Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ouz-tuna33 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@ouz-tuna33 okulunuzdan öğrenim belgesi de alabilirsiniz o zaten e-imzalı ya da barkodlu olacaktır bu sizin aynı zamanda lise mezunu olduğunuzun kanıtıdır zaten

Cevap için teşekkürler ben hem diplomayı hem de belgeyi götüreyim o zaman ne olur ne olmaz.

sadece ogrenci belgesi de yeterli oluyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mhepekiz Yok 1 aylık para cezanız bile olsa yabancı dilde arşivli döküm vermiyor. İlla adliyeye gidilecek diyor.

eger e-devletten alamiyorsaniz, adliyeden almaniz gerekecek.

• Yasaklı

@crazycells Türkçe "arşivli" adli kayıt belgesi veriyor e-devlet ama İngilizce vermiyor ve orada not düşülmüş ABD kesinlikle İngilizce istiyor diye. Halbuki ne bana gelen e-mail'de ne de KCC'de İngilizce arşivli adli sicil kaydı zorunluğundan bahsediliyor sadece "English or your own native language" ibaresi var. Yani bana biraz bizimkilerin işgüzarlığıymış gibi geliyor bu illa da İngilizce arşivli sabıka kaydı vereceğim diye tutturma işi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Türkçe "arşivli" adli kayıt belgesi veriyor e-devlet ama İngilizce vermiyor ve orada not düşülmüş ABD kesinlikle İngilizce istiyor diye. Halbuki ne bana gelen e-mail'de ne de KCC'de İngilizce arşivli adli sicil kaydı zorunluğundan bahsediliyor sadece "English or your own native language" ibaresi var. Yani bana biraz bizimkilerin işgüzarlığıymış gibi geliyor bu illa da İngilizce arşivli sabıka kaydı vereceğim diye tutturma işi.

"ABD kesinlikle İngilizce istiyor" diye nerede not dusulmus?

• Yasaklı

@crazycells e-devlet adli sicil kaydı sorgulama sayfasında arşivli olmasını seçtiğinizde ABD, Kanada vb.ülkeler İngilizce istiyor diyor.

• Yasaklı

@crazycells Israr edip devam ederseniz de "ADLİ SİCİL KAYDINIZ BULUNDUĞUNDAN TERCÜMELİ SONUÇ BELGESİ HAZIRLANAMAMAKTADIR." mesajı veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Israr edip devam ederseniz de "ADLİ SİCİL KAYDINIZ BULUNDUĞUNDAN TERCÜMELİ SONUÇ BELGESİ HAZIRLANAMAMAKTADIR." mesajı veriyor.

anladim, o durumda turkce olarak cikartip gonderin. Anladigim kadariyla sadece "arsiv kaydi yoktur"un ingilizcesini yazabiliyor e-devlet, diger durumlari ingilizceye otomatik ceviremedigi icin e-devlet uzerinden veremiyor.

• @grslarc ceza olunca vermiyor demek şaşırmadım aslında (teknik olarak) milyonlarca kombinasyon var.. Türkçe kabul edilecektir ama. Zaten muhtemelen orada kimse okumayacak bunları sizle ilgili bir ek dosya hazırlayıp Ankara'ya yollayacaklardır diye düşünüyorum @crazycells in söylediği gibi istek durumunu anlamak olabilir amacı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bir de mahkeme kayitlarini ve tercumelerini isteyecekler bu durumda, onlari direkt adliyeden alip ingilizceye tercume ettirin isterseniz cunku zaten mulakat zamaninda ingilizceleri lazim olacak.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Su an arkadaslar yapmaniz gereken bu belgeleri e-devletten alip KCC'ye gondermeniz. Sanirim isterseniz ingilizce olarak da alabiliyorsunuz bunlari, deneyip gormek lazim.

Documents Required for All Applicants:

• Copy of passport biodata page (no translation required) - pasaportunuzun ilk sayfalarinin kopyasi
    • Birth certificate - vukuatli nufus kayit ornegi (e-devlet)
    • Military records for any applicant who has previously served in the military - askerlik durum belgesi (e-devlet)
    • Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet)
    • If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record - eger suc islediyseniz veya ceza aldiysaniz mahkemelerden bunlara dair kayitlar ve cevirileri

e-devlet: https://www.turkiye.gov.tr/

Bu yazı lazım olabilir 🙂

Bir kaç gün içinde DS formunu bende göndereceğim, böyle bir mail geldiğin de sizi bilgilendiririm.

• @grslarc size gelen mail de şöyle bir kısım var;

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. (İngilizce olmayan veya vize başvurusunun yapıldığı ülkenin resmi dilinde olmayan tüm belgelere onaylı tercümeler eşlik etmelidir. )

Buradan da anlaşılacağı üzere dokümanlar Türkçe olabilir.. tabi eğer Türkiye'de ikamet ediyorsanız..

• Sanırım @crazycells in de dediği gibi bu mail ds 260 i geç submit edenlere geliyor.. İlk gönderme zamanım 18 mayisti , yaklaşık 10 gün önce resubmit etmiştim.. buradan da resubmitler in süreçten etkilenmediği düşünülebilir sanırım.. muhtemelen arkadaşlara gelen mailler de toplu bir şekilde gitmiştir.. çünkü @grslarc ve @alkinalkin'a gelen mailleri zamanları aynı görünüyor...

• Yasaklı

adresinde yapılan değişikliği görebilirsiniz. Artık mülakat tarihi vermeden önce belge gönderilmesini istiyorlar anlaşılan.

• @crazycells Dün baktığımda arkadaşım ds260 formunun eğitim bölümünde mezun yazmış ve okul bilgilerini girmiş ancak amerikada hangi bir işte çalışacaksınız kısmına istihdam değil öğrenci yazmış daha önce herhangi bir işte çalıştınız mı kısmınada hayır yazmış ancak 2-3 aydır sigortalı gözüküyorum mülakatta herhangi bir sıkıntı olur mu acaba yardımcı olabilirmisiniz!

• ⭐⭐⭐⭐

Sabıka kaydını ıngilizce atabilirsiniz vukuatli ve askerlik durumu türkçe barcode ile oluyor. Subay veya profesyonel olarak askerlik yapmış olanların en bilgileri orada yazılı . KCC askerlik belgesini ekstradan istemesi kendi standart prosedürü Usa deki normal proseduru uygulamış. Mutlaka barcode evrakları resmi makam talep olduğunu bildirin ve KCC USA yazın. Barcode belgeler türkçe olmasına rağmen yapılan anlaşma gereği Usa nin tanıdığına dair sitesinde bir metin vardı .

• @grslarc gonderdiginiz linkteki bölüm size bu mailler gelmeden önce de vardı.. yeni eklenen bir şey değil.. Her ülkenin ABD nin gözünde farklı bir statüsü olduğu için genel bir madde olarak orada duruyor.. bu durum ülkeye göre farklılık gösteriyor.. Türkiye'den de 3 yıl öncesine kadar mülakat öncesi belgeler isteniyordu, daha sonra bu durum değişti ve artık istenmiyor.. size gelen mailler bu durumun tekrar değiştiğini gosterirmi bilmiyorum ama önümüzdeki günlerde tam olarak ne olduğu kesinleşir sanırım..

• @abdullah1453 Abdullah, daha tecrübeliler cevap verecektir ama sigortalı olarak çalışman sorun olmaz bunu düşünüp stress yapma derim.
    Ancak ds260 doldururken öğrenci olup ta mezun yazma meselesi biraz düşündürücü. Konsolosun insiyatifinde olacaktır, mülakatta öğrencilik ve mezuniyet gündeme gelmezse arada 1 2 ay olduğundan sorun etmiyorlar demektir ama sen mantıklı bir açıklama yapacak şekilde kendini hazırlasan iyi olur. Mesela ds 260 doldurduğun mayıs ayında zaten dersler bitmiş sınavlar verilmiş oluyor ve mezun olmaya hak kazanmış oluyorsun, diplomanın temmuzda basılmış olması senin mayıs da mezuniyeti hakettiğini değiştirmez diye düşünüyorum. Bu sadece benim aklıma gelen bir yorum, eğer sorulursa bu şekilde izah edersen konsolosluk görevlisi de aynı şekilde yorumlayabilir.
    Bir de önemli olan yaptığın izahat tamamen doğruları içermeli ve durumu kurtaracağım diye yalana başvurulmamalı.
    Umarım sorunsuz alırsın vizeni.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

"ABD kesinlikle İngilizce istiyor" diye nerede not dusulmus?

Bugün alıp KCC ye gönderdiğimiz için biliyorum hiçbir yerde “ingilizce istenir” diye birşey yazmıyor. adli sicil kaydı alırken aşağıda bilgi amaçlı “abd, kanada, çin ... vs gibi ülkeler “arşiv kaydı içere” belge istemektedir yazıyor, aynı yerden arşiv kayıtsız da alınabildiği için özellikle belirtilmiş sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sanırım @crazycells in de dediği gibi bu mail ds 260 i geç submit edenlere geliyor.. İlk gönderme zamanım 18 mayisti , yaklaşık 10 gün önce resubmit etmiştim.. buradan da resubmitler in süreçten etkilenmediği düşünülebilir sanırım.. muhtemelen arkadaşlara gelen mailler de toplu bir şekilde gitmiştir.. çünkü @grslarc ve @alkinalkin'a gelen mailleri zamanları aynı görünüyor...

evet, re-submit biraz daha farkli. Iki post da ayni anda aktarildi foruma 🙂 fakat soyle bir durum soz konusu... KCC sizinle email ile iletisime gecerken loto basvurusu sirasinda kullandiginiz email adresini kullaniyor. Siz daha sonra DS260 formunu guncelleseniz de (yeni bir email adresi ile), yine de basvuru sirasinda verilen email adresini kullaniyor olmali, bu da basvuru sirasinda guncel olmayan bir email adresi kullanan arkadaslarin mulakat tarihi yerine bu emaili almalarina fakat bundan haberdar olmamalarina neden olabilir. Eger basvuru sirasinda kullandiginiz email adresine erisiminiz yoksa ve mulakat tarihi verilmesi gerekirken almazsaniz bu durumda KCC ile iletisime gecmek makul bir secenek olabilir. Tabii her mulakat tarihi bekleyen bunu yapmamali, sadece 1 ay boyunca bekleyip hala mulakat tarihi alamayan kisiler KCC ile iletisime gecmeli.

@grslarc , @bihterya ve @alkinalkin sizinle de ilk email adresi ile mi iletisime gecti acaba? Onaylamaniz mumkun mudur? Yoksa DS260 formunda ve basvuru sirasinda ayni email adresini mi verdiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

adresinde yapılan değişikliği görebilirsiniz. Artık mülakat tarihi vermeden önce belge gönderilmesini istiyorlar anlaşılan.

Evet, o sekilde yaziyor; fakat herkesten istemedigi de acik. Dolayisiyla onceden soyledigim gibi genel olarak bu sisteme gecis yapiyor olabilirler, boylelikle mulakatlara gitmeye niyeti olmayanlari elemis olacaklar. Fakat su an icin sadece DS260 formunu gec gonderenlere gondermis olabilirler. Ilerde DV2019'un sonuna dogru herkesten istemeye baslayabilirler, bunun da farkinda olmak lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |