Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Lossantosdy ay evet ya kabir azabı gibi kötü üstüme yine ne olacaksa olsun modundayım bu adrenalin beni boğuyor 🙂

• ⭐⭐

@tolgasatir yok anam biri bitiyor biri başlıyor değişen bişey yok 🙂

• @debbieLA77 😂 😂 kuyruk oluşturacağız

• ⭐⭐

@Ranje evet ramazan pide kuyruğu gibi oldu şimdiden 🙂

• Case Number yüksek olanların bazen green card alamama gibi durumları oluyormuş, hatta bunun için bir taktik de geliştirilmiş ABD turist vizesi alındıktan sonra konsolosluk görüşmesini ABD’de yapıyorlarmış ve herhangi bir sorun yaşamadan alabiliyorlarmış green cardlarını. Konu hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı acaba yani öyle bir durum yaşamamak için turist vizesine ne zaman başvurmalıyım mesela?

• ⭐⭐

Günaydınlar Efenim

• ⭐⭐⭐

@ardaktas öncelikle hoşgeldin muhtemelen yenisin 🙂 arama kısmında AOS u araştırabilirsin ama kısaca anlatmak gerekirse GC çıkmadan önce turist vizenin elinde olması gerekiyor çıktıktan sonra alma ihtimalin çok ama çok düşük alan yokmu var ama DS260 formunu doldurduktan sonra turist vizesi alabilen çok az insan var

• Merhaba Arkadaşlar, GC az kaldı netleştirdik mi yaşayacağımız şehri.

image.png

• ⭐⭐

@cdzdcd, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba Arkadaşlar, GC az kaldı netleştirdik mi yaşayacağımız şehri.

image.png

Houston yada Boston düşünüyorum 🙂 inşallah

• ⭐⭐

@cdzdcd Tabiki Houston :))

• birisi sayaç koysa şu ana sayfaya hergün izliyoruz :))

• pasaport yeni çıkaracağım fakat 10 yıllık değilde 6 aylık alsam. ds260 formunu doldurmakta sorun yaşar mıyım ?
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum

• ⭐⭐⭐

@ardaktas düşük yüksek farketmeksizin turist vizesi olan herkesin büyük artısı var süreçte

• Merhaba güzel insanlar 🙂 Açıkçası yoğun bir tempoda çalıştığım için sohbetlere çok fazla dahil olamıyorum fakat eğlenceli sohbetlerinizi severek okumaktayım. Varolun. Ben 28 Aralık'ta Pasaport başvurumu yaptım ve pasaportumu beklemeye başladım. Daha önce de entry girmiştim bekli hatırlarsınız , hala pasaportum gelmedi. Çekilişe de bir şey kalmadı. Benim gibi benzer sorun yaşayan arkadşalar var mı öğrenmek istedim açıkçası. Tam 3 ay oldu. Başvurmadığım yer görüşmediğim telefon kalmadı. Bugün en sonunda Cimere başvurdum.

GC çıksa pasaportsuzluktan DS260 dolduramayacağız yani 😃

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• O malum gün, sonuçlar açıklandığında, You Have Been Randomly Selected yazısını gördükten sonra ilk iş DS260 formunu doldurmak olacak. DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazır etmemiz gereken bazı bilgiler olacak. bunları hazır edersek, o adres neydi, bu tarih neydi diye araştırmak, bulmaya çalışmaktansa hazırladığımız notlardan hızlıca bulur yazarız diye düşünüyorum. bu bilgileri bildiğim/anladığım kadarıyla madde haline getireyim istedim. lütfen eksiğim/yanlışım var ise düzeltiniz.
    *Eski/Yeni pasaportlar (hem numara bilgisi için, hem de eski vizeniz var ise onun bilgileri için)
    *16 yaşından sonra yaşadığınız tüm adresler ( tatil vs gibi kısa süreliler değil, ikametgah olarak kullandığınız) e-devletten "Tarihçeli Yerleşim Yeri" olarak aratıp, belli bir döneme kadar olan adreslerinizi çıkartabilirsiniz.
    *ABD'de bir adres ve irtibat kişisinin telefon numarası
    *Anne/Baba kimlikteki doğum tarihleri/mevcut adresleri.
    *Boşandıysanız, önceki eşiniz ile evlilik/boşanma tarihleri, eski eşinizin doğum tarihi
    *çocuklarınızın doğum tarih/yerleri, sizinle yaşamıyorlar ise adresleri
    *Mevcut ve eski işyerlerinizin bilgileri, Müdür adı, işe giriş çıkış tarihleri (sgk dökümünden bakılabilir)
    *Lise ve Üniversite bilgileri, adres, başlangıç/mezuniyet tarihleri
    *Askerlik Yer ve Tarihleri
    Bu bilgileri DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazırlamak, hata yapmamız ve zaman kaybetmemizi önleyecektir diye düşünüyorum.
    düzeltmeler ve eklemelere açığız 🙂

• @abrakadabra hayır, düşünceniz mantığa dayanmıyor.
    İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

Çok gezmediğinizi düşünüyorum bu cevabınızdan sonra.

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hayır, düşünceniz mantığa dayanmıyor.
    İngilterede bireysel silahlanma yasak. Herhangi bir ingiliz şehrinde pakistan mahallesine gidip istediğiniz silahı bulabilirsiniz.
    avustralyada da aynı. Hatta avustralyada 100 sene önce bütün silahları topladılar. Çin mahallesine gidip silah alabilirsiniz ve istediğiniz kişiyi vurabilirsiniz.
    Fransa da aynı şey geçerli. Hatta süper huzurlu finlandiyada bile rusların yaşadığı yerlere gidip silah bulabilirsiniz.

Örneklerden görüleceği üzere, bireysel silahlanmayı yasaklamak hiçbir çözüm getirmiyor.

Bireysel silahlanmanın yasaklanmasını istemeyenler sadece silah tüccarları değil, devlete güvenmeyenlerdir genelde ve devlete güvenilmemesi gerektiği tarihsel olarak milyon kez ispatlanmıştır.

Çok gezmediğinizi düşünüyorum bu cevabınızdan sonra.

2011 yılında ABD'de 4 ay yaşadım, bunun dışında da 3 Avrupa ülkesini gezdim.
    İletinizde verdiğiniz örneklerin hiçbirinde ABD geçmiyor farkındaysanız, Avrupa, İngiltere ve Avusturalya'yı örnek vermişsiniz.

ABD'de yasak olan bir şeyi temin etme olasılığınız, dünyanın geri kalan tüm ülkelerinden daha zordur.
    Bireysel silahlanma yasaklanırsa, bu şekilde okul basıp çocuk öldürme olayları da azalır ve bu gayet mantığa dayanıyor. İnsanların elindeki silah azalırsa, silahlı saldırı oranı da azalır gayet basit bir denklem.

• ⭐⭐⭐

@Baki-Yılmaz ds260 da sorun yaşamasanız bile pasaportunuza vize basılacak süreç yetişmez

• ⭐⭐

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

O malum gün, sonuçlar açıklandığında, You Have Been Randomly Selected yazısını gördükten sonra ilk iş DS260 formunu doldurmak olacak. DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazır etmemiz gereken bazı bilgiler olacak. bunları hazır edersek, o adres neydi, bu tarih neydi diye araştırmak, bulmaya çalışmaktansa hazırladığımız notlardan hızlıca bulur yazarız diye düşünüyorum. bu bilgileri bildiğim/anladığım kadarıyla madde haline getireyim istedim. lütfen eksiğim/yanlışım var ise düzeltiniz.
    *Eski/Yeni pasaportlar (hem numara bilgisi için, hem de eski vizeniz var ise onun bilgileri için)
    *16 yaşından sonra yaşadığınız tüm adresler ( tatil vs gibi kısa süreliler değil, ikametgah olarak kullandığınız) e-devletten "Tarihçeli Yerleşim Yeri" olarak aratıp, belli bir döneme kadar olan adreslerinizi çıkartabilirsiniz.
    *ABD'de bir adres ve irtibat kişisinin telefon numarası
    *Anne/Baba kimlikteki doğum tarihleri/mevcut adresleri.
    *Boşandıysanız, önceki eşiniz ile evlilik/boşanma tarihleri, eski eşinizin doğum tarihi
    *çocuklarınızın doğum tarih/yerleri, sizinle yaşamıyorlar ise adresleri
    *Mevcut ve eski işyerlerinizin bilgileri, Müdür adı, işe giriş çıkış tarihleri (sgk dökümünden bakılabilir)
    *Lise ve Üniversite bilgileri, adres, başlangıç/mezuniyet tarihleri
    *Askerlik Yer ve Tarihleri
    Bu bilgileri DS260 Formunu doldurmaya başlamadan önce hazırlamak, hata yapmamız ve zaman kaybetmemizi önleyecektir diye düşünüyorum.
    düzeltmeler ve eklemelere açığız 🙂

Bu konuda bende senin gibi düşünüyorum ama yazı olarak yok sayfada, videoyu izleyip kendim ayarlıcam, madde madde, ve hâlâ diyorum ki adres ne yazacağız, burada yardımcı olan olur diyorlar yada sanal adres var diyorlar ama ben anlamıyorum, o an hızlı bir şekilde doldurmam lazım formu ki, bu bilgi elimde olmalı bilmiyorum ne yapıcaz ama bugün yarın ayarlıcam artık bi şekilde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |