Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Houston da 2. El araç için yardımcı olabilecek bir forumdaş var ise çok memnun olurum

• @corleone132 @semavi sana yardımcı olabilir. Kendisinin galerisi var orada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@corleone132 @srhnkskn bahsettiği kadirin galerisi aşağıdaki linkten ulaşırsın. Bu linkten sen kafana göre aracını beğeniyorsun. Daha sonra telefonla yada forumdan @semavi ulaşıyorsun arabanı alıp gidiyorsun bu kadar basit.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim hocam sağolun

• @srhnkskn çok teşekkürler hocam

• @corleone132, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Houston da 2. El araç için yardımcı olabilecek bir forumdaş var ise çok memnun olurum

Gozunuze carpan bir sey olursa yazarsiniz. Size uygun olup olmadigini bildigim kadariyla soylemeye calisirim...

• 1-2k dolarlık araba alınır mı? Araç alırken böyle ucuz arabalar nerelere dikkat edilmeli? Ubereats Doordash Grubhub veya Amazon Flex için alınacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samuraisamet araba sağlammı değil mi bakmadan önce araba kağıdını sorgulattır kaçak mı çalıntı mı aranıyor mu yoksa pert mi diye kaldı ki bu zamanda 1-2k araba çok zor piyasa da @semavi sürekli dolaşıyor ondan yorum gelmeden adım atma bence

• Uber Doordash için araba önerebilir misiniz ?

Yakıt konusunda cimri olmalı.

• @Megatron toyota Prius

• ne kadar yakiyor ucuz araba bulmak mumkun 1-3k arasi ve sorun yaratir mi?

• @samuraisamet NE ALICAGINA BAGLI....2002 MODEL TOYOTA ECHO FALAN BULURSAN 3000 DOLARA SANA IYI DAVRANIR....AMA 2000 DURANGOYA AYNI PARAYI VERIRSEN COK UZULEBILIRSIN

• ⭐⭐ Yasaklı

98 üstü Camry al accord al o paralara 1 2 bine alinacak en iyi arabalar mumkunse 4 silindir Manuel vites olsun. Goreceli guvenlik te olmali amerikada. Turkiye gibi polo clio golf önü arkası ufak arabalar almamak lazım. 1 2 bine cadıllak buik falan onları da almanak lazım luksune aldanıp

• Arabalardan anlayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.
    Honda accord 2008, 210K miles'da olan bir arabam var. Agustos eylul gibi Washington eyaletine tasinacagiz. Yaklasik 3000 miles yol gidecegiz. Bu uzun yolculuga cikmadan önce arabaya düzgün bir bakim yaptirip (battery degisimi, transmission fluids, brake pads etc.) yola çikarsak sorunla karsilasabilir miyiz?

• @sadıkkurtoglu battery'de sikinti yoksa degistirmene gerek yok bosa masraf olur. Kesinlikle yapman gerekenler asagidadir.

• Oil/oil filter check/change, (engine, transmission, differential)

• Sogutma sistemi kontrolu

• Atesleme sistemi kontrolu

• Tekerlerin kontrolu/balans/degistirilmesi (gerekiyorsa)

• Fren sistemi kontrolu

• On takim kontrolu / balans

Subat 6'da 2011 Ford Escape ile 1500 miles yaptim. Aracin ici ve tavani (2 buyuk 1 kucuk valiz vardi) full doluydu.

Mart ilk haftasi da 2010 Volvo XC60 ile 1500 miles yaptim. Onunda ici doluydu.

Iki yolculukta da herhangi bir sikinti yasamadim.

• @sadıkkurtoglu batarya 5 yildan fazla dayanmaz, yasi ustunde yazar..5 yila yakinsa degistirilebilir. Alternatorun sarj ettigini olcum ile konrol edin, kayisini degistirebilirsin ucuzdur, yolda kaldigina degmez...
    sogutma sistemi kontrol edilir, kayislar, antifiriz ve termostat degisimi onerilir...yag bakimi yapilir...frenler de onemli...
    Washingtondan selamlar

• @semavi bey merhabalar, dm den bir soru sormuştum ama görmediniz sanırım; buradan sorayım 26 haziranda houstonda olacağım, araç için forumdan da takip ettiğim kadarıyla sizi tavsiye ediyorlar. Zoramotors sayfanızdan bakıyorum uzun zamandır, hep aynı araçları görüyorum, araç listeniz güncel mi diye sormuştum, ona göre bakayım araçlara?

• @birisi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi bey merhabalar, dm den bir soru sormuştum ama görmediniz sanırım; buradan sorayım 26 haziranda houstonda olacağım, araç için forumdan da takip ettiğim kadarıyla sizi tavsiye ediyorlar. Zoramotors sayfanızdan bakıyorum uzun zamandır, hep aynı araçları görüyorum, araç listeniz güncel mi diye sormuştum, ona göre bakayım araçlara?

atlamisim mesajinizi. Donus yapiyorum size

• Selamlar, GC2024 talihlisi olarak eğer vizeyi alırsam diye ilk 30 günümün planını çıkartmak istiyorum. Mutlaka her konuya hakim olamayacağım mutlaka beklenmeyen masraflar, işlemler vs. ortaya çıkacaktır. Bilinmezliği ne kadar azaltırsam o kadar hazırlıklı olacağıma inanıyorum. Hosuton TX'a yerleşmeyi düşünüyorum, forumdan okuduğum ve izlediğim kadarıyla araba olmadan hayat çok zor ve uber kullanmak pahalı gözüküyor. En kısa sürede araç sahibi olmanın, uber vs. kullanmaya göre çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak edmunds vb. sitelerde aylık ödeme miktarları gözükmekte zannediyorum araç kredisi oluyor bunlar. SSN geldikten sonra kredi ile araç sahibi olabiliyor muyuz? Yoksa nakit olarak ödemek mi gerekiyor. Kısaca banka hesabı açıldıktan sonra araba kredisi ile araç alabilir miyiz?

• @rarewonder, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Selamlar, GC2024 talihlisi olarak eğer vizeyi alırsam diye ilk 30 günümün planını çıkartmak istiyorum. Mutlaka her konuya hakim olamayacağım mutlaka beklenmeyen masraflar, işlemler vs. ortaya çıkacaktır. Bilinmezliği ne kadar azaltırsam o kadar hazırlıklı olacağıma inanıyorum. Hosuton TX'a yerleşmeyi düşünüyorum, forumdan okuduğum ve izlediğim kadarıyla araba olmadan hayat çok zor ve uber kullanmak pahalı gözüküyor. En kısa sürede araç sahibi olmanın, uber vs. kullanmaya göre çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak edmunds vb. sitelerde aylık ödeme miktarları gözükmekte zannediyorum araç kredisi oluyor bunlar. SSN geldikten sonra kredi ile araç sahibi olabiliyor muyuz? Yoksa nakit olarak ödemek mi gerekiyor. Kısaca banka hesabı açıldıktan sonra araba kredisi ile araç alabilir miyiz?

tebrikler, hayirlisi olsun. Houston da arabasiz olmaz. ubere ya da taxiye bagimli yasamak cok lux bir durum, pahali olur. elbette araba almalisiniz ancak abd de yeni oldugunuz icin credit history olmayacak ve score sifir olacak. gelir gelmez size loan verecek bir finance kurumu yada banka bulacaginizi dusunmuyorum. ssn olmasi bu durumu degistirmez. bu durumda abd maceraniza pesin olarak ucuz bir araba almakla baslayacaksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |