Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @denizci10 bilgileriniz için cok teşekkürler .
    bizde aynı sebeplerden dolayı tx houston tercih edeceğiz.
    eşimle birlikte geleceğiz. zaten genellikle house tipi ev istiyoruz .
    istanbul anadolu yakası ümraniyede yasadıgımız ıcın kalabalıktan trafikten artık cok bunaldık . sessiz sakin olması cok buyuk avantaj olacak.
    sizi takip etsem ara ara yazsam guncel bılgı alsam sorun olur mu acaba ?

• @cgokhan 2 aydır geri dönüş alamamanıza üzüldüm.
    inşallah yakın zamanda bulabilirsiniz.
    takip etsem ara ara güncel bilgiler alsam sorun olur mu acaba ?

• @cgokhan çok kötü olmuş, kendi mesleginizde mi iş arıyorsunuz yoksa her yere başvuru mu yaptınız , umarım yakın zamanda iş bulursunuz bizde gelecegiz oralara umarım bu seferde işsizlikle sınanmayız 🙄

• @doguStone, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@cgokhan 2 aydır geri dönüş alamamanıza üzüldüm.
    inşallah yakın zamanda bulabilirsiniz.
    takip etsem ara ara güncel bilgiler alsam sorun olur mu acaba ?

Elbette belki forumdan gormeyebilirim hemen. Bilgim dahilinde yardımcı olabilirim.Telegram c_gokhan

• @çakıl, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@cgokhan çok kötü olmuş, kendi mesleginizde mi iş arıyorsunuz yoksa her yere başvuru mu yaptınız , umarım yakın zamanda iş bulursunuz bizde gelecegiz oralara umarım bu seferde işsizlikle sınanmayız 🙄

Valla ne olursa başvuru yapıyorum. Çoğunlukla online başvuru yapılıyor bugün home Depot part time olarak mülakat maili aldım. Pazartesi gideceğim umarım alırlar 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@doguStone estağfurullah bunun için varız burada. Ne zaman isterseniz yazın lütfen. Sizin için hayırlısı olsun şimdiden

• ⭐⭐⭐

@doguStone ümraniye de yaşayanın halinden ümraniyede yaşayan anlar 🙂

• ⭐⭐

Bu tarafta ev var iş yok. Başka tarafta iş var ev yok. Her yerin soru işareti ayrı. @cgokhan inşallah en kısa zamanda iş bulursun. Bol şans diliyorum.

• Houston sayfasinda bunu soylemek ayip olmasin ama bence TX'a tasinma karari vermeden once, North Carolina'yi da degerlendirin. Ev kiralamak kolay, hizla buyuyen ve gelisen bir bolge. Pekcok buyuk sirket genel merkezini buraya tasiyor.

Bu sayfada da gelecege yonelik is imkani tahminleri var:

• ⭐⭐⭐

@Senay-Sirin biz de 20 25 güne Miamiye inip oradan Atlanta, Cherlotte ve Houston şeklinde bir rota yapmayı düşünüyoruz, gezdiğimiz yerler arasında son kararı vereceğiz🙏🏻

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bu tarafta ev var iş yok. Başka tarafta iş var ev yok. Her yerin soru işareti ayrı. @cgokhan inşallah en kısa zamanda iş bulursun. Bol şans diliyorum.

Aynen böyle durum. Işte bu yüzden araç şart.

• @tolgasatir valla öyle hocam. biz bir de son duraktayız 6 da trafik sesiyle uyanıp gece 2 de egzos patlatan şahinle yatıyoruz 🙂
    onun için tx houston hatta sugar land veya katy tam bizlik olacak 🙂

• ⭐⭐⭐

@doguStone biz İkea nın orda oturuyoruz, bizim ki bir kaç tık daha sakin size göre 🙂

• Bence kisiden kisiye bu sorunun cevabi degiskenlik gosterir. Houston'a geleli 6 ay oldu ve ben de kisisel fikirlerimi paylasmak istiyorum. Ancak dedigim gibi kisinin gecmisine, karakterine ve beklentisine gore bu sorunun cevabi herkese gore farkli olacaktir.

Neden Houston: Esimle green card ile geldik ancak benim calisitihim sirketin Houston'da ofisi oldugu icin direkt burada calismaya basladim. Bir nevi sirket ici transfer oldu. Houston'in nezih bir bolgesinde yasamaktayiz.
    Neden Amerika: Istanbul'da az cok bir kurulu duzenimiz vardi ve islerimiz iyiydi ancak bircok kisi gibi daha iyi yasam sartlarina sahip olabilme umidiyle geldik.

Istanbul'dan gelen ve gecmiste Boston, New York gibi yerlerde yasamis biri olarak Houston'in olumlu buldugum belki bir iki ozelligi var.
    O da belki yumusak bir kis havasinin olmasi ve diger eyaletlere gore maddi olarak daha uygun olmasi denebilir.

Bizim icin olumsuz ozellikleri ne yazik ki daha fazla. Sehir bir kere cok cirkin. Gezilecek gorulecek hicbir yeri yok bence. Daha cok evde sakin vakit gecirmek isteyenler bu konuda sikinti cekmeyecektir ancak biz pek oyle degiliz. Dogal guzellikleri olan bir sehir degil. Amerika'da cok daha guzel sehirler var bence.
    Yazi cok sicakmis! Biz henuz yasamadik ancak anlatilanlardan ne ile karsilasacagimizi az cok anladik. Eylul - Ekim'de bile cok sicakti!

Isim geregi Amerika icinde seyahat ediyorum ve gecenlerde ilk defa California'ya gittim. Oralari gorunce buralardan iyice sogudum.

Uzgunum ama seni sevemedik Houston, sevebilecegimizi de sanmiyoruz:(

• @Houstonwehaveproblem, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bence kisiden kisiye bu sorunun cevabi degiskenlik gosterir. Houston'a geleli 6 ay oldu ve ben de kisisel fikirlerimi paylasmak istiyorum. Ancak dedigim gibi kisinin gecmisine, karakterine ve beklentisine gore bu sorunun cevabi herkese gore farkli olacaktir.

Neden Houston: Esimle green card ile geldik ancak benim calisitihim sirketin Houston'da ofisi oldugu icin direkt burada calismaya basladim. Bir nevi sirket ici transfer oldu. Houston'in nezih bir bolgesinde yasamaktayiz.
    Neden Amerika: Istanbul'da az cok bir kurulu duzenimiz vardi ve islerimiz iyiydi ancak bircok kisi gibi daha iyi yasam sartlarina sahip olabilme umidiyle geldik.

Istanbul'dan gelen ve gecmiste Boston, New York gibi yerlerde yasamis biri olarak Houston'in olumlu buldugum belki bir iki ozelligi var.
    O da belki yumusak bir kis havasinin olmasi ve diger eyaletlere gore maddi olarak daha uygun olmasi denebilir.

Bizim icin olumsuz ozellikleri ne yazik ki daha fazla. Sehir bir kere cok cirkin. Gezilecek gorulecek hicbir yeri yok bence. Daha cok evde sakin vakit gecirmek isteyenler bu konuda sikinti cekmeyecektir ancak biz pek oyle degiliz. Dogal guzellikleri olan bir sehir degil. Amerika'da cok daha guzel sehirler var bence.
    Yazi cok sicakmis! Biz henuz yasamadik ancak anlatilanlardan ne ile karsilasacagimizi az cok anladik. Eylul - Ekim'de bile cok sicakti!

Isim geregi Amerika icinde seyahat ediyorum ve gecenlerde ilk defa California'ya gittim. Oralari gorunce buralardan iyice sogudum.

Uzgunum ama seni sevemedik Houston, sevebilecegimizi de sanmiyoruz:(

Harfiyen katılıyorum. Eğer elle tutulur bir mesleğiniz ve işiniz yoksa. Kimseye tavsiye etmiyorum. Sağolsun meksikalilar her yerde kaçak çalışıyor. 3 aydır iş ilanları basvuruyorum dönen yok. Iş yerinde Hispanik varsa siz daha çok çalışmak zorundasınız.

Home Depot önü kaçak işçiler ile dolu 😅 Uber vs işler kazandırmıyor. Sehirin yarısı kaçak diyebilirim ama ispatlayamam. Hamam böceği de cabası...

• Ben de taşınabileceğim günü iple çekiyorum. Sırf havası bile insanı mahvediyor. Şurdada da söylenmişim geçmişte:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yaşanacak-eyalet-ve-şehrin-seçimi/630?_=1679408356994

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   H Houstonwehaveproblem 

• @Houstonwehaveproblem çok faydalı bir paylaşım teşekkürler.

• @çakıl, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@cgokhan çok kötü olmuş, kendi mesleginizde mi iş arıyorsunuz yoksa her yere başvuru mu yaptınız , umarım yakın zamanda iş bulursunuz bizde gelecegiz oralara umarım bu seferde işsizlikle sınanmayız 🙄

Kendi kendime cvp vereyim sınandık iş yok ya da biz bulamıyoruz, ayrıca okulla ilgilide problemimiz var, okul puanı yüksek bi yerden ev kiraladık evimizin yakınında ki okula kaydını yaptırdık ama yeni gelen oryantasyon ögrencilerini okul puanı 5 olan evimize çok uzak olan başka bi liseye gönderiyorlarmış, tamam dedik okulun kapanmasına 3 ay var gitsin ama şimdi yeni egitim yılında da o uzak olan puanı düşük olan liseye gidecek kızım, bu durum can sıkıcı iyi okula gitsin diye ona göre ev kirala ama o puanı düşük bi liseye gitsin ayrıca ingilizce egitim yerine sürekli ispanyolcaya maruz kalıyor, seni sevmedim Houston

• @Senay-Sirin hanım biz Houston düşünüyorduk fakat yorumunuzu gördükten sonra daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Bilgi verirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐

@SeyfettinB bu aralar favorim atlanta oldu gibi araştırmanızda fayda var 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |