Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lossantosdy DS-260 doldururken ‘Not Yet’ olarak yazdim. Mulakat sirasinda guncelledim. Herhangi bir sorun olmadi

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    abdde yasak olan birşeyi söylerseniz, ben size nereden bulabileceğinizi söyleyeyim.

argumanınız mantıkdışı.

"Mantığa dayanmıyor", "mantıkdışı", "çok gezmediğinizi düşünüyorum" gibi kendi düşüncenizi doğru varsayarak yaptığınız yorumlardan sonra, size nasıl bir örnek verebilirim ki 🙂
    Ben ne söylersem söyleyeyim siz kendi düşüncenizin doğru olduğunu düşünmeye devam edeceksiniz.

Eğer bir gün ABD'de silahlanma yasaklanırsa ancak o zaman göreceğiz bu tür olayların azalıp azalmayacağını.

• ⭐⭐

@Lossantosdy hallederiz sen merak etme 😉 hele çıksın da 🙂

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy not yet işaretleyemezsiniz yazabilirsiniz ama 🙂

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş yolculuk ne zaman nasipse 🙂

• Ben greencard a başvururken eğitim durumunu vocational school yaptım
    Sanırım bu meslek yüksekokulu seçimi
    Ben 2 yıllık açıköğretim kaydım var
    Kaydı yenilerin bu sene büyük ihtimalle ana
    Yanlış yaptım burada sanırım ciddi sorun olur mu bu

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Furkan-Aydın çekilişi kazanma durumunda ds260'ı doldururken amerika da göstereceğiniz bir adres yoksa "not yet" yazabilirsiniz. formu tamamladıktan sonra mülakata çağırılırsanız mülakatta adres belirtmeniz gerekiyor.

Bu kesin bilgi dimi 🙂 bak ben sana güveniyorum, gerçekten senin her dediğin benim için doğrudur.. Bak ben not yet i işaretlicem kimse yardım etmezse 😅 ona göre, yakarım bu gezegeni yoksa

dakika 9:52'ye al

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan vizelerin elimize geçmesini bekliyoruz yarın gelmiş olucak büyük ihtimalle. Ardından fiyata göre 6-7 Nisan tarihlerine bilet bakacağız, vizenin gelmesini beklerken bilet fiyatları artmaya devam ediyor 😬

• @Ranje ellerine sağlık ☺

• @abrakadabra size diğer ülkelerde yasaklandığını ve hiçbirşeyin değişmediğini söylemiştim 🙂
    abd diğer ülkelerden bağımsız değildir.
    birşey yasaklanırsa, onu bulabilirsiniz.

Kokain, eroin onyıllardır yasak, bulmanız için herhangi bir zenci/latin mahallesine gitmeniz yeterli.

Anlatabildiğimi umuyorum.

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar özelden bari biraz çıtlatsan ibrahim bey 🙂 bu konularda her cümleye gereken saygıyı önemi gösteririm şüpheniz olmasın 🙂 heba olmaz bilgileriniz

Müsait zamanımda çerçeveler halinde yazarım özelden. Aklımda kaldığı ve kendimizin uyguladığı yöntemleri sıralarım. Yaparak bir şey kaybetmezsin. Maliyeti de yok sonuçta 🙂

Bana da bana da 🙂

Sohbet ayarlarınızı kısıtlamışsınız hanımefendi. 🙂 Sen bana yaz önce. Ordan yollayayım.

Bende istiyorum bana da 🙂

• Yasaklı

@Ping-PONG hocam devletlerini garantiye almak değil de, kendilerini devletten korumak için o bireysel silahlanma.
    kanada ve avustralyada da ne olduğunu gördük. İnsanlar salak değil.

Devletlerini garantiye almaktan kastim,
    Cumhuriyetci gorusuyle demokrat hukumete karsi milliyetci goruslerini korumak,

Cunku, gocmenlerden olusan demokratlarin verebilecekleri bazi kararlar milliyetci goruse aykiri olabilir,

Bilmem anlatabildim mi 🙃

Zaten hem kendilerini hem devletlerini dedim.

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    abdde yasak olan birşeyi söylerseniz, ben size nereden bulabileceğinizi söyleyeyim.

argumanınız mantıkdışı.

"Mantığa dayanmıyor", "mantıkdışı", "çok gezmediğinizi düşünüyorum" gibi kendi düşüncenizi doğru varsayarak yaptığınız yorumlardan sonra, size nasıl bir örnek verebilirim ki 🙂
    Ben ne söylersem söyleyeyim siz kendi düşüncenizin doğru olduğunu düşünmeye devam edeceksiniz.

Eğer bir gün ABD'de silahlanma yasaklanırsa ancak o zaman göreceğiz bu tür olayların azalıp azalmayacağını.

Karsi gorusu sindirmeye calismayi ben de sevmem konusma seklime bakarsaniz gorusunhzu yalanlamam sadece kendi tezimi savunurum o yuzden size kismen hak veriyorum.

Ancak; bir gun bireysel silahlanmayi kaldirirlarsa zaten sizin dediginizin aksini goruruz bundan adim kadar eminim. Ic savas cikar ve bu olaylar karinca gibi kalir yaninda 🙃

• ⭐⭐

@abrakadabra size diğer ülkelerde yasaklandığını ve hiçbirşeyin değişmediğini söylemiştim 🙂
    abd diğer ülkelerden bağımsız değildir.
    birşey yasaklanırsa, onu bulabilirsiniz.

Kokain, eroin onyıllardır yasak, bulmanız için herhangi bir zenci/latin mahallesine gitmeniz yeterli.

Anlatabildiğimi umuyorum.

Anlatamadığınız bir nokta yok zaten.
    Sorun sadece bunların tamamının sizin düşünceniz, yorumlamanız ve varsayımlarınız olması 🙂

Siz başka düşünüyorsunuz bu konuda ben başka düşünüyorum.
    Öyle olsaydı böyle olurdu diye konuşuyoruz ve başka ülkeleri kıyaslayıp çıkarım yapıyoruz sadece.

Bu şekilde sizin gibi net konuşabilmek için ortada veri, data olması gerekir.
    Ancak, ABD'de silah yasaklanmadığı için ne olacağı konusunda da bir verimiz yok ne yazık ki 🙂
    Sizin dediğiniz gibi de olabilir, benim dediğim gibi de.

Umarım siz de ben de bir gün orada yaşama fırsatı buluruz ve yaşayarak deneyimleriz.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

argumanınız mantıkdışı.

Karsi gorusu sindirmeye calismayi ben de sevmem konusma seklime bakarsaniz gorusunhzu yalanlamam sadece kendi tezimi savunurum o yuzden size kismen hak veriyorum.

Ancak; bir gun bireysel silahlanmayi kaldirirlarsa zaten sizin dediginizin aksini goruruz bundan adim kadar eminim. Ic savas cikar ve bu olaylar karinca gibi kalir yaninda 🙃

Kesinlikle benim hitap şeklim de o şekilde değil.
    Kaldı ki hiçbir zaman da yanlışsın demem kimseye 🙂

İç savaş durumunu da bilemeyiz tabi ama ortalığın bir süre karışıp sonra da durulacağı kesin öyle bir durumda.
    Ömrümüz yeterse ve öyle bir şey olursa hep birlikte izleyeceğiz bakalım neler olacak 🙂

• Yasaklı

argumanınız mantıkdışı.

Kesinlikle benim hitap şeklim de o şekilde değil.
    Kaldı ki hiçbir zaman da yanlışsın demem kimseye 🙂

İç savaş durumunu da bilemeyiz tabi ama ortalığın bir süre karışıp sonra da durulacağı kesin öyle bir durumda.
    Ömrümüz yeterse ve öyle bir şey olursa hep birlikte izleyeceğiz bakalım neler olacak 🙂

Oyle bir durumda cumhuriyetci/milliyetci kesim kesinlikle kazanacaktir. Diger ulkelerde ABD ye ozgurluk getiremeyecegi icin 😂😂😂 silahlanma devam edecektir. 🙃

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hayır, düşünceniz mantığa dayanmıyor.
    İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

Çok gezmediğinizi düşünüyorum bu cevabınızdan sonra.

2011 yılında ABD'de 4 ay yaşadım, bunun dışında da 3 Avrupa ülkesini gezdim.
    İletinizde verdiğiniz örneklerin hiçbirinde ABD geçmiyor farkındaysanız, Avrupa, İngiltere ve Avusturalya'yı örnek vermişsiniz.

ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    Bireysel silahlanma yasaklanırsa, bu şekilde okul basıp çocuk öldürme olayları da azalır ve bu gayet mantığa dayanıyor. İnsanların elindeki silah azalırsa, silahlı saldırı oranı da azalır gayet basit bir denklem.

Abd de yasak olan birşeyi bulamamak konusundaki bu ısrarınızı anlamış değilim. kesinlikle gerçekçi değil.

Ayrıca bireysel silahlanma yasaklansa bile mülkiyetinizde bulundurmak üzere silah sahibi olabilirsiniz.

Sadece biraz daha iyi denetlenmiş olur.

Ülkeyi komple silahtan temizlemek diye bişey söz konusu maalesef değildir ve bu sadece ABD değil Dünya’ nın tamamı için geçerlidir.

Ayrıca bireysel silahlanmayı destekleyenler milliyetçi kesimdir ve bunun sebebi açık ve nettir. Bu kadar göçmenin olduğu bir ülkede kendilerini ve devletlerini garantiye almak istiyorlar. Siz siyasi görüşünüz ve göçmen adayı olmanızdan dolayı desteklemiyor olabilirsiniz.

Ben Türkiye’ de de bireysel silahlanmanın Türk vatandaşları için daha da kolaylaştırılması yanlıyım. Durumumuz ortada ve ABD den pek bir farkımız kalmadı ve bizimki daha tehlikeli karşı taraf tek etnikten.

Sizin şuan ABD için savunduğunuz şeyin Türkiye’ de Suriye’ lilerin Türk’ ler silah sahibi olabiliyor bu saçmalık bunun önüne geçilmeli demekten farkı yok.

Tabi ki de hiçbir ülkeyi komple silahtan temizleyemezsiniz.
    Ama en azından satın alınmasını yasaklayabilirsiniz.

Yasak olan şeylerin bulunamamasını savunmamın nedeni de kısa bir süre ABD'de yaşamam.
    Belki de benim yaşadığım bölgede durum böyle idi, belki de diğer yerlerde sizin dediğiniz gibi her şeye erişim çok kolaydır bilemiyorum.
    Ama benim bireysel silahlanmanın yasaklanmasını desteklemem, tamamen insan olmamla alakalı, göçmen adayı olmamla değil.
    Silahlar savaşta kullanılır, mahallede sokakta değil.

Türkiye hakkında dediklerinizde haklısınız, ki zaten Türkiye konusunda ben hiç yorum yapmadım iletilerimde.
    Buranın durumu iyi olsaydı zaten bu forumda konuşuyor olmazdık 🙂

Anlıyorum sizi ama benim bakış açış şu,
    Öncelikle sizin iyi niyetinizden şüphem yok genele yazıyorum.
    Her giden gittiği ülkeyi değiştirmeye çalışıyor.
    Adam orda 5 göbek yaşamış, ülke onun ülkesi kardeşim ve sen ülkenden belli sebeplerden kaçmışsın da gitmişsin. Bir zahmet bırakta kuralları adam koysun. Ondan sonra böyle aykırı kafa yapıları oluşuyor işte.

Demokrat lar hep daha insancıl bakıyor olarak görüşür olaylara sebebi de hep bu tarz şeylerdir. Neden çünkü Demokrat ların 90% ı göçmendir de ondan.

Sen giderken olan kural sen gittikten sonra da olacak. Bunu değiştiricek olanlarda demokratlar değildir kimse kusura bakmasın. Ben redneck olmadığıma göre, redneck sevici de değilim ama olaya iki taraftan bakınca doğruyu görebiliyorum.

ABD’ de bireysel silahlanmanın kaldırılması 1000% iç savaş çıkartır. Hiç bir zaman da demokratlar buna cürret edemez. Sadece arada dillendirip bak deniyoruz edası veriyorlar.

Seneye reis yargı dağıtıcak hepsine 😂

benim gözlemim;
    amerika'da bireysel silahlanmayı kaldırmak = türkiye'de camileri kapatmak.

• @abrakadabra söylediklerim kendi düşüncelerim değil, gerçeklerdir.
    sizin argümanınız başka ülkeler sürekli. Diyorum ki, abdde birşey yasaklandığında bulabilirsiniz ve örneklerini de verdim. Bunlar kendi düşüncelerim değil, gerçeklerdir. Siz abdde kokain, eroin vs. bulunamayacağını mı düşünüyorsunuz?

Örnek verdiğim ülkeler kültürel olarak abdye en yakın ülkelerdir. Avustralya da, ingiltere de abd'nin en yakın müttefikidir. Nereden örnek verelim? kuzey kore?

Silah yasaklanmasıyla ilgili bir veri yok, lakin yakın bir örnek olarak mesela californiada shoplifting'e ceza verilmiyor uzun bir süredir. Neler olduğuna dair verilere baktınız mı? Eşşek kadar firmalar shopliftingi engelleyemediği için dükkanlarını azaltıyor(cvs vs).

Dünyadan haberi olmayan demokratlar defund the police muhabbetini çıkardı. Polisin defund oldugu HER BÖLGE'de suç oranları kat kat arttı ve hepsi programı tersine çevirmek zorunda kaldı. Bu da direk silahlarla alakalı mesela. Silah deterrent görevi görüyor.

Bunların hepsi kanıtlanmış şeylerdir. Kişisel görüş değil.

• Daha USA gitmeden birbirinizi yiyorsanız gitseniz ne olacak aşırı merak ediyorum 😂

• Yasaklı

@nicky, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hayır, düşünceniz mantığa dayanmıyor.
    İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

Çok gezmediğinizi düşünüyorum bu cevabınızdan sonra.

2011 yılında ABD'de 4 ay yaşadım, bunun dışında da 3 Avrupa ülkesini gezdim.
    İletinizde verdiğiniz örneklerin hiçbirinde ABD geçmiyor farkındaysanız, Avrupa, İngiltere ve Avusturalya'yı örnek vermişsiniz.

ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    Bireysel silahlanma yasaklanırsa, bu şekilde okul basıp çocuk öldürme olayları da azalır ve bu gayet mantığa dayanıyor. İnsanların elindeki silah azalırsa, silahlı saldırı oranı da azalır gayet basit bir denklem.

Abd de yasak olan birşeyi bulamamak konusundaki bu ısrarınızı anlamış değilim. kesinlikle gerçekçi değil.

Ayrıca bireysel silahlanma yasaklansa bile mülkiyetinizde bulundurmak üzere silah sahibi olabilirsiniz.

Sadece biraz daha iyi denetlenmiş olur.

Ülkeyi komple silahtan temizlemek diye bişey söz konusu maalesef değildir ve bu sadece ABD değil Dünya’ nın tamamı için geçerlidir.

Ayrıca bireysel silahlanmayı destekleyenler milliyetçi kesimdir ve bunun sebebi açık ve nettir. Bu kadar göçmenin olduğu bir ülkede kendilerini ve devletlerini garantiye almak istiyorlar. Siz siyasi görüşünüz ve göçmen adayı olmanızdan dolayı desteklemiyor olabilirsiniz.

Ben Türkiye’ de de bireysel silahlanmanın Türk vatandaşları için daha da kolaylaştırılması yanlıyım. Durumumuz ortada ve ABD den pek bir farkımız kalmadı ve bizimki daha tehlikeli karşı taraf tek etnikten.

Sizin şuan ABD için savunduğunuz şeyin Türkiye’ de Suriye’ lilerin Türk’ ler silah sahibi olabiliyor bu saçmalık bunun önüne geçilmeli demekten farkı yok.

Tabi ki de hiçbir ülkeyi komple silahtan temizleyemezsiniz.
    Ama en azından satın alınmasını yasaklayabilirsiniz.

Yasak olan şeylerin bulunamamasını savunmamın nedeni de kısa bir süre ABD'de yaşamam.
    Belki de benim yaşadığım bölgede durum böyle idi, belki de diğer yerlerde sizin dediğiniz gibi her şeye erişim çok kolaydır bilemiyorum.
    Ama benim bireysel silahlanmanın yasaklanmasını desteklemem, tamamen insan olmamla alakalı, göçmen adayı olmamla değil.
    Silahlar savaşta kullanılır, mahallede sokakta değil.

Türkiye hakkında dediklerinizde haklısınız, ki zaten Türkiye konusunda ben hiç yorum yapmadım iletilerimde.
    Buranın durumu iyi olsaydı zaten bu forumda konuşuyor olmazdık 🙂

Anlıyorum sizi ama benim bakış açış şu,
    Öncelikle sizin iyi niyetinizden şüphem yok genele yazıyorum.
    Her giden gittiği ülkeyi değiştirmeye çalışıyor.
    Adam orda 5 göbek yaşamış, ülke onun ülkesi kardeşim ve sen ülkenden belli sebeplerden kaçmışsın da gitmişsin. Bir zahmet bırakta kuralları adam koysun. Ondan sonra böyle aykırı kafa yapıları oluşuyor işte.

Demokrat lar hep daha insancıl bakıyor olarak görüşür olaylara sebebi de hep bu tarz şeylerdir. Neden çünkü Demokrat ların 90% ı göçmendir de ondan.

Sen giderken olan kural sen gittikten sonra da olacak. Bunu değiştiricek olanlarda demokratlar değildir kimse kusura bakmasın. Ben redneck olmadığıma göre, redneck sevici de değilim ama olaya iki taraftan bakınca doğruyu görebiliyorum.

ABD’ de bireysel silahlanmanın kaldırılması 1000% iç savaş çıkartır. Hiç bir zaman da demokratlar buna cürret edemez. Sadece arada dillendirip bak deniyoruz edası veriyorlar.

Seneye reis yargı dağıtıcak hepsine 😂

benim gözlemim;
    amerika'da bireysel silahlanmayı kaldırmak = türkiye'de camileri kapatmak.

Wwiii tetikleyicisi bile olabilir bu iki hamle 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |