @birisi evet beni tereddütte sokan durumda bu bilgi azlığı

• Ben muhtemelen eski planım olan Texas'ta kalacağım.

• @birisi ben hala sc'yi düşünüyorum alternatif ise florida ya da teksas

• Ben okul puanlarına baktım (kafamda karar verdigim şehire özellikle yoğunlaştım), criminal duruma baktım ve işin gerçeği çekindim, evet Texas ve Florida'da güvenlik sıkıntılı ama en azından güvenli bölgeleri var ama SC'de güvenli bölge bulmak bile sıkıntılı

• ⭐⭐⭐⭐

@asariel bizim eb3 için anlaşmalı olduğumuz yerlerden bir tanesi de Charleston, South Carolina da bulunan Wendy's. Biz şirketleri seçerken yaşam yerlerinin uygunluğuna da bakıyoruz. Charleston için bakarsanız İzmir'e benzer, 4 mevsimi yaşayabileceğiniz okyanus kenarı bir şehir. Doğası insanları harikadır. Yüzde 90 üstü beyaz amerikalının yaşadığı ve yüzde 1'in altında suç oranın olduğu bir yer. Ben şahsen insanlarımızın Florida ve Teksas batağına saplandıklarını düşünüyorum. Diğer eyaletlerden pek haberleri yok maalesef. İmkanım olsa hiç düşünmeden giderdim.

• hortum, tsunami, deprem, timsah olmayan bir bölge var mı

• @mamo32 Olmaz mi ? Norhwest e bekleriz sizi...Oregon, Washinton eyaletleri

• @ismailayaz teşekkür ederim cevabınız için

• @denizci10 evet tam olarak dediğiniz gibi bilgi bulamıyorum bir çok eyalet ile ilgili, doğası, kira maaş durumu oldukça ideal yerler var ama bölge nasıldır, ırkçılık vs. gibi yaşayan birinin tecrübelerine ihtiyaç duyuyor kişi, örnek vermek gerekir ise texas'a gitmeden herşeyi öğrendik zira forumun %80'i orada ama diğer eyaletler hep belirsiz bu sebepler ile bende artık texas'a yöneldim.

• Amerikaya yeni gelecek arkadaslara: NJ ye gelmenizi TAVSiYE ETMiYORUM.
    Kiralar, auto insurance asiri pahali. Vergiler cok yuksek. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Health ins zorunlu, yoksa cezasi var.

• Selamlar Melbourne, FL düşünüyorum açıkcası orada biraz çalışarak Florida Tech'de okumak aslında amacım ancak fikirlerinizi duymak isterim. Tabii hala kalbimdeki Tampa, Orlando, Miami, Long Beach ve Los Angeles sevgisi gitmiş değil 🙂

• green card çıkarsa chicago-houston-florida arasında kararsız kaldım hangisi daha mantıklı bilmiyorum

• İlk etap Houston Texas’a yerleşmeyi düşünüyorum. Daha sonra Fl veya Ca düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@sadikcagan öncelikle soğuk ve sıcak arasında bir seçim yapman lazım chicago vs florida houston arasında ardından soğuk severim sıcağa gelemem dersen chicago , diğer türlü houston ve florida arasında da biraz araştırma yapman lazım yaş durumu aile durumu vs florida houstona göre bir tık daha pahalı ama daha canlı bir şehir gibi geliyor bana

• Gönül Orlando diyor , ama ilk 2 sene NJ Edgewater da olacağız gitmek nasip olursa 🙏 Mortage vs benim için kabul edilebilir seviyelere geldiğinde 5dk beklemeden Orlando yolcusu kalmasın , birde winterpark bölgesi olursa tadından yenmez

• Houston ile ilgili kisa bir yazi yazmistim. Kisiden kisiye cok degiskenlik gosteren bir konu bu.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/313/houston-a-gidenler-gitmek-isteyenler-olumlu-olumsuz-yönlerini-tartışalım/834?_=1682963163723

• TX da San Antonio en hosuma giden sehir oldu. 2010 da senelik iznimde Houston, Dallas, San Antoni ve Austin i gezmistim. Houston buyuk sehir ama cok ilgi cekici bi tarafi yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |