Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ametin-k bende bunu merak ediyordum çünkü bende ilk etapta eşimi ve çocuğumu götürmeyi düşünmüyorum önce ben 3 ay kadar orada düzeni oturtup sonradan ailemi getirmek istiyorum. Bunun detaylarını öğrenmek için bilgili arkadaşlardan gelecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim 🙂

• @crazycells merhabalar. Şuan kolombiyadayi. Ds 260 formuna burdaki amerikan konsolosluğunu yazabilir miyim. Mülakat için

• Merhabalar, sayfa sayfa okumama rağmen hala kafamı karıştıran bir konu var affınıza sığınarak soracağım. 2023 talihlisiyim ve sıramam 31k, haliyle dosyamı taşıyacağım. 2 aydır numaramın current olmasını bekliyorum fakat 30k da tıkandı; iki aydır Europe 30k olarak açıklanıyor. Dosya taşımak için numara current olma zorunluluğu var mı? Ben mi yanlış anladım yoksa kimi talihliler current olmamalarına rağmen konsolosluklarla görüşüp şansını deneyerek olumlu yanıt alabiliyor mu? Yoksa numara özellikle current olmadan mı taşıma işlemi yapılmalı? Bu sorularımın yanıtlarını Telegramdan yeni haberdar olduğum için bulamadım, formumu doldurdum ve en kısa sürede sürece daha hakim olabilmek adına gruba kabul olmayı bekliyorum. Teşekkürler.

• @nemotheclownfish Benim bildiğim dosyanız current olmadan kcc ile mailleşerek bir yere taşıyabiliyorsunuz, current olursa da kcc ile değil artık hangi konsolosluga istiyorsanız ora ile mailleşiyorsunuz. Yanlış bir şey yazdıysam daha bilgili arkadaslar düzeltebilir beni.

• ⭐⭐⭐

@ametin-k yok öyle bir soru değil o başta geliş gelmeyeceğini sormuyor göçmen olup olmayacağını soruyor

• ⭐⭐⭐

@nemotheclownfish dosya taşımak için current olmanıza gerek yok, sadece sizin konsoloslukla değil KCC ile iletişime geçmeniz gerekicek

• @umutali10 sizle geleceklerse ilk girişi sizle yapıp geri gelebilirler.greencardı haketmeleri için sizle beraber girmeleri lazım. Sonra ister 3 ay ister 5 ay sonra ABD ye dönebilirler. Ancak süreyi uzun tutmayın.

• ⭐⭐⭐

@enemy hayır eğer ki eşin uyruğu farklıysa ve o kotadan kazanansa eşiyle beraber ilk girişi yapmak zorunda. Onun dışında vizesi basılmış olsa bile aile bireyleri vize süresini geçirmeden isterlerse ABD’ye girebilirler.
    Kısacası vizeler basıldıktan sonra geri kalan herkes bireysel olarak değerlendirilir.
    ( @umutali10 )

• @waterman kazanan kişi önce girmeden eşi çocukları önce giremez.kazanan kişi girecek aile bireyleri 6 ay içinde girebilir.burada uyruk falan konuşulmamış.

• ⭐⭐

@waterman Hocam her durumda Vize alındıktan sonra Talihli ABD sınırlarına girmeden diğer aile bireyleri giriş yapamaz İlk giriş olduktan sonra bireysel giriş çıkışlar yapılabilir

• ⭐⭐⭐

@hdemircanusa bu konudan emin miyiz benim bildiğim vize basıldıktan sonra herkes istediği tarihte ayrı bireyler halinde giriş yapabilirdi.. eğer sadece uyruk farkından farklı değerlendirmeye tabi olanlar aynı anda giriş yapmak zorunda kalırdı..

• ⭐⭐

@waterman Evet eminim hocam Talihli ile diğer aile üyeler beraber giriş yapmak zorunda , sonrasında Aile bireyler Ülkesine dönüp istediği bir zamanda artık kendileri giriş çıkış yapabilirler

• @waterman eminim son kararım. Asıl talihli girmeden diğerleri giremez

• @enemy merhaba öncelikle cevaplar için çok teşekürler. Ama sanırım konu biraz karışmış. Ben asıl talihli olarak benden önce eşimin ve çocuğumun gitmesinden bahsetmiyorum. Sormak istediğim şu; asıl talihli benim, eşim ve çocuğumla mülakata gittik ve diyelimki vizelerimiz onaylandı. Ben asıl talihli olarak 15 gün içinde tek başıma amerikaya giriş yapsam ve 3 ay içinde orada yaşayacağımız evi ayarlasam işimi bulsam ilk etapta yaşanacak sıkıntıları tek başıma yaşasam ve 3 ay sonra tr ye gelip eşimi ve çocuğumu alıp amerikaya geri dönsem olur mu ? Nasıl olsa vizenin 6 ay süresi vardı ve eşimle çocuğumun vize süresi geçmemiş olacak. Amacım oraya eş ve küçük çocukla gidip onlara sıkıntı yaşatmamak.

• @umutali10 sizin gelip almanıza gerek yok siz önce girdikten sonra onlar 6 ay içinde kendileride gelebilir

• ⭐⭐⭐

@waterman evet uyrukla bir alakası yok eğer ki asıl talihli giriş yapmadıysa diğer aile üyeleri giriş yapamaz

• @enemy 🙂 tamamdır bunun mümkün olmasına sevindim 🙂

• ⭐⭐⭐

@umutali10 yapabilirsiniz ama genelde ilk girişin fazla geciktirilmeden yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü ne olacağı belli olmuyor bir anda yine pandemi vs gibi bir olağanüstü durum olur uçuşlar veya ülkeye giriş çıkışlar filan iptal olur giriş yapılamayacak ekstrem durumlar olabilir çekincesinden fazla uzatılmadan ilk girişlerin yapılması önerilir

• @Emre-Kurtulmuş evet katılıyorum. Benimde amacım zaten talihli olursam ve vizem onaylanırsa hiç uzatmadan 1 hafta içerisinde gitmek. Gidip çalışıp para kazanıp ev tutmam ve bir düzen oturtmam gerekecek. 3 ay bununla uğraşıp 3 ay sonra da eşimi ve çocuğumu getirtmek niyetindeyim.

• @Emre-Kurtulmuş Bu arada ds-260 doldururken amerikada belirtilecek olan adres konusunda tavsiyeniz varmı ? Amerikada hiç tandığım veya akrabam yok. Otel veya airbnb gibi yerlerden ücretiyle yer kiralamak da çok mantıksız geliyor bana. Kim bilir kaç dolar ücreti vardır o kadar ileri tarihli bir yer kiralamanın. Bu konu çok kafamı kurcalıyor. Gittiğimde doğaçlama bir şekilde kiralık oda bulmaya çalışabilirim. Ama bunu buradayken ve yaklaşık 1 yıl öncesinde yapmam nasıl mümkün olabilir ?

Benzer Başlıklar

• 56
  • 654
  • 1471
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |