Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ecom rica ederim. umarım en kısa sürede sonuç alırız. 🙏

• @gembruce acikcasi SSNi olmayan Vatandas ve Greencard sahibi esleri icin ITIN number alma sansi bulunuyor. W7 formu ve o yilki tax return formu ile basvuru yapabilirsiniz. Esiniz amerika disina oldugu icin ayrica turkiyede bu konuda uzman bir muhasebeciden ( Irs sitesinde ilgili kisilerin listesi bulunuyor) yardim almaniz gerekecek muhtemelen ancak aradaki vergi iade farkina bakilirsa kesinlik goz onunde bulundurmalisiniz bence

• @bionicks IRS, aşağıdaki soruyu cevaplarken konuya açıklık getirmiş. Şu an 2. seçeneği uyguluyoruz. 17 Ekim'e kadar SSN alamazsak 1. seçenek ile devam edeceğiz.

Filing Requirements Status Dependents

• @gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ankara'dan verilen vizelerin çoğunun TR vatandaşları dışında ülke vatandaşların verilmesi bir tarafa,

Hocam diğer ülke vatandaşları Tr'den nasıl vize randevusu alabiliyor? Evvelden bahsettiğiniz NVC aşamasında yapılan 'mülakat yeri değişikliği' talebi ile mi?

• @lavita, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba,
    Eşim green kart ile Amerika’da yaşıyor. Ben turist vizesi ile onun yanına geldim ve F2A sürecine buradan başvuracağız.
    Benim şöyle bir sorum var:
    Pasaportum ve TC kimlik kartımda eşimin soyadı yer almıyor yani kimliğim evlenmeden önceki şeklinde, henüz değiştirmedim.
    F2A sürecine girerken eski kimlikle ve bu kimlikteki bilgilerle başvurup, kimlik değişince sürecin ortasında soyadı güncellemesi yapabiliyor muyuz? Yoksa en baştan kimliği yenileyip güncel kimlik bilgileri ile mi başvurmak gerekir?
    Teşekkürler.

Yukarı

• @ICu Suriye, Afganistan ve İran vatandaşları, ülkelerinde faal ABD misyonu bulunmadığı için çoğunlukla TR'deki misyonlardan hizmet alıyorlar. Ülkelerinden gitmek isteyenlerin çoğu zaten burda. 😠

• Mayıs vize bülteni yayınlandı. Hala current durumdayız:

Adjustment of Status Filing Charts from the Visa Bulletin

• @gembruce Anlamadığım şey güncelsek neden vize verilmiyor 6-7 aydır görüsme tarihi bekleyen arkadaslarımız var. Bir de bu tarih sınırlaması kimlere getirildi çok can sıkıcı bi durum😔

• @gembruce Benim anlamadigim kisim final action date'te current olmadigimiz surece vizeyi alip alamayacagimiz? siz vizeyi final action date current olmasa dahil alabilecegimizi iddia ediyorsunuz, yaniliyor muyum?

edit : onceki mesajinizi bir daha okudum evet haklisiniz, fakat ben AOS yapmadim, benim consular process. o yuzden benim icin gecerli degil malesef.

• bence olay çok net F2A statüsünde net bir gerileme var, @Özge-Dengiz hocam siz mi sormuştunuz bu soruyu?:

(dk: 13:00)

AOS sürecinde olanlar yani Amerika içerisinden başvuranlar ayrıdır belki ama consular process olanlar olarak bence bu tarih kotasından etkileniyoruz.

Remzi Bey gayet açık bir şekilde açıklamış , mayıs ayında da PDsi 8 Eylül 2020den sonra olana mülakat tarihi yok. ben 7 aydır mülakat tarihi bekliyorum bunun 5 ayında bu tarih currenttı ama interview schedule edilmedi.. diyecek bir söz bulamıyorum artık.

• @Özge-Dengiz Merhaba, bu başlığı belli bir süredir takip edemedim. Tarih sınırlaması yeni getirilen bir uygulama mı ? Mümkünse okuyabileceğim, öğreneyebileceğim iletiyi söylebilir misiniz ?

• @acgx AoS ya da CP için bir fark belirtilmemiş. Her ikisi için de cut-off date aynı.

• Arkadaşlar DQ'dan sonra mülakat için beklerken çekilişten GC hakkı kazanılırsa ne yapılıyor?

• ⭐⭐⭐

@ICu hiçbirşey yapmanıza gerek yok hangi süreçle devam edilicekse ona devam edilir sadece

• @ICu her iki süreci aynı anda devam ettirebilir ve biri sonuçlandığında diğerini kesebilirsiniz. DQ sonrası ne kadar bekleyeceğimizin belli olmadığı şu durumda DV için yeni başlatılacak bir IV sürecinin DQ almış bir F2A'dan daha erken randevu alma ihtimali az da olsa hala var maalesef çünkü DV için aylık kota çok yüksek. DV küçük bir case number ile kazanılırsa 2024 Eylül, Ekim gibi mülakat ve bir hafta sonra da vize alınabilir. Ben Ekim ayında vizemi almıştım mesela.

• @gembruce

Ben mülakat yerini değiştirmeyi de düşünüyorum hocam. Dediğiniz gibi Ankara çok yavaş işliyor.

Grupta F2A beklerken mülakatını başka yere taşıyan arkadaş(lar) varsa ve tecrübelerini paylaşabilirlerse ilerisi için de faydalı olabilir.

'Nereye taşınabilir, nasıl, faydası olur mu, vs' gibi sorular cevap bulmuş olur

• ⭐⭐⭐

@ICu baska ülke vatandaşlığı veya çalışma izni yoksa diğer ülkelerin hiç bu dosyalarda taşıma kabul ettiğini görmedim ben açıkçası.

• @ICu Bildiğim bir örnek yok ama aşağıdaki cevap resmi:

Q) Is transferring cases between Ankara and other Posts possible?

We are not accepting transfer cases from other posts except in cases of medical or humanitarian emergencies. If you wish to transfer your case from Ankara to another post, please contact the US Embassy or Consulate that you want to process your case and request they transfer your case from Ankara. If they agree, they will request the file directly from Ankara.

Bir mail hazırlayıp gözünüze kestirdiğiniz postlara gönderip sorabilirsiniz. Kabul eden olursa ne kadar zamanda görüşme verirsiniz diye de sorabilirsiniz.

• Merhabalar. Başka bir forumda bir mahkeme belgesinden alındığı söylenen aşağıdaki ekren görüntüsünü buldum. Görüntüyü paylaşan post Ankara'da şu anki backlog'un 22 ay olduğunu da söylüyor ama hangi vize grubu için olduğu belirtilmemiş.

alt metni

Yılbaşından bu yana yüm family preference (F1,F2A,F2B,F3,F4) vizeleri için Ankara'nın ortalaması 120. Bu durumda 1368 kişilik backlog ancak 1 yılda eriyecek demektir. Hızda değişiklik olmazsa tabii.

• @waterman

DV sürecinde görmüştüm hocam. El Salvador'dan randevu alan vardı sanırım. Belki bizde de vardır dedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |