Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @incomprisa abicim merhaba ben daha yeniyim burda ama 10 yıldır burda olan bir şefim var. ona sorayım sana döneyim abi . Kendisi Rockwall da mesela orası güzel temiz bence. Yine de sorayım

• @incomprisa merhaba, Plano, Frisco bolgelerine bakmanizi tavsiye ederim. Nezih, temiz, suc oranlari dusuk bolgeler. Okul puanlari genellikle yuksek.

• Test postu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

daha önce gidenler vardır belki gitmeyenler için uygun fiyatlı mağaza imiş

• @ayvalik10, içinde söyledi: Texas,Dallas

daha önce gidenler vardır belki gitmeyenler için uygun fiyatlı mağaza imiş

bunu gordugum iyi oldu ,burayi bilmiyordum tesekkur ederim bakacagim

• Selamlar zamanında dallas konu baslıgını olusturmuşdum ama gitmek henüz nasip olmadı 🙂 greencard cıkarsa ilk tercihim yine dallas herkeze mutlu saglıklı günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Joltun

plano bölgesini es geçme derim

• @ayvalik10 plano bölgesinde kiralık ev arayışımız var şuanda 🙏 önem vermemiz gereken detaylar var mı özellikle şurası iyi dediğiniz? 3 kişilik bir aileyiz 🙏 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AyferVera

forum ailemizden kıvanç orada yaşıyor zaten kendisi ile buradan irtibata geçebilirsin.

çektiği videolar aşağıdaki gibidir.

ayrıca bu iki siteden de ev bakabilirsin

https://www.apartmenthomeliving.com/plano-tx

https://www.apartments.com/plano-tx/

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim 🙏🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AyferVera
    rica ederim lafı bile olmaz biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı oluyor

• ⭐⭐

Gecen aylarda 3-4 gun sureligine Dallas Grapevine bolgesinde bulunma sansim oldu. Yollar, binalar, insanlar, yemekler vs. her anlamda cezbetti beni. Downtown'u Chicago'ya kiyasla gozumde cok sonuk kaldi. Chicago tarihi, kopruleri ve parklariyla cok estetik bir downtowna sahip. Ama Dallas'in da cok daha yeni ve modern bi sehir merkezine sahip oldugunu soyleyebilirim. Mavs macina gittik, American Airlines Arena bi harika! Restaurantlarda, barlarda vs Texas size icecek ve yemekler gorebiliyorsunuz. Texas'ta Texas sized olarak isimlendirdikleri normalinden daha buyuk icki ve yemek porsiyonlari var. Bira siparisi verdigimde daha buyuk ve texas sized etiketli gorunce sasirmistim.

Eyaleti ve sehri gordugum kadariyla cok begendim. Bir gun sunun hayalini kuruyorum 🙂 :

image.png
    image.png

• Yasaklı

Merhabalar herkese..
    Umarım bu çekilişte bize çıkarda geliriz 3 kişilik bir aileyiz kızımız 5 yaşında. Aklımızda Philadelphia ve Dallas var. Philadelphia' da tanıdık var ama biz Dallas'a gelmeyi istiyoruz. Aile olduğumuz için hangisini seçmeliyiz sizce? Okul puanları iyiymiş Dallas'ta ben bir şirkette IT de çalışıyorum ama boş zamanlarda oyun geliştirmeyle uğraşıyorum aslında Amerika'ya gidersek ben sadece evde oturup oyun geliştirecem eşim de usta bayan kuaförü tavsiyeniz ne olurdu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@udede o bölgede olduğunuz için niche.com sitesinden okul puanlarına göre mahalleye bakabilirsin. Ayrıca aşağıdaki sitelere de göz atabilirsin.

www.greatschools.org

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   P paşa 

• Herkese merhaba
    Ben de olurda 2 gün sonra SELECTED yazısını görürsem houston düşünenlerdendim fakat Houston ile ilgili son giden arkadaşların yazdıklarından sonra aklım karıştı. Benim merak ettiğim Dallas şehri ile ilgili Başlangıç için gidilebilir mi ne iş yapılabilir başlangıç seviyesinde. Son dönemde dallas ile ilgili paylaşım neredeyse yok. Güncel bilgileri paylaşabilecek olan var mı forumdan dallasta yaşayan.

• Dallas beklenenden cok daha hizli buyuyen bir sehir oldu. Cogu yerden yuksek oranda goc aliyor. Kiralar eskisi gibi ucuz degil, ev fiyatlari da oyle. Hayat zorlasiyor.
    Geldiginizde yapacaginiz isler sizin deneyimlerinize gore degisir. Ne isle mesgulsunuz? Neler yapabilirsiniz? Is bulmak Mexico sinirindan gecenler dolayisiyla zorlasti. Cogu kisi karin tokluguna calismayi kabul ediyor.
    Basarilar dilerim.

• @mara teşekkür ederim.
    bizim fikriniz hala değişmedi.
    İnşallah Dallasta başlarız yolumuzu.

• @benjaminblacks teşekkür ederim
    çok iyi heves verici bir video. özellikli benm gibi çocuklu aileler için.

• @mara cok dogru buranin verilen saatlik ucretlere gore kiralarin gereksiz pahali oldugunu dusunuyorum.. Buyuyor kesinlikle evet ama halen Amerikanin koyunde gibiyiz hissediyorum bir cok anlamda

• Merhaba!
    Şimdi inşallah gelişimize bir kaç ay kala artık daha çok sorular oluyor..mesela iklim çok mu sıcak, çok mu rahatsız yoksa dayanabilir?
    Bir de böcek konusunda Dallas nasıl?
    Bir de yeşil alan parklar falan var mı? Tabi Dallas büyük şehir ama her semtte gezilecek yerler var mı?
    Mesela Haftasonu siz neler yapıyorsunuz? Özellikle çocuklu aileler

Benzer Başlıklar

• 34
  • 76
  • 3
  • 97
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |